Як офіційно ввезти авто в Україну та розрахунок мита

Кулінарія, магазини, корисні поради, хата і її внутр'єр
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Як офіційно ввезти авто в Україну та розрахунок мита

Повідомлення Svitlana »

Ввезення транспортного засобу з метою вільного обігу


Відповідно до положень статті 5 Закону України від 13.09.01 № 2681-ІІІ “Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України” транспортні засоби за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 УКТЗЕД, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України або надходять на адреси громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного використання, незалежно від їх вартості підлягають обов’язковому письмовому декларуванню митним органам у порядку, встановленому для громадян, та оподатковуються ввізним митом, податком на додану вартість і в установлених законодавством України випадках акцизним та іншими зборами.
Ставки мита на транспортні засоби встановлені Законом України від 05.04.01 № 2371-ІІІ „Про митний тариф України”.
Розрахунок суми мита в разі застосування адвалерних ставок мита (у відсотках до митної вартості товарів) здійснюється за формулою:

Сма = (В х Ма) : 100%,

де Сма - сума мита;
В – митна вартість товару (у грн.);
Ма - ставка мита, установлена у відсотках до митної вартості товару.

Ставка акцизного збору на транспортні засоби за товарною позицією 87.03 УКТ ЗЕД (до якої відносяться легкові автомобілі) встановлена Законом України від 24.05.96 № 216/96-ВР „Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби”.
Ставку акцизного збору встановлено в грошовому еквіваленті до об’єму двигуна, тому для розрахунку суми цього збору використовується формула:

Са = Н х А,

де Са – сума акцизного збору,
Н – об’єм двигуна з урахуванням терміну використання транспортного засобу,
А – ставка акцизного збору.
Ставка податку на додану вартість встановлена Законом України від 03.04.97 № 168/97-ВР ”Про податок на додану вартість” і становить 20 відсотків від договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними або регульованими цінами (тарифами) з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов’язкових) платежів, але не менше митної вартості.
Сума податку на додану вартість обчислюється за формулою:

Спдв = (В + М + Са) х 0,2

де В – митна вартість транспортного засобу,
М – сума ввізного мита,
Са – сума акцизного збору.
Ставки митних зборів визначені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.97 № 65 „Про ставки митних зборів”.

Відповідно до положень Закону України від 06.07.05 № 2739-IV „Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів” пропуск на митну територію України з метою вільного обігу (у тому числі з метою розкомплектування на запасні частини) тракторів колісних для перевезення напівпричепів (сідельних тягачів), автобусів, легкових автомобілів, вантажних автомобілів, автомобілів спеціального призначення та шасі з встановленими двигунами - коди товарних позицій згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності 8701 20, 8702 - 8705 та 8706 (шасі з встановленими двигунами тільки для автомобілів товарних позицій 8701 20 та 8702 - 8705) допускається за умови, що на момент переміщення через митний кордон України пройшло не більше 8 років з дати їх виготовлення.
http://www.customs.gov.ua/article.jsp?c ... ectId=8704
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

Реально сьогоднi в Украину можна ввезти лише грузовий варiант авто до 5 рокIв.
Все Iнше Уряд та Патрон Подарували на вiдкуп Олiгархам...
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Що значить - реально? А якщо всі мита оплатити (що вже нецікаво стає) і всі документи зібрати тощо - то що все одно не вдасться?

А є ж ще і якісь інші цікаві способи. Нас дуже часто просили продати машину без документів. Хоча давали не набагато більше, ніж ринкова вартість машини на батьківщині. Тобто, з цінами були добре ознайомлені. От тільки в чому прикол купувати машину без паперів? Ми не продали, звичайно, машину, бо ж треба було якось вернутися додому, але це надзвичайно зацікавило. При чому за тиждень перебування нас питали разів чотири і ще потім вже коло самого кордону.
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

Svitlana писав:Що значить - реально? А якщо всі мита оплатити (що вже нецікаво стає) і всі документи зібрати тощо - то що все одно не вдасться?

А є ж ще і якісь інші цікаві способи. Нас дуже часто просили продати машину без документів. Хоча давали не набагато більше, ніж ринкова вартість машини на батьківщині. Тобто, з цінами були добре ознайомлені. От тільки в чому прикол купувати машину без паперів? Ми не продали, звичайно, машину, бо ж треба було якось вернутися додому, але це надзвичайно зацікавило. При чому за тиждень перебування нас питали разів чотири і ще потім вже коло самого кордону.
Шоб ввезти 2 лiтрове авто до 8 рокiв - треба заплатити 10000 долл розмитнення
Щоб ввезти автобус до 8 рокiв - 3000 розмитнення i 3000 в ГаИ ( ноу-хау НОВОI ВЛАДИ !!

Тому украiнцю залишаэться лише iти на ризик ( схрестити 2 авто ( свою стару i вашу без ПаперIв :roll:
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

є ще варіанти

ввіз авта на інваліда без мита

ввіз напіввантажівки без мита з подальшим переобладнанням на легкову
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

:shock: Нема слів одним словом.

Видно, що лоббі автодилерів в Україні таки запрацювало на повну силу. Колись мене в їхню команду на роботу приймали. Але тоді ще в них роботи дуже багато не було, а мені не підходило на 50% працювати. Але день-два я таки в них потусувалася. Ідея була в тому, що антимонопольний комітет заріже будь-кого, хто висунеться з пробиванням законів, що вигідні автодилерам. Тому дилери просто роблять організацію, самі виступають членами, сплачують внески і просто пожертвування. А організація (неприбуткова і просто громадська :angel: ) просто веде діяльність і представляє інтереси усієї спільноти в державних інтересах. Організацію прикрити не можуть, бо вона формально не має відношення до комерційної діяльності і її членів поокремо до якоїсь відповідальності теж не можуть притягнути. Схема дуже прозора і гарна. Але, як видно, дуже дієва.
З одного боку люди аж пищать від такого безвиходу, а з іншого боку таки беруть вже кредити і купують таки нові авта у дилерів, або й підтримують нашого вітчизняного виробника Славут і Таврій. Я вірю, що врешті вийде на добре, але, як завжди, те добро нам таки, певно, знов через задницю прийде. :skeptisch2:
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

Снігурка писав:є ще варіанти

ввіз авта на інваліда без мита

ввіз напіввантажівки без мита з подальшим переобладнанням на легкову

На iнвалiдiв вiдмiнили. Можна як благотворiтельность.
Основну масу грузових вариантiв легковикiв ( по спецлисту надiсланому по митницям признали ПРОСТО легковиками.

У простого украIнця Вiдiбрали ЙОГО права i продали автодилерам

Тепер автомафIя втюхуЄ в парi з банками народу китайське Дєрмо
та Эмiратський ширпотрiб.
Востаннє редагувалось 11 листопада 2007, 15:27 користувачем Alpen, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

не стара, а актуальна. тут щотижня масово ганяють на пожертви авта
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ну чого китайське. Як я розумію. можна купити в дилерів і німецькі і які хочеш. От тільки не знаю чи ціни на них відповідають загальноприйнятим. Здається, колись щось бачила в метро на рекламі, що було навіть дешевшим, ніж тут - чи то якийсь фольксваген був, чи то опель. Може вони хоча б "рекламні" ціни пропонують для завоювання ринку. В такому випадку може то і не є погано, бо хоча б металобрухту буде менше по посадках валятися і вулиці менше загазовані будуть. Відомо, що з вживаних авто до нас буде йти - те, що вже зовсім не їздить і димить як паровоз.
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

Svitlana писав:Ну чого китайське. Як я розумію. можна купити в дилерів і німецькі і які хочеш. От тільки не знаю чи ціни на них відповідають загальноприйнятим. Здається, колись щось бачила в метро на рекламі, що було навіть дешевшим, ніж тут - чи то якийсь фольксваген був, чи то опель. Може вони хоча б "рекламні" ціни пропонують для завоювання ринку. В такому випадку може то і не є погано, бо хоча б металобрухту буде менше по посадках валятися і вулиці менше загазовані будуть. Відомо, що з вживаних авто до нас буде йти - те, що вже зовсім не їздить і димить як паровоз.
Ну почнем з того що металобрухт нiхто i не завозив.
Зате пересiчний украiнець мiг купити 5-8 рiчну Тойоту за 5-8 тисяч.
Сьогоднi треба вiддати з банкiвськими проц до 20-25.

Що не було куди подiти 10-15 тишш...
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

Як вам новина - Вже хочуть прикарманити всю автомобiльну галузь....
Востаннє редагувалось 04 січня 2008, 18:54 користувачем Alpen, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Alpen писав:Як вам новина -
Васадзе вже хоче стати Мiнiстром транспорту.
Вже хочуть прикарманити всю автомобiльну галузь....
Коли це і де в Україні можна було купити 8-річну тойоту за 5 тисяч? Хіба може десь по великому знайомству у прямого постачальника-перегонщика. Бо за нормальну небиту і непідмочену машину такі ціни в Німеччині наприклад, звідки і везуть всі машини.
Чи то вже просто наш рідні українські тойоти (їжджені 8 років по наших дорогах) почали займати позиції на ринку секонд-хенд машин?
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

В Добрi часи ( ще коли верхушка займалась розтаскуванням народного Добра по Вуглам ) розмитнення обходилось 15 долл.
Тодi простий украiнець Мiг пiдiбрати собi на базарi 8 рiчну тойоту за
5-6 тисяч долл Легко !

Сьгоднi це Недоступно людям на жаль. Зате доступно КоролIвським
прихвостням.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

та я взагалі-то навіть не про розмитнення думала, а про вартість самої машини, котра за кордоном (з якого везуть), коштує тих самих 5 тисяч.
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

При бажаннi можна знайти втрое дешевше якщо знати де i як шукати..
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Ну я ж і мала на увазі - простому смертному без зв"язків такі ціни просто не світять.
Єдине, що мені спадає на думку - це биті машини, котрі потім в Україні роблять за малі гроші. Можна і не дуже биті взяти - якусь бляху підрівняти за 100 доларів і продати її як цілу та неушкоджену. Але і ці машини так просто не купиш.
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

Ви добре обiзнанi в справi....)))
Востаннє редагувалось 20 грудня 2007, 20:09 користувачем Alpen, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Незабаром привітаю!
Я так - з загального розвитку володію інформацією... Але за запрошення дякую - обов"язково скористаюсь колись. :wink:
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

Svitlana писав::shock: Нема слів одним словом.

Видно, що лоббі автодилерів в Україні таки запрацювало на повну силу. Колись мене в їхню команду на роботу приймали. Але тоді ще в них роботи дуже багато не було, а мені не підходило на 50% працювати. Але день-два я таки в них потусувалася. Ідея була в тому, що антимонопольний комітет заріже будь-кого, хто висунеться з пробиванням законів, що вигідні автодилерам. Тому дилери просто роблять організацію, самі виступають членами, сплачують внески і просто пожертвування. А організація (неприбуткова і просто громадська :angel: ) просто веде діяльність і представляє інтереси усієї спільноти в державних інтересах. Організацію прикрити не можуть, бо вона формально не має відношення до комерційної діяльності і її членів поокремо до якоїсь відповідальності теж не можуть притягнути. Схема дуже прозора і гарна. Але, як видно, дуже дієва.
З одного боку люди аж пищать від такого безвиходу, а з іншого боку таки беруть вже кредити і купують таки нові авта у дилерів, або й підтримують нашого вітчизняного виробника Славут і Таврій. Я вірю, що врешті вийде на добре, але, як завжди, те добро нам таки, певно, знов через задницю прийде. :skeptisch2:
Давайте краще Щось зробимо щоб Засвітити оте Лоббі та зняти ту
Монополію .
Може колективного листа в Страсбург...
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Я думаю що дієвим може бути лише антилоббі на такому ж рівні. Що не є реальним, як мені здається. Як я вже коротко дуже описала схему - там все підігнано по законах просто бездоганно. Це ж не наші автовиробники, а всі іноземні, то ж вклали вони дуже добрі кошти в добрих спеціалістів, щоб там комар носа не підточив.
А ще додай те, що весь вищий апарат держави їздить на нових машинах від тих же дилерів і на старі не пересяде, а на простих смертних їм просто начхати.
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

Згоден...ваша правда...
Та самi митники та в ГАI говорять - пишiть не мовчiть...
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

Вже новий Уряд в 2рази пiдвищив послуги В Гаi !
Банда млин ...
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Не лише послуги в Даі, але і ціни на всі продукти. Молоко рівно в два рази подорожчало. Так само як і солярка (дизельне пальне). Ніхто не знає чому.
Alpen
Дозвіл L
Повідомлень: 96
З нами з: 06 листопада 2007, 19:28
Звідки: Под Пальмами

Повідомлення Alpen »

Значить просто-напросто був включений печатний станок....
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Повідомлення сянка »

Я десь читала статтю, що минулого року в Україні було продано 540 тисяч нових машин різних марок. Я аж не мовірила своїм очам. :shock:
А як Україна вступить в СОТ, то і мито на ввіз машин буде нижчим, а отже і ввезти авто буде вигідніше.
Відповісти

Повернутись до “Господарка”