Чорний глютиновий або "заборонений" рис

Кулінарія, магазини, корисні поради, хата і її внутр'єр
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Чорний глютиновий або "заборонений" рис

Повідомлення Svitlana »

Недавно готувала чорний глютиновий рис, привезений з Балі.
Як його готувати потрібно знати хоч трохи, бо, виявляється, люди як правило першу порцію викидають і потім шукають інформацію. Хоча, швидше за все, він таки вдався.
Інформації в інтернеті обмаль. А українською взагалі нічого не знайшла. Взагалі-то є декілька видів чорного рису. Як мінімум три, про які я знайшла інформацію. Один навіть і не рис, а насіння якоїсь трави (це той, що до білого домішують, а називають його диким).
Якщо у вас такий рис, як і в мене, то можете скористатися моїм способом - а саме, класичним китайським способом приготування рису взагалі.
У мене рис виглядав так: чорні, десь 2 мм товщиною десь приблизно 5-7 мм. То є середньої довжини рис. Зверху чорний, всередині - білий, коли розкусити. Якщо кинути на (теплу) воду, то починає пускати такий чорнильний колір.
Отож, що я робила:
На 1 частину рису - 2 частини води.
Рис я промивала спочатку в холодній воді (злити полову та інші нечистоти), потім у теплій і потім дуже теплій воді, котра з-під крана пішла після теплої.
Рис можна настояти (від 30 хв до "на ніч"). Але я не настоювала. Ну, може хіба 5-7 хвилин, поки плита грілася.
Потім залила рис теплою водою і поставила на середній вогонь з відкритою кришкою закипати.
Коли закипить, прикрити кришкою і зменшити вогонь. Хай вариться.
Коли з"являться "кратери" у рисі, зменшити вогонь до мінімального і накрити кришкою повністю. Дати ще хвилин з 15 помліти.
Рис - не солити і нічим не здобрювати. Кажуть, що це вб"є особливий смак цього рису. Все, готовий має бути.
Взагалі, він не буде таким як білий. Він буде клейким (можна спробувати для суші - хм, ідея!) і трохи іншим на смак. Взагалі-то його використовують виключно для приготування десертів і пудингів з кокосовим молоком. Він вважається солодким на смак. Для пудингу його дуже довго вимочують і потім цілий день варять на повільному вогні. Можу поділитися і цим рецептом, хоча я його ще не пробувала.
Чорний клютиновий рис - то перший антиоксидант з величезною кількістю клітковини.
Так виглядало наше блюдо з чорним рисом і тушкованою рибою.
Зображення
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Співачка...виглядала під час приїзду до Києва схудлою. Таїсія Повалій не приховує ні від кого секрету такого перетворення. Як зізналася вона, немає нічого кращого за рисову дієту.
– Чорний рис замочити на ніч, залити водою, вранці злити воду і прокип’ятити три рази по п’ять хвилин – рис між кип’ятінням промивати!
Рис їсти три дні без солі, без масла, взагалі без нічого. Після цього три дні їсти м’ясо, і також без солі, і ще три дні – печені овочі та фрукти. Бажано – яблучка.
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

Я пробувала цю дієту, витримала 5 днів. Перші три дні їла білий жасміновий рис, а потім курину грудку два дні. І все без солі :? Схудла на 3 кг. Але бачу, що ці 3 кг вже повертаються знову назад.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Кажуть, що худнути потрібно максимум 1 кг на місяць, тоді скинуті кілограми не повернуться. А те, що швидко скидається, то і швидко набирається знову.
Відповісти

Повернутись до “Господарка”