Різдвяні базари

Куди вибратися, що побачити, що почути
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Різдвяні базари

Повідомлення Svitlana »

Знаю, що кожне село і кожне місто має такий гарний захід. Але мене цікавить, чи є в Швейцарії щось подібне до такого?
То не подібне на базар (хоча і це також є), то подібне до перенесення у часі, коли не лише старовинні вулички, але і переодягнені люди, музика, товар тощо нагадують старовину. Та що там, навіть за вікнами будинків по вулиці були або крамнички антиквару, або ось такі вітальні з старовинним інтер"єром і людьми в одязі того часу, що займалися тогочасними справами - пасьянс, газети, чай (останнє фото). Єдиним нагадуванням сучасності є відвідувачі. То просто незабутнє. Дуже хотілося б ще раз такий захід відвідати якщо б був десь в межах макс. 4-5 годин подорожі від Цюріху.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Аватар користувача
Valentyna
Дозвіл B
Повідомлень: 207
З нами з: 16 лютого 2007, 20:16
Звідки: Bremen, D (Київ-Lausanne,CH)

Повідомлення Valentyna »

Дуже цікаве свято існує у Женеві - Fête de l'Escalade (07 - 09.12.07). Святкується, всім містом, на початку грудня, на честь перемоги женевців над своїми заклятими ворогами-сусідами графами Савойськими, які в грудневу ніч 1602 року вирішили напасти на вільне місто. Але нет так все сталося, як планували французи. На оборону міста встали і старі і малі. Одна стара жіночка навіть вилила горщик супу, з міських мурів, на голови французьких загарбників... Сьогодні цей горщик обов"язковий атрибут свята (в горщик кладуть цукерки та ходять з ним містом, розкидаючи цукерки).
Тепер, щороку, на честь цієї перемогу в Женеві організовується марафон та триденна костюмована хода (женевці, одягнені в костюми тих часів, під музику з факелами ходять вуличками старого міста... п"ють гаряче вино і всіляко веселяться).
Довго писати не буду, l'Escalade не за горами, краще все це побачити на власні очі.
Історія свята та фото з нього тут (англійською):http://en.wikipedia.org/wiki/L'Escalade
Програма свята тут: http://www.compagniede1602.ch/
Аватар користувача
Valentyna
Дозвіл B
Повідомлень: 207
З нами з: 16 лютого 2007, 20:16
Звідки: Bremen, D (Київ-Lausanne,CH)

Повідомлення Valentyna »

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Клас! Виглядає дуже здорово! Тільки інший антураж. Надзвичайно цікаво. Дуже постараюся вибратися, хоч і далеченько. Але більше нічого не можу знайти такого плану
Аватар користувача
Valentyna
Дозвіл B
Повідомлень: 207
З нами з: 16 лютого 2007, 20:16
Звідки: Bremen, D (Київ-Lausanne,CH)

Повідомлення Valentyna »

Минулого літа ми з чоловіком їздили в Мерінген (Meiringen) на Рейшенбахський водоспад (це там де Шерлок Холмс вбив професора Моріарті). Так от бабця із місцевої крамниці сувенірів та листівок дуже запрошувала приїжджати до них на різдвяні канікули. Бо саме в цей час у них проходять дуже цікаві зимові карнавали. Народ одягається в якісь цікаві костюми та страшні маски (міфічних істот, героїв дохристіанських легенд...), бродить ввечері по містечку з піснями, розігрує сценки. Одним словом - весело і цікаво.
Власних вражень про ці карнавали в мене нема, тому порадити (чи відмовити) їхати я не можу.
Ось коротка інформація про ці події (англійською):
http://www.swissworld.org/en/culture/se ... r_customs/
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Сьогодні таки побували на Л"Ескаладі в Женеві. Спочатку не могли ніяк зорієнтуватися, де воно саме знаходиться. Потім, нарешті, плюнули і вирішили піти пошопитися, як і всі женевляни. Звичайно тоді ми і напали на слід, точніше звуки барабанів тощо. Звичайно, що то треба таки 3 дні провести, щоб все це побачити і пройнятися духом свята + французька ще не завадила б. Бо то не зовсім так, як в Дейвентері. Там - то просто заходиш у ту епоху, як гість. Там неможливо щось пропустити (крім мізансценок та театральних виступів) і туди неможливо не потрапити, потрапивши до самого міста. А тут таки шоу і на нього потрібно потрапити вчасно і знати де саме воно знаходиться. Але було цікаво подивитися, як мушкетири стріляли з мушкетів, сценку взяття штурмом фортеці та і просто перевдягнених. Ми навіть натурального Портоса побачили. Тільки він на дудці грав, а не фехтував :lol:
Відповісти

Повернутись до “Дозвілля та подорожі”