Допоможiть порадою про дозвіл на роботу у Швейцарії

Перехідна та пересічна документація, що стосується України та проживання тут як українця
taras
Турист

Допоможiть порадою про дозвіл на роботу у Швейцарії

Повідомлення taras » 29 березня 2017, 08:48

Я на даний час проживаю в Італії ,у прикордонній зоні з Швейцарією,маю громадянство Італії .Хочу піти на роботу у Швейцарію.Італійці тут в прикордонній зоні працюють по дозволу на роботу (тут його називають дозвіл "G" permesso per frontalieri ,тобто дозвіл на роботу для тих що живуть в прикордонні зоні. Недавно мені зателефонував один роботодавець з транспортної фірми(російськомовний) і запропонував роботу біля Цюріха,та й умови ніби непогані і зарплату обіцяв хорошу,але запитав за дозвіл на роботу,у Швейцарії ,чи він в мене є. Я відповів ,що немаю.Він сказав,що як будеш мати,то зможе мене взяти на роботу. Підкажіть мені будь ласка як можна зробити цей дозвіл на роботу,чи потрібно мені робити приписку біля Цюріху в Швейцарії,лікаря,щоб отримати дозвіл на роботу. Якщо так ,то яким чином це можу зробити?

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Re: Допоможiть порадою про дозвіл на роботу у Швейцарії

Повідомлення Svitlana » 03 квітня 2017, 18:43

Цей дозвіл G досить просто робиться, але треба, щоб вас взяли на роботу, підписали контракт з вами, бо його ви і подаєте. Цей дозвіл для тих, хто лише працює у Швейцарії, а живе в іншому місці. Логічно, що без роботи ви його не отримаєте. В одному місці написано, що то роботодавець має подавати за вас на дозвіл про роботу у своєму кантоні, в іншому, що ви можете подавати.
Але факт лишається фактом - вас спочатку мусять взяти на роботу, щоб була підстава для такого дозволу. Цей російськомовний або цього не знає, або просто не настільки зацікавлений. Або не знає, можливо, що у вас громадянство ЄС (італійський паспорт). Бо з українським паспортом тяжко вас на роботу взяти, то так і кажуть - будеш мати дозвіл - приходь. У вашому випадку це вже майже дозвіл на руках, бо паспорт ЄС. Скажіть йому, що ви можете вільно шукати роботу і для цього вам не потрібний дозвіл. До трьох місяців ви без дозволу можете знаходитися на території Швейцарії. Як тільки підписуєте контракт, тоді вам потрібно подати на дозвіл, а вже на який - вирішуєте - чи на проживання у тому кантоні, де працюєте, чи пограничний (G). На пограничний дозвіл вас можуть попросити показати докази того, що ви лише працюєте у Швейцарії, а живете в Італії (прописка, діти, дружина, тощо).

Permessi

Il rilascio dei permessi incombe ai Cantoni. Se desiderate informazioni circostanziate sulle formalità amministrative relative al rilascio dei permessi (luogo di deposito della domanda, moduli da compilare, durata della procedura ecc.), favorite rivolgervi alle competenti autorità cantonali di cui troverete gli indirizzi al link seguente:

Indirizzi delle autorità cantonali in materia di migrazione e di mercato del lavoro
https://www.sem.admin.ch/sem/it/home/th ... hweiz.html
Тут можна прочитати все про Апостиль (легалізацію), а також про переклад. Плюс багато іншої довідкової інформації. viewtopic.php?f=6&t=189#p15206

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana » 03 квітня 2017, 18:46

Frontalieri

Chi può richiedere un permesso per frontalieri?
I frontalieri sono cittadini degli Stati UE/AELS che risiedono in uno Stato membro dell’UE/AELS e lavorano in Svizzera (persone che esercitano un’attività lucrativa dipendente o indipendente con sede dell’impresa in Svizzera). Sottostanno all’obbligo di rientrare al proprio domicilio all’estero almeno una volta alla settimana. Se dimorano in Svizzera durante la settimana sono tenuti a notificarsi presso il Comune di residenza. Il permesso per frontalieri viene rilasciato dalle autorità cantonali del luogo di lavoro. I cittadini dell’UE-27/AELS non sottostanno più alle zone di frontiera. Hanno il diritto di abitare in qualunque Stato membro dell’UE/AELS e di lavorare in tutta la Svizzera.

I cittadini croati che risiedono in una zona di frontiera estera e lavorano nella zona di frontiera svizzera possono sollecitare un permesso per frontalieri G UE/AELS non sottostante a contingente. Sono determinanti gli accordi bilaterali in materia di frontalieri conclusi con gli Stati limitrofi.

Le autorità cantonali vagliano i seguenti aspetti relativi al mercato del lavoro:

controllo della priorità degli indigeni,
condizioni salariali e lavorative.
Le autorità cantonali sono a vostra disposizione per informazioni complementari sulla delimitazione più precisa delle zone frontaliere:

Autorità cantonali della migrazione e preposte al mercato del lavoro

Scheda: Frontalieri
https://www.sem.admin.ch/sem/it/home/th ... rontalieri

Найкраще подзвоніть в службу якогось кантона (Тічіно наприклад) і запитайте як це робиться. То будете хоча б для Тічіно знати.
Тут можна прочитати все про Апостиль (легалізацію), а також про переклад. Плюс багато іншої довідкової інформації. viewtopic.php?f=6&t=189#p15206

taras
Турист

Повідомлення taras » 18 квітня 2017, 10:46

Дуже Дякую вам Свiтлана нiхто так не пояснить як своi люди.

Shalena
Дозвіл L

Повідомлення Shalena » 03 серпня 2017, 08:15

Дозволи B, G, L..... - підкажіть будь ласка, що воно таке і де про це можна почитати?
Шукаю україномовних друзів в Швейцарії:)
facebook.com/sha1ena

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana » 03 серпня 2017, 09:54

Дозвіл G - для тих, хто живуть на території сусідніх країн і працюють у Швейцарії (Gränzgänger). Українських паспортів це, здається, не стосується. Мова йде про німців, французів, італійців, та, може, австрійців чи ліхтенштайнців. Тобто ті, що щодня добираються на роботу через кордон. Тобто цей дозвіл дозволяє працювати у Швейцарії, але не жити.

Дозвіл L - тимчасовий дозвіл на проживання у Шв. на півроку або рік приблизно. Видається, як правило, резидентам з паспортами ЄС, що вирішили тут пожити якийсь час. Також, здається, такий перміт видають танцівницям кабаре з України (також обмежений місяцями).

Дозвіл В - то є також тимчасовий дозвіл на проживання у Шв., але з ширшим терміном дії. Він також може бути на рік, два, максимум - на 5 років. То найпоширеніший дозвіл на проживання для усіх, хто приїхав працювати сюди, сім'ям цих працівників та чоловікам/дружинам зі швейцарцями.

Дозвіл С - то постійний дозвіл на проживання у Швейцарії. Дає майже такі самі права, що і громадянство, окрім участі у виборах. Отримують його після 5-ти або 10 років безперервного легального перебування у країні. Після 5-ти років - лише дружинам/чоловікам швейцарців.

Shalena
Дозвіл L

Повідомлення Shalena » 03 серпня 2017, 10:13

Svitlana писав:Дозвіл L - тимчасовий дозвіл на проживання у Шв. на півроку або рік приблизно. Видається, як правило, резидентам з паспортами ЄС, що вирішили тут пожити якийсь час. Також, здається, такий перміт видають танцівницям кабаре з України (також обмежений місяцями).

У мене L, хоч я й не танцівниця :saint:
facebook.com/sha1ena

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana » 03 серпня 2017, 11:41

Паспорт ЄС?
Іноді дають L найманим працівникам з обмеженим контрактом. Тобто L часто використовують, коли В не хочуть відразу давати.

На скільки дійсний твій Л? Якщо не секрет - на якому підгрунті видавали перміт?

Shalena
Дозвіл L

Повідомлення Shalena » 03 серпня 2017, 12:01

Svitlana писав:На скільки дійсний твій Л? Якщо не секрет - на якому підгрунті видавали перміт?

паспорт український (біометричний).
Підстава - робота чоловіка по контракту.
(У нього, до речі, також L)
У мене дійсний 10 місяців.

Svitlana писав:L часто використовують, коли В не хочуть відразу давати

я гадаю, це саме той випадок.
facebook.com/sha1ena

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana » 03 серпня 2017, 12:26

Там є також квоти для найманих працівників з-за кордону. І коли ці квоти закінчуються на поточний рік, тоді можуть такий обхід з L робити. Ну а дружині дають завжди як чоловікові. Цей L, якщо нічого не змінилося, можуть видавати максимум 2 чи 3 рази, після того повинні видати В. Тобто після року-двох на L, В має бути гарантований. Але дозволи видають кантони і в кожного можуть бути свої процедури.

Повернутись до “Візи, питання громадянства, паспорти, документи”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість