Чи не дурні?

Національне питання, національні проблеми, своє-чуже, роздуми і дискусії на тему
Аватар користувача
Stephan
Дозвіл B
Повідомлень: 170
З нами з: 19 квітня 2007, 00:48

Чи не дурні?

Повідомлення Stephan »

Зображення

Зображення
Якось буде!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Чи не дурні?

Повідомлення Svitlana »

Це в Україні протестують таким чином чи що це? А під ногами український прапор чи просто випадково?
Вибачте, не в курсі справ :pardon:
Аватар користувача
Stephan
Дозвіл B
Повідомлень: 170
З нами з: 19 квітня 2007, 00:48

Re: Чи не дурні?

Повідомлення Stephan »

Svitlana писав:Це в Україні протестують таким чином чи що це? А під ногами український прапор чи просто випадково?
Вибачте, не в курсі справ :pardon:
Це жиди біля Українського Посольства України в Єрусалимі.
Зовсім недавно.
Проти України. Порвали прапор та плигали на ньому.
:nervous: :nervous: :nervous:
Якось буде!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Чи не дурні?

Повідомлення Svitlana »

Господи, що ж такого Україна встигла наробити останнім часом?
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: Чи не дурні?

Повідомлення slavusia »

Так, так, чому євреї протестують під хохляцьким посольством? І до чого тут нацисти? Хотілося би дізнатися.
Nastiia
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 23
З нами з: 12 лютого 2007, 13:40
Звідки: Ukraine/Luzern
Контактна інформація:

Re: Чи не дурні?

Повідомлення Nastiia »

Stephan писав:Зображення

мабуть дурні... :notgood:

а хто це? і що вони роблять?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Чи не дурні?

Повідомлення Svitlana »

Давайте влаштуємо брейн-шторм... :gigle:

Я починаю -

протестують проти палестинців, котрі зазіхають на честь і гордість євреїв :dizzy:
Nastiia
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 23
З нами з: 12 лютого 2007, 13:40
Звідки: Ukraine/Luzern
Контактна інформація:

Re: Чи не дурні?

Повідомлення Nastiia »

Svitlana писав:Давайте влаштуємо брейн-шторм... :gigle:

Я починаю -

протестують проти палестинців, котрі зазіхають на честь і гордість євреїв :dizzy:
таааак, нестиковочка, однако.... а, з українським прапором тоді що? мабуть їм заздрістно, що ми сало їмо, а їм по релігії заборонено
:grin:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Чи не дурні?

Повідомлення Svitlana »

Може бути :lol:

А може :high:
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Re: Чи не дурні?

Повідомлення Снігурка »

Цього року українці найчастіше називали своїх дітей іменами Анастасія та Максим, за даними Міністерства юстиції України. Але поряд із Ганнами та Олександрами в Україні реєстрували такі імена як Жорж, Клеопатра, Амур, Хрусталіна, Софра. Чим керуються батьки, вирішуючи, як назвати своє чадо? Чи впливає на життя людини її ім’я?

Загалом з початку року в Україні були популярними близько 60 імен, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України. Серед жіночих – Анна (Ганна), Дар‘я (Дарина), Софія, Діана, Марія, Вікторія, Тетяна, Крістіна (Христина), Єлізавета, Ангеліна, Вероніка. Крім того, популярністю користувалися імена Аліна, Каріна, Валерія, Єва, Катерина, Олександра, Поліна, Яна, Ольга, Ірина, Юлія, Аріна.

Серед чоловічих імен найпопулярнішими були Артем, Денис, Данііл (Данило), Олександр, Андрій, Богдан, Дмитро, Нікіта (Микита), Назар, Кіріл (Кирило). Популярними були також імена Віктор, Віталій, Гліб, Єгор, Іван, Ілля, Артур, Вадим, Тимофій, Михайло, Павло, Микола, Євген, Сергій, Арсеній, Юрій, Тимур, Давид та Марк.

В усіх регіонах залишаються популярними такі давньослов’янські імена як Владислав, Станіслав, Ярослав, Святослав, Ростислав.

При цьому деякі імена є дуже поширеними в одних регіонах України і менш популярними в інших. Зокрема, серед лідерів на Закарпатті, Харківщині та Сумщині – ім’я Ксенія. Натомість на Полтавщині воно значно поступається іншому лідерові – імені Уляна. Серед чоловічих імен у Рівненській і Тернопільській областях дуже часто зустрічається Микола, проте у Львівській він поступається Олегові, Василю і Остапу.

Малюків можна називати й подвійним іменем

У всіх без винятку регіонах регулярно зустрічаються й подвійні імена. Наприклад, серед дівчаток – Либідь-Тетяна, Мальвіна-Вікторія, Берта-Софі, Варвара-Евіта, Марта-Марія. Серед хлопців - Маркус-Ада, Іан-Нікіта, Таш-Даур, Дарій-Георг.

Як запевнив у коментарі Радіо Свобода колишній міністр юстиції України Микола Оніщук, батьки мають повне право давати своїм дітям подвійні імена. І це не повинно створювати бюрократичних перешкод під час оформлення документів.

«До речі, моя найменша донька теж має подвійне ім’я Анна-Марія. У нас особисто, хоча тоді, коли вона народилася, я ще не був Міністром юстиції навіть, це не створило ніяких проблем ні при реєстрації дитини, ні тепер, коли вона оформлюється для вступу до школи», - сказав Микола Оніщук.

На вибір імен впливають історичні й культурні традиції

Найпопулярніші цього року імена Анастасія та Максим 20-30 років тому зустрічалися значно рідше. Натомість тодішні лідери іменного рейтингу зараз втратили свої позиції, констатує співробітник Інституту літератури НАН України Ніна Герасименко.

«У 70-ті роки минулого століття популярними були Людмили, у 80-ті – Тетяни, але сьогодні їх дуже-дуже мало. Я думаю, що на це обов’язково вплинула індустрія, а також серіали», - зазначила експерт.

На вибір імені також можуть вплинути і поради знайомих, і політична ситуація у країні, і, навіть, телесеріали, продовжує Ніна Герасименко. Недаремно серед нових імен в Україні є Кармеліта, або Есмеральда. Не зазіхаючи на право батьків обрати ім’я своїй дитині, експерт радить при цьому не гнатися за екзотикою.

«Ім’я все ж таки має бути звичне. Треба звертати увагу на те, як воно буде звучати. Консуела Давиденко? Ном Давиденко? Мені це вже ріже вухо. Це реакція швидше на сьогодення. Це просто данина моді. Наприклад, як колись називали Тракторіна, Октябріна, Вітольд», - запевнила Ніна Герасименко.

Водночас історик Ярослав Тинченко вважає, що не варто перебільшувати вплив історичних обставин на людину, коли вона обирає ім’я дитині. І як приклад Ярослав Тинченко порівнює нинішню епоху і радянські часи, коли люди називали своїх чад не лише Марксенами, Сталінами, Даздрапермами…

«Наприклад, зараз дуже популярна тема християнства, за радянських часів вона була непопулярна. Проте за радянських часів іменами Володимир називали досить широко – це як внутрішній протест напевно був. А зараз Володимирами називають дуже мало дітей»? – пояснив історик.

Сім разів відмір, один раз назви!

Чимало із незвичних імен, які реєструвалися є рідкісними не лише в Україні, але й у світі –Домисла, Далья, Оліанна, Влоята, Саліна, Патрина, Аллєгра, Кіпріада, Черана, Боцана, Софра, Леайда, Лерия, Едже, Камо, Вели, Мірі, Рудій, Ейва, Лалиджан, Хрусталіна, Русаліна, Антос, Хризон, Малкиель, Аржуан, Ждаш, Сорин, Чабука, Гдан.

У першому півріччі цього року були зареєстровані діти з іменами – Калина, Талія, Миля, Різа, Ніл, Султан, Емір, Іслам, Мілан, Тузель.

Продовжують користуватися популярністю й біблійні, міфічні або історичні імена. З початку 2010 року зареєстровані діти з іменами – Аврора, Афіна, Аріадна, Юнона, Даяна, Даная, Деметра, Вєнєра, Вірсавія, Клеопатра, Єва, Адам, Авраам, Єлєазар, Діоніс, Дарій, Лука, Матвій, Аскольд, Нестор, Амур, Серафім, Максимус, Рафаель, Платон, Тамерлан, Меркурій.

А найдивовижнішими іменами, якими з початку року нарікали новонароджених дітей в Україні, виявилися жіночі імена – Азимаой, Султанпаша, Жаклін-Нанйіп, Еліф Су, та чоловічі імена – Віват, Ейлєй, Нац, Йосеф Север’ян, Северін Ілларіон, Мартін Лютер та Добриня Нікітін.

До вибору імені для дитини варто поставитися дуже серйозно, стверджує
психолог Наталя Кухтіна. Адже це не жарт – батьки визначають слово, яке людина потім чутиме найчастіше у своєму житті.

«Кожен звук, буква, коли вона вимовляється, має певну вібрацію, яка з наукової точки зору викликає певний резонанс клітин нашого мозку. Людина на один звук реагує так, на інший – інакше, тому ім’я дуже впливає на психологічну характеристику людини», - розповідає психолог.

Якщо ж людині не подобається її ім’я, вона має повне право поміняти його.Робити це дозволено від шістнадцяти років або з чотирнадцяти, якщо дадуть добро батьки. Коштує таке задоволення до п’ятдесяти гривень. П’ять гривень 10 копійок держмита плюс вартість послуг місцевого відділу реєстрації актів цивільного стану. Потрібні, крім грошей, письмова заява, свідоцтво про шлюб (якщо охочий у ньому перебуває), документ про зміну імені заявника, якщо його раніше міняли, і фотокартка.

З початку 2010 року під час реєстрації дітей найчастіше використовувалися імена Анастасія та Максим. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на дані органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) Міністерства юстиції, передає "Інтерфакс-Україна".

Саме ці два імені були найпопулярнішими і за підсумками 2009 року. Причому ім'я Настя на піку популярності вже не перший рік.

Всього з початку року в Україні були популярними близько 60 імен. Серед жіночих - Анна (Ганна), Дар'я (Дарина), Софія, Діана, Марія, Вікторія, Тетяна, Христина (Христина), Єлизавета, Ангеліна, Вероніка. Крім того, популярності набули імена Аліна, Каріна, Валерія, Єва, Катерина, Олександра, Поліна, Яна, Ольга, Ірина, Юлія, Орина.

Серед чоловічих імен популярними були Артем, Денис, Данило (Данило), Олександр, Андрій, Богдан, Дмитро, Микита (Нікіта), Назар, Кіріл (Кирило). Популярними були також імена Віктор, Віталій, Гліб, Єгор, Іван, Ілля, Артур, Вадим, Тимофій, Михайло, Павло, Микола, Євгеній, Сергій, Арсеній, Юрій, Тимур, Давид і Марко.

У всіх регіонах залишаються популярними такі давньослов'янські імена, як Владислав, Станіслав, Ярослав, Святослав, Ростислав.

При цьому, як відзначають в органах РАЦС, з початку 2010 року, як і в минулих роках, більшість батьків наполягала на тому, щоб імена Анна, Крістіна, Даніл, Нікіта, Кіріл були вказані за зразком російського правопису.

У список рідкісних імен з початку 2010 року потрапили такі популярні колись імена, як Олесь, Арсен, Влад, Владлен, Герман, Лев, Ніка, Сніжана, Лада, Соломія, Елеонора, Ельвіра, Таміла, Нора, Ляля, Ліка, Дана, Еліна, Нонна.

Нетрадиційними для українських залишаються імена привласнення при реєстрації дітей батьками, які є представниками інших національностей. З-поміж таких з початку 2010 року стали імена: Фатіма, Лейла, Аміна, Тамріко, Ніна, Самір, Армен, Расим, Левон, Надар, Азіз, Алі, Амір, Ренат, Рустам, Рафік. Зареєстровані і менш відомі або рідковживані імена - Сугров, Назанін, Пірі, Тит, Абдулазіз, Тарік, Акош, Манар, Емрах, Уамбо, Амр.

Реєструвалися і застарілі імена, такі як Матрона, Мотря, Меланія, Аглая, Василина, Євпраксія, Капітоліна, Аріна, Аполлінарія, Демид, Захар, Климентій, Яків, Тихін, Гнат, Гордій, Прохор, Овсій, Савелій, Елезар, Єлисей, Лук'ян, Азарі, Акім, Архип, Макарій, Гордій, Клим, Кузьма, Никодим, Тихін, Фадей.

Надалі мають популярність і біблійні, міфічні або історичні імена. З початку 2010 року зареєстровано дітей з іменами - Аврора, Афіна, Аріадна, Юнона, Даяна, Даная, Деметра, Венера, Вірсавія, Клеопатра, Єва, Адам, Авраам, Елеазар, Діоніс, Дарій, Лука, Матвій, Аскольд, Нестор, Амур, Серафим, Максимус, Рафаель, Платон, Тамерлан, Меркурій.

А ось герої телевізійних серіалів або відомі літературні герої в 2010 році поки що не сягнули колишньої популярності. Разово зареєстровано імена Кармеліта, Есмеральда, Констанція, Спартак.

Зате реєструвалися імена, які є рідкісними не лише в Україні, а й у світі - Домисла, Даль, Оліанна, Влоята, Саліна, Патріна, Аллегра, Кіпріада, Чера, Боцан, Софра, Леайда, Лери, Єдже, Камо, Велі Мірі, Руді, Ейва, Лаліджан, Хрусталіна, Русаліна, Антосьо Хрізон, Малкіель, Аржуан, Ждаш, Сорін, Чабука, Гдан.

Не надто популярні, проте регулярно реєструються і подвійні імена. Так, з початку 2010 року в Україні були зареєстровані дівчатка з іменами - Лебідь Тетяна, Естер-Хая, Естер-Адесса, Мальвіна-Вікторія, Софія Єдже, Рейчел-Адан, Берта-Софі, Ганна Беата, Варвара-Евіта, Єва-Маргарет , Кармеліта-Христина, Рахіль-Габріела, Олена-Джессіка, Стелуца-Естер, Марта-Марія, Сафіра-Олександра, Фіона Софія, хлопчики - Маркус-Ада, Ільяс-Адріано, Іан-Микита, Фево-Богдан, Таш-Даур, Дарій-Георг, Лерім-Лев, Янатан-Едвін.

А найдивнішими іменами, якими з початку року назвали новонароджених дітей в Україні, виявилися жіночі імена - Азімаой, Султанпаша, Жаклін-Нанйіп, Еліф Су та чоловічі - Віват, Ейлей, Нац, Йосеф Север'ян, Северин Іларіон, Мартін Лютер і Добриня Нікітич.

А в грудні минулого року на Закарпатті батьки назвали свого сина Януковичем. Новонародженого Бережанського Януковича Івановича зареєстрували в Середнянській селищній раді Ужгородського району Закарпатської області.

Громадяни України усе частіше називають своїх дітей церковнослов’янськими та іноземними іменами, а найбільшою популярністю у 2008 році користувалися імена Назар та Анастасія.Про це у середу повідомили у прес-службі Міністерства юстиції України.

Таким чином, минулого року серед чоловічих імен найпопулярнішими були Назар, Данило, Максим, Владислав, Микита, Артем, Кирило, Єгор, Ілля, Андрій, Богдан, Денис, Дмитро, Ярослав, Олександр, Володимир.

Серед жіночих - Анастасія, Ангеліна, Аліна, Дар'я, Діана, Катерина, Марія, Наталія, Софія, Юлія, Вікторія, Єлизавета, Анна, Вероніка, Уляна, Олександра, Христина.

Крім того, стають популярнішими церковнослов'янські імена: Єлисей, Іван, Іоаніс, Яромир, Ераст, Устим, Дем'ян.

Минулого року дітей називали й іноземними іменами: Домінік, Герман, Марк, Роберт, Фелікс, Оскар, Адріан, Гарольд; Ніколь, Сабіна, Камілла, Ліана, Беата, Евеліна, Домініка, Емма, Сабріна, Ванесса, Мішель, Анета, Кармеліта, Ізабелла.

Найбільш незвичайними імена стали: Христофор, Адам, Франко, Атос, Спартак, а також Весна, Красуня, Мадонна, Даная, Сара Малка, Зінаїда, Майя.

Крім того, були зареєстровані неординарні випадки зміни імен громадян: Анна на Ніколь, Олена на Меліса, Катерина на Б'янка, Аліна на Кириліна, Марина на Мадлена, Дмитро на Дан, Тамара на Тамара Аврора, Валентина на Індіра, Валерій на Вілор.

Також зареєстрована зміна прізвищ Лох на Любимова, Фрісман на Квіточка, Ківа на Сонечко, Сидоренко на Щаслива, Кремінська на Превелебна, Дурко на Вітович, Сало на Кириченко, Локшина на Фортуна, Грін на Гріх, Краля на Українець, Худоба на Шиян, Нога на Марко, Босий на Мірошниченко, Спиридонова на Ле Мер-Кюре.

Крім того, минулого року були випадки одночасної зміни імені та прізвища: Цісь Наталя на Єлизарова-Максимовська Кароліна-Аріадна, Дрожжина Василь на Боголюбський Георгій-Іван, Будник Ганна на Каурс Аніс, Кузнєцова Юлія на Лайм Лика, Степанов Юрій на Баренбаум Ісроєль, Чуб Руслан на Білан Дмитро.

Як повідомлялося, щорічно в Україні скорочується кількість бажаючих змінити власне прізвище або ім'я.
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Re: Чи не дурні?

Повідомлення Снігурка »

У першому півріччі 2009 року в Україні тривала тенденція до зменшення кількості бажаючих змінити власне ім’я чи прізвище.

Як повідомили у прес-службі Мін’юсту, про це сказав міністр юстиції Микола Оніщук, посилаючись на статистику органів реєстрації актів цивільного стану громадян Міністерства юстиції.

Так, протягом перших шести місяців року ім’я чи прізвище в Україні змінило 8317 осіб. Це майже на 10% менше, ніж за аналогічний період 2008 року, коли було зареєстровано 9203 випадків зміни власного імені чи прізвища.

Загалом, зазначив міністр юстиції, така тенденція триває вже не перший рік.

Наприклад, протягом 2002 року в Україні змінили ім’я або прізвище 30 тис громадян, у 2003 році – понад 24 тис., у 2004 та 2005 – понад 22 тис., у 2006 – понад 21 тис., у 2007 – близько 20 тис., протягом 2008 року, ім’я або прізвище змінили близько 17,5 тис. українців.

Разом з тим, продовжують фіксуватися неординарні випадки зміни прізвища чи імені.

Так, з початку року в Україні зареєстровано зміну прізвищ: "Феш" на "Феш-де-Жур", "Мірошниченко" на "Максвелл", "Собовий" на "Райнхард-Штурм", "Калінніков" на "Йемен", "Ложичко" на "Ллуусс", "Сурмач" на "Масс", "Сенченко" на "Ромалі", "Фрісман" на "Квіточка", "Гаврись" на "Колайдер".

Змінювали також імена: "Олександра" на "Сумейра", "Олександр" на "Велі", "Тетяна" на "Тетяна-Констанса", "Ольга" на "Ендорфіна", "Мар‘яна" на "Деленіка", "Марія" на "Софія Лоуіса", "Артемій" на "Тігран", "Людмила" на "Люсія", "Юлія" на "Лія", "Яноміна" на "Міна", "Ірина" на "Ліірргммііллісс".

Крім того, зареєстровано випадки одночасної зміни прізвища та імені: "Матюк Тетяна" на "Бафет Аріана", "Лавренчук Олена" на "Блум Моллі", "Копачук Раїса" на "Санті Ріта", "Снєжко Тетяна" на "Снєжко Снєжана", "Худан Олег" на "Руденко Всевид", "Олешко Юрій" на "Хан Малік", "Шніцер Сильвестр" на "Крейцер Вітас".

Втім, існує і зворотна тенденція, коли незвичайні імена громадяни бажали змінити на традиційні. Наприклад, "Едем" на "Дмитро", "Солютія" на "Мар’яна", "Фавн" на "Олександр".

Взагалі, зміна неблагозвучного імені чи прізвища є найбільш поширеною для цього причиною.

Наприклад, з початку року зареєстровано зміну прізвищ "Черв’як" на "Шаманський", "Цап" на "Великанич", "Песик" на "Новік", "Жеребілов" на "Якимчук", "Кривий" на "Принцевський", "Глухий" на "Сірик", "Носатий" на "Паскарик", "Губа" на "Вітковська", "Тризна" на "Мельник", "Шахрай" на "Даль".

Традиційним для зміни імені та прізвища є також прагнення окремих громадян стати повною тезкою відомих осіб. Наприклад, з початку року зареєстровано зміну імен "Павлова Вікторія" на "Ахматова Анна", "Русин Олег" на "Ющенко Віктор", а "Буковець Віктор" після зміни власного імені став "Володимиром Кличко".
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Re: Чи не дурні?

Повідомлення Снігурка »

Бійка у прямому ефірі Кисельова. Відео


Художник Сергій Поярков і скандальний письменник та журналіст Олесь Бузина побилися в прямому ефірі програми «Велика політика з Євгенієм Кисельовим».

Причиною бійки стала тема дискусії – «Код Тараса Шевченка».

http://zz.te.ua/?p=23957
Відповісти

Повернутись до “Політика, історія, філософія”