Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Кулінарія, магазини, корисні поради, хата і її внутр'єр
Lyudmyla
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 39
З нами з: 26 червня 2007, 16:19
Звідки: ukraine
Контактна інформація:

Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Повідомлення Lyudmyla »

Колись усі страви народного Різдвяного столу були здоровими.
Люди не знали консервантів, готували все свіже і натуральне.
Чи можемо ми повернути собі хоча би частку правдивих традицій?
Ми можемо принаймні спробувати.
Фітотерапевт дієтолог постаралася максимально оздоровити Різдвяний стіл і зробити його максимально приближеним до традиції.

Готуємо Святу Вечерю: здавна на свят – Вечірньому столі мали бути присутніми 12 страв обрядової кухні: кутя, голубці з пшоном, капусняк або борщ, вінегрет або інший салат, страви з капусти – квашена, тушена, свіжа, різноманітні соління, вареники: з картоплею, капустою, страви із квасолі, гороху, коржі з маком, узвар, сухофрукти та свіжі фрукти, картопля, смажена риба….

Усі страви мають жертовне призначення – вони призначаються Природним силам, відповідальним за урожай. Таким чином хазяї «звітують» перед Природними силами – готують і подають усе, що дає їм поле, садок, город. Багатий стіл демонструє Природним стихіям і духам хазяйські якості господарів, показують, що вони здатні примножити і зберегти те, що дарує їм Природа...
Українське Різдво 12 обрядових страв. Ukraine Cacral Christmas dishes.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=g85Uf2S ... x=2&t=280s[/url]
Lyudmyla merlyan, international non-government organization "RUS"
Аватар користувача
Shalena

Re: Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Повідомлення Shalena »

Перепрошую, але вмолоти 12 страв за один вечір - це саме по собі не здорово. І справа тут не в консервантах.
Аватар користувача
Shalena

Re: Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Повідомлення Shalena »

Перепрошую, але вмолоти 12 страв за один вечір - це саме по собі не здорово. І справа тут не в консервантах.
Lyudmyla
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 39
З нами з: 26 червня 2007, 16:19
Звідки: ukraine
Контактна інформація:

Re: Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Повідомлення Lyudmyla »

[quote=Shalena post_id=16788 time=1573699283 user_id=2328]
Перепрошую, але вмолоти 12 страв за один вечір - це саме по собі не здорово. І справа тут не в консервантах.
[/quote]
:smile: :tak2: Так, так, ми теж так думали. Але, зауважте, це-пісні страви. Українські родини є великими і "вмолоти" стільки, як звикли сучасні люди, не завжди виходить.
Тож, ми готуємо 12 пісних корисних страв і сідаємо до вечері.
Кожен бере по декілька ложечок різних страв. Повірте, більше ви не з"їсте.
Ми це практикуємо вже багато років.
Відчуття повної комфортної ситості.
Особливо чудові відчуття вранці, коли прокидаєшся після довгого повноцінного сну.
Спробуйте спочатку, а потім уже рушниці на людей наставляйте)) :wink: :glad2:
Lyudmyla merlyan, international non-government organization "RUS"
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Повідомлення Svitlana »

Ну так, ніхто всі страви не з'їдає. Але до страв, власне, зараховують і хліб, і напої, тістечка, фрукти... Тобто назтягувати на стіл можна багато чого, головне, щоб вийшло 12 страв. Спробувати всього символічно треба, але з'їдати все ніхто не очікує.

Ну а ще - за новими дослідженнями, кажуть лікарі, що здоровіше чергувати періоди голодувань з періодами обжирань, ніж щодня рівномірно їсти одинаково виміряну кількість їжі. Тобто регулярні пости і регулярні святкування з традиційними українськими застіллями, власне, і є тим здоровим видом харчування.
Аватар користувача
Shalena

Re: Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Повідомлення Shalena »

Ну а ще - за новими дослідженнями, кажуть лікарі, що здоровіше чергувати періоди голодувань з періодами обжирань, ніж щодня рівномірно їсти одинаково виміряну кількість їжі. Тобто регулярні пости і регулярні святкування з традиційними українськими застіллями, власне, і є тим здоровим видом харчування.
А є посилання на джерело?

Я вивчала харчові технології в університеті і категорично не згодна з таким твердженням. Думаю, багато лікарів також не погодяться.
Це не тільки не здорово, а ще й нашкодити може.

Але з даними досліджень було б цікаво ознайомитись з першоджерела. :smile:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Повідомлення Svitlana »

Погугли intermittent fasting. Є такий поп-лікар з шоу Dr Michael Mosley "Trust me, I am a doctor", який, власне, у своїй програмі наводив дослідження і сам щось там досліджував на цю тему. Власне, колись з лікаря, який запропонував стерильність при родах, теж досить довго сміялися, а тепер - це стандарти. Тому, те, що ви вчили - супер, але що, якщо новіші дослідження докажуть, що все не так, як колись вчили? Ну не раз вже таке було. Маю ще приклади, коли практика доводила щось інше, ніж лікарі розказували. Життя воно таке - цікаве і несподіване.

Ну а пости - це, власне, традиції всіх народів здавна - чи то наші регулярні "вегетаріанські" і "веганські" пости, чи то вигляду мусульманських рамаданів. Всі вони і є видами intermittent fasting
Аватар користувача
Shalena

Re: Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Повідомлення Shalena »

Погуглила. Результати здебільшого тільки підтверджують вище мною написане.
Ефективність переривчастого голодування не має підтвердженої ефективності та ба більше - безпечності.

"Немає достатніх доказів, щоб рекомендувати будь-який режим дієти з обмеженням калорій або голодування." Джерело

А людям, що не мають зайвої ваги переривчасте голодування взагалі НЕ рекомендується.

Найвідоміші науково дослідні інститути одностайно рекомендують для здоров'я їсти збалансовану дієту з поживною їжею в помірних кількостях і
займатися регулярними фізичними вправами. Це є основа.

Наявність таких релігійних традицій взагалі не може світчити про їх адекватність. Релігія (будь яка) це не науковий підхід (а часто антинауковий).

Але все таки було б цікаво почитати про дослідження на які Ви спираєтесь з першоджерела. :seeya:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Повідомлення Svitlana »

Ок, ви оперуєте джерелами рівня офіційних інстанцій. Тоді як я звертаю увагу на найновіші дослідження, котрі, можливо, ще не скоро дійдуть до рекомендацій офіційних інстанцій. Наприклад, пару років тому я сміялася, коли мені розказували, як небезпечний пластик і ті всі феноли (не буду гуглити їх правильну назву), але... за пару місяців після того, як я у вашому ж стилі насміхалася над цим, та ж американська FDA таки занесла ці речовини до списку небезпечних для здоров'я. Ну ви зрозуміли, що я перестала сміятися і дещо змінила свою думку на отакі різні теорії. Я "за" доказову медицину руками і ногами, але, знову ж, маю пару прикладів, які не погоджуються з офіційними джерелами (тобто джерелами від держслужбовців, фактично). І це, швидше за все, ПОКИ ЩО. Як і з отими сполуками у пластиках та рідких миючих засобах було.

Про голодування. Посилання на професора з Гарварду, сподіваюся, вам буде імпонувати так само, як і рівень держінстанції. Погоджуюся, що попсовий, хоч і лікар за освітою, Майкл Мозлі, не той рівень (ви його навіть не пробували знайти, як я зрозуміла).
https://www.youtube.com/watch?v=IEz1P4i1P7s&t - тут і коротко про його погляди і посилання на його книжку та інформація, де його взагалі знайти. Він, до речі, окрім періодичного голодування, пропонує ще і мерзнути періодично. Одним словом, каже, що стреси - то дуже здорово. :brovy: (А як же "не сресувати" і "медитація - наше все"?)

Дісклаймер: Я не відстоюю тут ніяких категоричних теорій і практик, і сама теж не голодую по 40 днів, ані не "веганю" чи "вегетаріюю". Але відстоюю позицію "тримайте думку свою відкритою і досліджуйте поза сталими уявленнями". Open mind - наше все! Хто хоче вірити в гомеопатію - кажу, на здоров'я, аби ви потрапили в 30% ефекту плацебо і вам помогло (але нащо тоді купувати ту гомеопатію втридорога, коли помолитися дешевше вийде, а шанс у 30% плацебо той самий?)
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Повідомлення Svitlana »

Додаю ланку на оті хімічні сполуки, (фталати, значить, а не феноли)... https://chemsec.org/historical-eu-vote- ... or-humans/

Що цікаво, хоч я і знайшла свою чат-переписку з американськими дівоньками про оті сполуки і бан їхнього FDA з 2017 року, коли мене "заткнули" доказами, зараз на сайті FDA ніяких таких заборон нема. Ну інформація є, але все воно "не доведене"... Але ось в офіційній інстанції ЄС така заборона нагуглилася. Згадуємо, що є ще таке поняття, як політичне лобіювання, і тоді можна, напевно, пояснити розбіжності. Але ж цікаво, що була пророблена така велика робота про поховання заборони FDA. Якби не чат-доказ - почала б сумніватися у своїй пам'яті (лінк з чату недійсний і переадресовує на головну сторінку).
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Різдво незабаром. Здоровий різдвяний стіл

Повідомлення Svitlana »

Задала пошук по-іншому про FDA....

Ось вам два результати:
- "шкода здоров'ю є" і обмежити певні сполуки https://www.fda.gov/regulatory-information/search-fda-guidance-documents/limiting-use-certain-phthalates-excipients-cder-regulated-products
Certain phthalates, however, have been shown to be developmental and reproductive toxicants in laboratory animals. These phthalates are endocrine-disrupting chemicals in animals and may interfere with the production, secretion, transportation, metabolism, receptor binding, mediation of effects, and excretion of natural hormones that regulate developmental processes and support endocrine homeostasis in the organism. These same phthalates are suspected of being endocrine-disrupting in humans, and effects would depend on the systemic exposure (Jurewicz and Hanke 2011).
- "шкода здоров'ю не доведена" https://www.fda.gov/cosmetics/cosmetic-ingredients/phthalates
It's not clear what effect, if any, phthalates have on human health. An expert panel convened from 1998 to 2000 by the National Toxicology Program (NTP), part of the National Institute for Environmental Safety and Health, concluded that reproductive risks from exposure to phthalates were minimal to negligible in most cases.

The Centers for Disease Control and Prevention (CDC) released a report on March 21, 2001, titled "National Report on Human Exposure to Environmental Chemicals." The report described a survey of a small segment of the U.S. population for environmental chemicals in urine. One group of chemicals surveyed was phthalates. However, the CDC survey was not intended to make an association between the presence of environmental chemicals in human urine and disease, but rather to learn more about the extent of human exposure to industrial chemicals.

In 2002, the Cosmetic Ingredient Review (CIR) Expert Panel reaffirmed its original conclusion (reached in 1985), finding that DBP, DMP, and DEP were safe as used in cosmetic products.
Зверніть увагу, що в першій цитаті (і тексті) є посилання на дослідження, а в другому - немає (інформація для споживачів).
Відповісти

Повернутись до “Господарка”