Сьогодні - День перемоги

Національне питання, національні проблеми, своє-чуже, роздуми і дискусії на тему
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Сьогодні - День перемоги

Повідомлення Svitlana »

Прес-реліз Посольства України у Швейцарії

з нагоди 65-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Сьогодні Україна разом з усіма учасниками антигітлерівської коаліції відзначає знаменну дату у своїй історії - День перемоги та тріумфу справедливості. Ми святкуємо Перемогу у Великій Вітчизняній війні. Водночас, в цей день разом з усім світом сумуємо за мільйонами життів, які були втрачені в боях, на окупованих територіях, в концтаборах, а також знищені внаслідок нелюдської політики Гітлера. Ми віддаємо шану жертвам війни, усім, хто боровся за звільнення Вітчизни, Європейського континенту та усього світу від нацистської тиранії.
Україна заплатила надвисоку ціну за перемогу, втративши понад 10 мільйонів своїх найкращих синів та дочок. Сім мільйонів з них загинули на передовій, воюючи у підпіллі та у складі рухів опору. Більше двох мільйонів українців були перетворені на рабів у нацистських концентраційних таборах. Сотні тисяч зникли у в’язницях. Загальна чисельність населення України скоротилася на 25 відсотків.
Наша Держава зазнала жорстокого спустошення, було спалено та зруйновано сотні і тисячі міст та сіл.
Український народ був серед тих, хто не лише зазнав великих втрат під час війни, а й віддав багато сил, щоб врятувати світ від нацизму. У лавах Червоної Армії воювало понад 7 мільйонів українців, понад двом тисячам з них за роки війни було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, 29 – стали двічі Героями.
Ми пам’ятаємо всіх, хто став на шляху нацизму. Ми пишаємося рішучістю та єднанням тих, хто протистояв злу і насильству.
Сьогодні залишилося менше третини тих, хто брав участь у цій війні. Ми ніколи не забудемо їхній подвиг. Нашим святим обов’язком є зробити все для того, щоб українські ветерани, які вибороли свободу та незалежність нашої Вітчизни, відчували турботу та підтримку Української Держави.
Відзначаючи 65-річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, ми сповнені рішучості в недопущенні таких трагедій. Ми винесемо мудрість з уроків минулого задля мирного майбутнього прийдешніх поколінь.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Сьогодні - День перемоги

Повідомлення Svitlana »

Здається, політика партії нового президента вже почала чітко проступати. Як ось наприклад у даному прес-релізі.
По-перше, якщо вже згадується протигітлерівська Коаліція, Європейський континент та увесь світ, то війну вже аж ніяк не можна називати Вітчизняною. А по-друге, не лише у складі Червоної Армії українці боролися проти фашизму, але і в складі Української Армії. А про них ні слова. Взагалі, мені оцей кусок більше нагадує уривок з твору на тему Перемоги десь так початку 80-х. А вам? :dontknow:

Svitlana писав:Прес-реліз Посольства України у Швейцарії

з нагоди 65-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Сьогодні Україна разом з усіма учасниками антигітлерівської коаліції відзначає знаменну дату у своїй історії - День перемоги та тріумфу справедливості. Ми святкуємо Перемогу у Великій Вітчизняній війні. Водночас, в цей день разом з усім світом сумуємо за мільйонами життів, які були втрачені в боях, на окупованих територіях, в концтаборах, а також знищені внаслідок нелюдської політики Гітлера. Ми віддаємо шану жертвам війни, усім, хто боровся за звільнення Вітчизни, Європейського континенту та усього світу від нацистської тиранії.
Україна заплатила надвисоку ціну за перемогу, втративши понад 10 мільйонів своїх найкращих синів та дочок. Сім мільйонів з них загинули на передовій, воюючи у підпіллі та у складі рухів опору. Більше двох мільйонів українців були перетворені на рабів у нацистських концентраційних таборах. Сотні тисяч зникли у в’язницях. Загальна чисельність населення України скоротилася на 25 відсотків.
Наша Держава зазнала жорстокого спустошення, було спалено та зруйновано сотні і тисячі міст та сіл.
Український народ був серед тих, хто не лише зазнав великих втрат під час війни, а й віддав багато сил, щоб врятувати світ від нацизму. У лавах Червоної Армії воювало понад 7 мільйонів українців, понад двом тисячам з них за роки війни було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, 29 – стали двічі Героями.
Ми пам’ятаємо всіх, хто став на шляху нацизму. Ми пишаємося рішучістю та єднанням тих, хто протистояв злу і насильству.
Сьогодні залишилося менше третини тих, хто брав участь у цій війні. Ми ніколи не забудемо їхній подвиг. Нашим святим обов’язком є зробити все для того, щоб українські ветерани, які вибороли свободу та незалежність нашої Вітчизни, відчували турботу та підтримку Української Держави.
Відзначаючи 65-річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, ми сповнені рішучості в недопущенні таких трагедій. Ми винесемо мудрість з уроків минулого задля мирного майбутнього прийдешніх поколінь.
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Сьогодні - День перемоги

Повідомлення сянка »

А чого ти дивуєшся - для цієї команди інакшої України взагалі не існує. ні україномовної, ні зі своєю власною історією, ні з власними цінностями. Для них існують лише совєтські цінності, совєтські традиції, совєтська історія, Велика вітчизняна війна, бо це просто радянські люди. То такий етнос і нема на то ради. Їх не зміниш, але з ними треба якось жити, не загубивши себе.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Сьогодні - День перемоги

Повідомлення _vital_ »

сянка писав:А чого ти дивуєшся - для цієї команди інакшої України взагалі не існує. ні україномовної, ні зі своєю власною історією, ні з власними цінностями. Для них існують лише совєтські цінності, совєтські традиції, совєтська історія, Велика вітчизняна війна, бо це просто радянські люди. То такий етнос і нема на то ради. Їх не зміниш, але з ними треба якось жити, не загубивши себе.
Я не прихильник цієї команди. але для мене 9 травня - це свято. беззаперечно. можете сказати, що я російськомовний. гаразд. але для дуже багатьох україномовних це свято також. думаю, не варто нагадувати, чому саме.

До речі, що, по-вашому, відзначає Європа 8 травня? (через різницю у часі ця подія для Західної Європи сталася на день раніше).

Не треба нікого міняти. Треба навчитися поважати одне одного, а не нав"язувати своє бачення історії (стосується в том числі і "команди", і її опонентів). Нікого не змінити, це правда. Та й не варто, бо нічого доброго з того не вийде. Все зміниться само собою, еволюційним шляхом.
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: Сьогодні - День перемоги

Повідомлення сянка »

У мене дід воював в цій війні в радянській армії. Для нього це було свято. І ми всі його завжди вітали.

Щодо україномовної україни з власними цінностями, а не навязаними ззовні я мала на увазі всі ці портрети і памятники сталіну, розвішування радянської символіки - вся ця совдепізація, яку ми вже почали забувати. Оце є прикро.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Сьогодні - День перемоги

Повідомлення _vital_ »

сянка писав:У мене дід воював в цій війні в радянській армії. Для нього це було свято. І ми всі його завжди вітали.

Щодо україномовної україни з власними цінностями, а не навязаними ззовні я мала на увазі всі ці портрети і памятники сталіну, розвішування радянської символіки - вся ця совдепізація, яку ми вже почали забувати. Оце є прикро.
мені шкода тих, заради жменьки чиїх голосів ставлять ці пам"ятники цинічні пикаті брехуни під червоними прапорами :(
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Сьогодні - День перемоги

Повідомлення Svitlana »

Вітал, мій коментар стосувався не свята, а змісту та стилістики прес-релізу. Свято перемоги навіть тут поважають, хоч офіційно і не святкують. Все ж, усі країни святкують перемогу над нацизмом у другій СВІТОВІЙ війні, а не вітчизняній. Вже ж і Вітчизни тої нема (СРСР)....

_vital_ писав: Я не прихильник цієї команди. але для мене 9 травня - це свято. беззаперечно. можете сказати, що я російськомовний. гаразд. але для дуже багатьох україномовних це свято також. думаю, не варто нагадувати, чому саме.

До речі, що, по-вашому, відзначає Європа 8 травня? (через різницю у часі ця подія для Західної Європи сталася на день раніше).

Не треба нікого міняти. Треба навчитися поважати одне одного, а не нав"язувати своє бачення історії (стосується в том числі і "команди", і її опонентів). Нікого не змінити, це правда. Та й не варто, бо нічого доброго з того не вийде. Все зміниться само собою, еволюційним шляхом.
Відповісти

Повернутись до “Політика, історія, філософія”