Чи потрібна друга офіційна мова в Україні (розмова про мову)

Національне питання, національні проблеми, своє-чуже, роздуми і дискусії на тему
Аватар користувача
tanyushka
Moderator
Повідомлень: 667
З нами з: 10 лютого 2007, 17:11
Звідки: Бодензее, Німеччина

Повідомлення tanyushka »

Я теж згодна з Світланою, що ігнор це не вихід. До аргументів Світлани можу ще додати, що ця тема на русссвіс підіймає популярність нашого форума і додає нам нових учасників форуму. А як тема замре, то перейде на останні сторінки і ніхто її читати не буде.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

tanyushka писав:Я теж згодна з Світланою, що ігнор це не вихід. До аргументів Світлани можу ще додати, що ця тема на русссвіс підіймає популярність нашого форума і додає нам нових учасників форуму. А як тема замре, то перейде на останні сторінки і ніхто її читати не буде.
Про рекламу на русвіссі вже писали. :lol: На початку вони нам дійсно дуже допомогли з відвідуваністю та читачами. Ну і врешті-решт, якби не різкі випади на пости Наталочки там, то не було б цього форуму взагалі (хоча чи ця причина є позитивною :?: :roll:). Як би там не було, але давайте їм подякуємо.

Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення
Аватар користувача
ewa
Дозвіл С
Повідомлень: 408
З нами з: 12 лютого 2007, 12:49
Звідки: Моя рідна Україна

Повідомлення ewa »

Як у нас на Україніі кажуть: "Не було щастя, так нещастя помогло"
Das Leben ist Streben
Аватар користувача
Бриська
Дозвіл B
Повідомлень: 110
З нами з: 19 березня 2007, 18:03
Звідки: з віртуалу

Повідомлення Бриська »

tanyushka писав:Я теж згодна з Світланою, що ігнор це не вихід. До аргументів Світлани можу ще додати, що ця тема на русссвіс підіймає популярність нашого форума і додає нам нових учасників форуму. А як тема замре, то перейде на останні сторінки і ніхто її читати не буде.
якщо лише ради реклами ви там так палко обговорювали - ну тоді все зрозуміло. Я думала лише ради ідеї так затято виступали :lol:
Квачику-квачику, дай калачика...
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Анекдот з життя в тему:

"Вчера, правда, ехал из Лужников, задумался о чем-то своем - чуть гаишника не задавил. А тот гаишник сразу тормознул, подошел документы проверять. Я сижу в машине, не дергаюсь. Посмотрел права: "О, земляк, из Донецка! Родной язык не забыл?"
- Нет. Перекинулись парой слов на украинском, и поехал я дальше. Происхождение выручило".
(колишній футболіст Віктор Онопко)
http://news.sport-express.ru/online/nte ... 88194.html
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Повідомлення Снігурка »

tanyushka писав:Я теж згодна з Світланою, що ігнор це не вихід. До аргументів Світлани можу ще додати, що ця тема на русссвіс підіймає популярність нашого форума і додає нам нових учасників форуму. А як тема замре, то перейде на останні сторінки і ніхто її читати не буде.
що то за звір русссвіс? :shock:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Форум. Але він вже дуже довгий час не працює. Десь з місяць точно. руссвісс.цега здається
misko2000
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 36
З нами з: 20 серпня 2007, 00:36

Повідомлення misko2000 »

Svitlana писав:Боже, які проблеми? Таке враження, що вони дійсно боряться ПРОТИ української, а не ЗА російську. Захищають вони. Нею і так поголовна більшість розмовляє - від чого ж захищати?
Регіональне ТВ, книги - лише за! Наздоров"я. Але щодо другої офіційної, гадаю, хлопцям варто було б і нагадати, що вони - лише 1 з 16 областей. А тому, як не прикро, є меншістю.
Прав у них ніхто не відбирає. Наймайте перекладачів, влаштовуйте при аптеках мовну консультацію. Недільні російські школи за свої (чи кримські гроші), як по всьому світу росіяни роблять.
Просто їм важко ще звикнути до думки, що Україна - не Росія, а закордон. Найважче старим людям. А що вони ще не на пенсії чи майже? Це що - провідна сила Криму? Якщо так, то шкода їх.
Дівчинці не здалося, що ознакою цивілізованої країни є те, що рідним мовам 10 і більше відсотків населення надається статус державної? І що Крим тут не причому, подібна ситуація на половині України. Це цивілізована практика в Європі (Фінляндія, Норвегія, Швейцарія, Бельгія, Люксембург і ін.), в Канаді, Індії, ЮАР і ін. країнах. Російська мова рідної для половини населення України і вона ніколи не стане цивілізованою країною поки російська мова не буде державною.
misko2000
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 36
З нами з: 20 серпня 2007, 00:36

Повідомлення misko2000 »

Svitlana писав: А вони ніяк не заспокояться з тією другою державною мовою.
Так заспокояться. Тоді коли мова половини України стане другою державною.
misko2000
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 36
З нами з: 20 серпня 2007, 00:36

Повідомлення misko2000 »

natalotschka писав:Я оце почитала, та й подумала, може й нам провести в Швейцарії такий собі "неофициальный, но принципиально важный референдум" про надання українській мові статусу п"ятої державної? Які думки?
У 50% (або хоч би у 5%) населення Швейцарії рідна мова - українська?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

misko2000 писав:
natalotschka писав:Я оце почитала, та й подумала, може й нам провести в Швейцарії такий собі "неофициальный, но принципиально важный референдум" про надання українській мові статусу п"ятої державної? Які думки?
У 50% (або хоч би у 5%) населення Швейцарії рідна мова - українська?
Ні, українська не рідна, але 30% швейцарців (з паспортами) таки мають російське коріння. Можу навіть пошукати окремо для вас і навести те швейцарське джерело, з котрого я таке вичитала (з нагоди 1 серпня). Може тоді ви здобудете ціль для своєї незаспокоєної російськомовним питанням душі. При чому тут, у Швейцарії, а не десь там в далекій Україні, котру чи й краєм ока доводиться раз на рік побачити. :wink: :D
misko2000
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 36
З нами з: 20 серпня 2007, 00:36

Повідомлення misko2000 »

Svitlana писав:
misko2000 писав:
natalotschka писав:Я оце почитала, та й подумала, може й нам провести в Швейцарії такий собі "неофициальный, но принципиально важный референдум" про надання українській мові статусу п"ятої державної? Які думки?
У 50% (або хоч би у 5%) населення Швейцарії рідна мова - українська?
Ні, українська не рідна, але 30% швейцарців (з паспортами) таки мають російське коріння. Можу навіть пошукати окремо для вас і навести те швейцарське джерело, з котрого я таке вичитала (з нагоди 1 серпня). Може тоді ви здобудете ціль для своєї незаспокоєної російськомовним питанням душі. При чому тут, у Швейцарії, а не десь там в далекій Україні, котру чи й краєм ока доводиться раз на рік побачити. :wink: :D
Дивно, що Ви не розумієте, що рідна мова сьогодні і передбачуване коріння 30 тисяч років тому - декілька різні речі.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Повідомлення _vital_ »

misko2000 писав: Дивно, що Ви не розумієте, що рідна мова сьогодні і передбачуване коріння 30 тисяч років тому - декілька різні речі.
Не в тему, але буде корисно. Дозвольте виправити ваші помилки. Я би сказав так:

"Дивно, що Ви не розумієте, що рідна мова сьогодні і можливе коріння 30 тисяч років тому - дещо різні речі."

Передбачуване - це про майбутнє (предусматриваемое)
Декілька = несколько, но для исчисляемых существительных. Например, "декілька років тому"
misko2000
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 36
З нами з: 20 серпня 2007, 00:36

Повідомлення misko2000 »

Дякую :)
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

misko2000 писав: Дивно, що Ви не розумієте, що рідна мова сьогодні і передбачуване коріння 30 тисяч років тому - декілька різні речі.
Про які 30 000 років мова? :shock:
Там взагалі-то мова йшла про "переселенців" усіх віків, починаючи від Кутузова та його доблесної армії і до сьогоднішніх днів (хто буде сперечатися, що російську мову на вулицях Цюріха чути не менше від міжнародної англійської). А скільки там тої Швейцарії, зрештою?...
І коріння - то теж не малася на увазі 100% кров, а взагалі усі, хто десь колись мав російського нащадка.


P.S. Мій вам комплімент за володіння українською. :respekt:
misko2000
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 36
З нами з: 20 серпня 2007, 00:36

Повідомлення misko2000 »

Svitlana писав:
misko2000 писав: Дивно, що Ви не розумієте, що рідна мова сьогодні і передбачуване коріння 30 тисяч років тому - декілька різні речі.
Про які 30 000 років мова? :shock:
Там взагалі-то мова йшла про "переселенців" усіх віків, починаючи від Кутузова та його доблесної армії і до сьогоднішніх днів (хто буде сперечатися, що російську мову на вулицях Цюріха чути не менше від міжнародної англійської). А скільки там тої Швейцарії, зрештою?...
І коріння - то теж не малася на увазі 100% кров, а взагалі усі, хто десь колись мав російського нащадка.


P.S. Мій вам комплімент за володіння українською. :respekt:

Стараюся. :) Хоча я вчився українській мові тільки сам, в школі не вивчав. Але свого часу вирішив вивчати, оскільки коріння з України. Правда потім зрозумів, що на жаль, мова використовувалася різними поганими людьми для розділення нашого народу і для впровадження міфів.

Знову повторюся, я не говорив про чиїхсь предків, а про реальну ситуацію порушення мовних прав реальних громадян.

І ще пардон, руська мова не менш міжнародна, чим англійська.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Повідомлення _vital_ »

misko2000 писав: І ще пардон, руська мова не менш міжнародна, чим англійська.
Перш за все, всіх зі святом! :)

Щодо "руської" мови, то вона вже давненько не одна. Щодо міжнародності, то російська й справді міжнародна, але якщо навіть вважати міжнародною "руську мову" у трьох варіантах (рос., укр., біл.), то англійська набагато "міжнародніша" хоча б просто за кількістю людей, для яких вона рідна. Не кажучи вже про незрівнянно більшу поширеність. Навіщо вигадувати "международный русский", коли вже є International English? До того ж міжнародна англійська (якщо хочете, BASIC English, хоча це і не те саме) набагато простіша за російську. Просто як факт - незрівнянно простіша базова граматика, а також базова латиниця - це дуже вагомі переваги, що ще більше сприяють поширенню саме англійської. Цього ніяк не можна заперечувати.

P.S. У порівняннях використовується "ніж" (не плутати з ножем :D). "Чим" має інше значення (вказує на орудний відмінок).
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Особисто для мене і з мого власного досвіду англійська таки міжнародніша.
Російська ж міжнародна рівно на 1/6. :wink:
misko2000
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 36
З нами з: 20 серпня 2007, 00:36

Повідомлення misko2000 »

_vital_ писав:
misko2000 писав: І ще пардон, руська мова не менш міжнародна, чим англійська.
Щодо "руської" мови, то вона вже давненько не одна. Щодо міжнародності, то російська й справді міжнародна, але якщо навіть вважати міжнародною "руську мову" у трьох варіантах (рос., укр., біл.), то англійська набагато "міжнародніша" хоча б просто за кількістю людей, для яких вона рідна. Не кажучи вже про незрівнянно більшу поширеність. Навіщо вигадувати "международный русский", коли вже є International English? До того ж міжнародна англійська (якщо хочете, BASIC English, хоча це і не те саме) набагато простіша за російську. Просто як факт - незрівнянно простіша базова граматика, а також базова латиниця - це дуже вагомі переваги, що ще більше сприяють поширенню саме англійської. Цього ніяк не можна заперечувати.

P.S. У порівняннях використовується "ніж" (не плутати з ножем :D). "Чим" має інше значення (вказує на орудний відмінок).
Адже знав же, що повинне бути "ніж" і все одно кальку зробив :(

А як вийшло, що Ви так добре мову знаєте? Ви ж з Харкова. У нас філія на Півдні України, так люди звідти мені іноді таблички з текстом на мові посилають перевіряти і виправляти. :)

Що ж до міжнародності мов, то безумовно англійськa поширенішa, тут Ви і Світлана маєте рацію. Проте, по кількості людей, у яких якась мова рідна, - мандарин і хінді обганяють англійську. А в Європі і російська і німецька обганяють англійську.

І що означає "вже є міжнародна англійська"? Яким правовим актом це закріплено? Єдиний легальний статус міжнародних мов - статус мов ОCН і їх шість. І з приводу тільки 1/6, Свєта не має рації. Набагато ширше. Я, наприклад, спілкуюся російською з постачальниками y Німеччині і Нідерландах, логистікамі y Німеччині і Польщі і так далі.
Востаннє редагувалось 24 серпня 2007, 18:02 користувачем misko2000, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Повідомлення _vital_ »

misko2000 писав: Адже знав же, що повинне бути "ніж" і все одно кальку зробив :(
То не страшно. У вас вже досить-таки пристойний рівень. Трохи практики - і будете щирий українець :D
misko2000 писав: А як вийшло, що Ви так добре мову знаєте? Ви ж з Харкова. У нас філія на Півдні України, так люди звідти мені іноді таблички з текстом на мові посилають перевіряти і виправляти. :)
Так, в Харкові небагато людей нормально володіють літературною українською. Може, справа в тім, що я харків"янин лише у 1-му поколінні.
misko2000 писав: І що означає "вже є міжнародна англійська"? Яким правовим актом це закріплено? Єдиний легальний статус міжнародних мов - статус мов ОCН і їх шість. І по приводу тільки 1/6, Свєта не має рації. Набагато ширше. Я, наприклад, спілкуюся по-російськи з постачальниками в Германії і Голландії, логистікамі в Германії і Польщі і так далі.
Міжнародний статус англійської незаперечний, наприклад, в галузі науки, де майже всі серйозні журнали видаються англійською. В інших галузях це статус "де-факто".

"Германия" (рос.) буде "Німеччина" (укр.). Так само як Туреччина, Угорщина, Відень, та ін.
misko2000
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 36
З нами з: 20 серпня 2007, 00:36

Повідомлення misko2000 »

_vital_ писав:
"Германия" (рос.) буде "Німеччина" (укр.). Так само як Туреччина, Угорщина, Відень, та ін.

Як Ви швидко відповіли, але я виправив раніше, ніж побачив відповідь. :)

Хоча не упевнений, що зараз все правильно.
Відповісти

Повернутись до “Політика, історія, філософія”