Де знайти свіжий сир (творог)?

Кулінарія, магазини, корисні поради, хата і її внутр'єр
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

це англомовні так перекрутили назву чудового процесу ґрилювання :roll:
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Повідомлення _vital_ »

Олексійович писав:
Зараз будеш Олексійович сміятись ,
але в Швейцарії нема кефіру
Ні, Оленка, ні доргогенька! Сміятися не буду, тут плакати потрібно :cry:
Величезний вибір сирів у Німеччині, Голландії, Франції . У Швейцарії не був, не знаю. А от у бідній Канаді такого вибіру немає, але є кєфір і сало і ковбаса ( кого цікавить) . Як то може бути? Потрібно налидити виробництво. Що це за неподобства?
А Барбекю у Швейцаріі є?
Цікаво.
Ну тоді кушайте йогурт!
Теж корисно. От діла. Одні банки та годинники? Ну годинники дуже добрі, але не наїсишся.
Кумедно! :roll:
Чого-чого, а сирів у Швейцарії вистачає. Це ж такий самий символ країни, як годинники, банки, шоколад та корови! Невже ніколи не чув про швейцарський сир?! Швейцарія без сиру - то не Швейцарія взагалі. Якщо не подобаються місцеві аппенцеллери, грюйери, ементалери, та ін. - є вибір французьких та італійських сирів.

До речі, чи не більшість місцевих національних страв - обов"язково з сиром: рьошті, раклет, фондю та ін. Щодо швейцарскої кухні - то вона проста і без особливих витівок, тому що селянська по суті. Швейцарія історично - селянська країна. Це союз селянських общин, що об"єдналися проти Габсбургів наприкінці 13 ст. І розмовляють швейцарці як селяни - місцеві "німецькі" діалекти мають мало спільного з літературною німецькою або зі стандартною розмовною німецькою в Німеччині (німці їх не розуміють, коли вони говорять "по-своєму"). Навіть між собою вони один одного розуміють не завжди - чи не у кожному селі власний діалект або його варіація.

Звичайно, що у селянській країні з продуктами харчування має бути все гаразд. Воно майже так і є, якби не ціни, що в середньому вдвічі і більше вище, ніж, наприклад, у сусідній Німеччині. Правда, слід відзначити, що якість також непогана, але часто сумніваєшся, чи настільки вона висока, як та ціна, що за неї просять.
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

Олексійович писав:
Ні, Оленка, ні доргогенька! Сміятися не буду, тут плакати потрібно :cry:
Величезний вибір сирів у Німеччині, Голландії, Франції . У Швейцарії не був, не знаю.
А Барбекю у Швейцаріі є?
:roll:
Барбекю - майже кожен день, і сирів вибір величезний .
Але ж, все це клеїться до талії з шаленною силою :!:
Ото ж і постало питання знайти наш сир: смачний, корисний, і не жирний
:lol:
Ну і вареники інколи можна зробити..
.
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

_vital_ писав:
Навіть між собою вони один одного розуміють не завжди -
:lachtot: :lachtot: :lachtot:
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Повідомлення _vital_ »

Olenka писав:
_vital_ писав:
Навіть між собою вони один одного розуміють не завжди -
:lachtot: :lachtot: :lachtot:
А що? Та це так і є :) А кантон Валліс взагалі ніхто не розуміє :) Але незважаючи не(до)розуміння у діалектах та 4 офіційні мови (не рахуючи безлічі діалектів), вони побудували надзвичайно комфортну, заможну країну з потужною економікою, якою пишаються з повним правом.

Та це вже оффтопік зовсім :)
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

_vital_ писав: А що? Та це так і є :) А кантон Валліс взагалі ніхто не розуміє :) Ой, це вже оффтопік зовсім :)
А ми ж мусимо розуміти і тих і інших :lol: :lol:
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Повідомлення _vital_ »

Olenka писав:
_vital_ писав: А що? Та це так і є :) А кантон Валліс взагалі ніхто не розуміє :) Ой, це вже оффтопік зовсім :)
А ми ж мусимо розуміти і тих і інших :lol: :lol:
Так... Вони тут у себе вдома, і коли звертаються до тебе діалектом, то треба розуміти, а це ой як нелегко, а ще й коли по телефону! А потім поїхав у інше місто або навіть село, а там інший діалект! І зовсім інший сир! :wink:

Кілька тижнів тому були в Аппенцеллі. Це столиця (5 з половиною тис. населення! :)) одного з двох напів-кантонів Аппенцелль (вони й так чи не найменші, а ще й навпіл поділені :)) Дуже колоритне містечко. Славиться своїми кольоровими будиночками, розфарбованими надзвичайно яскраво, і кожний по-різному. Там ще неподалік від вокзалу є магазинчик сирів аппенцеллер. Так там такий дух стоїть, що всередену важко зайти без підготовки - сир, здається, козячий :)

Зображення
Востаннє редагувалось 14 липня 2007, 15:24 користувачем _vital_, всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

_vital_ писав:Так там такий дух стоїть, що всередену важко зайти без підготовки - сир, здається, козячий :)
:lol: :lol: :lachtot: :lachtot: Ну ти _vital_мене розсмішив.
У нас такий дух 2 неділі в холодільнику стояв. Мій чол. каже щоб істинний смак був - сир повинен визріть... :lol: :lol: :lol:
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Повідомлення _vital_ »

Olenka писав:
_vital_ писав:Так там такий дух стоїть, що всередену важко зайти без підготовки - сир, здається, козячий :)
:lol: :lol: :lachtot: :lachtot: Ну ти _vital_мене розсмішив.
У нас такий дух 2 неділі в холодільнику стояв. Мій чол. каже щоб істинний смак був - сир повинен визріть... :lol: :lol: :lol:
З тих, що повинні визріти, люблю Brie. Він хоч м"який французький, і навіть з пліснявою зверху (білою) - майже зовсім не пахне. А як визріє - стає кремоподібним і розтікається :) Схожий на камамбер, але мені більше подобається.
Востаннє редагувалось 14 липня 2007, 19:44 користувачем _vital_, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

_vital_ писав:
Olenka писав:
_vital_ писав: З тих, що повинні визріти, люблю Brie. Він хоч м"який французький, і навіть з пліснявою зверху (білою) - майже зовсім не пахне. А як визріє - стає кремоподібним і розтікається :) Зхожий на камамбер, але мені більше подобається.
Я теж з біло- пліснявих сорті люблю. Оцей "Geramont' на францюзьській мові написано. А ще в дерев"яній 200гр.круглій коробочці, назви не пам"ятаю, але ж ДОБРИ -Й-Й-Й-Й
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

_vital_ писав:
Olenka писав:
_vital_ писав:Так там такий дух стоїть, що всередену важко зайти без підготовки - сир, здається, козячий :)
:lol: :lol: :lachtot: :lachtot: Ну ти _vital_мене розсмішив.
У нас такий дух 2 неділі в холодільнику стояв. Мій чол. каже щоб істинний смак був - сир повинен визріть... :lol: :lol: :lol:
З тих, що повинні визріти, люблю Brie. Він хоч м"який французький, і навіть з пліснявою зверху (білою) - майже зовсім не пахне. А як визріє - стає кремоподібним і розтікається :) Схожий на камамбер, але мені більше подобається.
А скільки і як він повинен зріти, розкажи? Він м"який. Але до дати вживання ніби не міняється, якщо тримати у холодильнику. Єдине що пліснява наростає на зрізах. А як поставити у тепле місце, то відразу починає розтікатися. Як його визрівати? в теплі?
Аватар користувача
Olenka
Дозвіл С
Повідомлень: 415
З нами з: 17 березня 2007, 15:32
Звідки: Thalwil

Повідомлення Olenka »

Svitlana писав: А скільки і як він повинен зріти, розкажи? Він м"який. Але до дати вживання ніби не міняється, якщо тримати у холодильнику. Єдине що пліснява наростає на зрізах. А як поставити у тепле місце, то відразу починає розтікатися. Як його визрівати? в теплі?
Визріває сам по собі, в холодільнику.
У тепле місце ложити не треба, а то буде "вонизму" в хаті :lol: :lol:
Вечірнє сонце - дякую за день, за цю потребу слова, як молитви....
Л.Костенко
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Недавно я знайла у Швейцарії наш свіжий білий сир. Тільки називається він по-іншому, ніж ми могли б до того додуматися.
Zieger! Здається, я нічого не сплутала (цігель-цігель ай-лю-лю!)

Купили ми його на перевалі Фурка у будці, що мала на вивісці: "Свіжий і старий альпійський сир та цігер".
Я ж відразу попросила свіжого сиру спробувати (frische kaese), творог же має бути, думаю. А мені дали звичайного твердого. Ні, кажу - оцього дайте. А то, каже мені дівчина, не сир, то - цігер. Отак!!!
Купили його - жирний такий, свіжий як давно-давно у дитинстві від бабусі. Купили багато, думали і на запіканку і на сирники... А змололи так як був - свіжим.


PS Переживаю лише чи правильно я назву його запам"ятала. Хоча якщо і помилилася, то має бути щось дуже подібне.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Повідомлення _vital_ »

Svitlana писав:Недавно я знайла у Швейцарії наш свіжий білий сир. Тільки називається він по-іншому, ніж ми могли б до того додуматися.
Zieger! Здається, я нічого не сплутала (цігель-цігель ай-лю-лю!)

Купили ми його на перевалі Фурка у будці, що мала на вивісці: "Свіжий і старий альпійський сир та цігер".
Я ж відразу попросила свіжого сиру спробувати (frische kaese), творог же має бути, думаю. А мені дали звичайного твердого. Ні, кажу - оцього дайте. А то, каже мені дівчина, не сир, то - цігер. Отак!!!
Купили його - жирний такий, свіжий як давно-давно у дитинстві від бабусі. Купили багато, думали і на запіканку і на сирники... А змололи так як був - свіжим.


PS Переживаю лише чи правильно я назву його запам"ятала. Хоча якщо і помилилася, то має бути щось дуже подібне.
Ziegel (цигель-цигель ай лю лю) - то цегла ;) А свіжий сир - то Frischkäse

Про Zieger зі словника Лінгво:

Zieger -s, 1) творог; творожистый сыр 2) , зелёный сыр
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Повідомлення _vital_ »

Svitlana писав: А скільки і як він повинен зріти, розкажи? Він м"який. Але до дати вживання ніби не міняється, якщо тримати у холодильнику. Єдине що пліснява наростає на зрізах. А як поставити у тепле місце, то відразу починає розтікатися. Як його визрівати? в теплі?
Вибач, тільки зараз побачив твоє повідомлення. Мені тут зробили зауваження, що я вліз не туди, так я і перестав заглядати.

Так от, брі рекомендують їсти ближче до кінцевої дати придатності. А до того хай він полежить у холодильнику. Чим далі - тим більш кремоподібна консистенція. Наче так. Знавці - ногами не бийте :)
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Цікаво, що я ніколи не помічала таких смакових змін. Може тому, що майже завжди розтягую шматок брі аж до кінцевої дати? :D
lyulka
Турист
Повідомлень: 6
З нами з: 25 лютого 2009, 17:44
Звідки: Kyiv-FR

Re: Де знайти свіжий сир (творог)?

Повідомлення lyulka »

в käserei продається свіжий сир, називається ziger: і для млинців, і для вареничків, і для сирничків саме те :verygood:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Де знайти свіжий сир (творог)?

Повідомлення Svitlana »

А цей цігер з коров"ячого молока роблять чи буває він і ...овечий, козячий? Ми колись купили цей сир у високогірній сироварні, але він такий був з "душком" і "смачком"... Правда, може то я не дуже звикла до натурпродуктів. Але мене чомусь гризли сумніви, що то був не коров"ячий цігер, а якийсь інший. Наприклад, козячий :sick: .
Відповісти

Повернутись до “Господарка”