В Україні хорошого таки є

Національне питання, національні проблеми, своє-чуже, роздуми і дискусії на тему
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

В Україні хорошого таки є

Повідомлення Svitlana »

У цій клініці дитині моєї подруги врятували життя через декілька днів після народження. При цьому - жодної копійки їй платити не довелося. Усе, про що йдеться у передачі - так воно і є насправді. Умови - просто супер. За її словами: "Не знаю, які лікарні на Заході, але для мене ця клініка втілює уявлення про західні супер-пупер лікарні". Люди там дійсно чуйні, дійсно турботливі і дійсно роблять чудеса. Спонсорована ця клініка частково Пінчуком (якщо я не помиляюся).
http://www.cardio.org.ua/ru/index.html

[youtube]-v09GB67Bsk&hl=en&fs=1[/youtube]
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення pol_serg »

Ну я би в темі таки забрав слово "щось". З власного досвіду хочу сказати що вказаний приклад далеко не єдиний, можу сказати дуже багато гарних слів про лікарню Охмадит в Києві. Крім того є відома дитяча ортопедична клініка в Трускавці, багато хоч маловідомих, але гарних курортів і в Прикарпатті, на Поділлі тощо... І це лише дещиця.
Хоча й слід зазначити, що навіть ведучі клініки по рівню обладнання не дістають рівня місцевих, проте професіоналізм багатьох (не всіх, рівно як і тут) є на високому рівні.
До всього іншого, в Україні незрівнянно дешевша стоматологія, якість послуг теж буває різна, проте більш вона залежить власне від навиків самого лікаря, як і кругом. Лікар є хороший, і не дуже, про то легко довідатись поговоривши зі знайомими і спробувавши сходити на консультацію, почати лікування з чогось менш значного, щоб скласти враження...
Наприклад мій стоматолог на Україні говорить, що літо для нього - суцільний урок географії - є клієнти і з Росії, тобто з ближніх країн, а є і з Італії, Іспанії, Швеції, Данії і тд, і тп... Причому клієнти регулярні і стабільні... Часом мені здається, що задля вирішення певних проблем дійсно дешевше злітати наприклад до Львова, полікувати то діло і повернутися назад, ніж робити то тут на місці...
Ну а про все решта хорошого - згадайте, завжди чомусь пам"ятається погане в першу чергу, а загалом кожен з нас має ж купу вражень про те, що в Україні краще, і смак їжі, і повітря, і ліс з грибами (справжніми білими та опеньками), і рибалка, і багато-багато чого іншого, з чим нажаль тут туго, тому й тягне щоразу навідатись туди. А політика, криза - то все на другому плані, в Україні життя зараз триває автономно, як "собака гавка, а караван іде", я можу порівняти то з першою половиною 90х, то ж зараз хоч і не все добре, але зовсім не те, що вже пережито і позаду...
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення natalotschka »

pol_serg писав: в Україні краще, і смак їжі, і повітря, і ліс з грибами (справжніми білими та опеньками), і рибалка, і багато-багато чого іншого, з чим нажаль тут туго, тому й тягне щоразу навідатись туди. А політика, криза - то все на другому плані, в Україні життя зараз триває автономно, як "собака гавка, а караван іде", я можу порівняти то з першою половиною 90х, то ж зараз хоч і не все добре, але зовсім не те, що вже пережито і позаду...
То все що ти описав, було колись. Зараз нормальної їжі в Україні не знайти,бо всі продукти неякісні, люди скучили за ковбасою. Повітря загазоване. Гриби теж як ті губки, все що поганого навкруги є, те вони й всмоктують, то й страшно їх їсти. Рибалка... Де ж та рибалка? Вже який раз намагаюся знайти хоч один невикуплений ставок. Так є один, але там вже така грязюка, що й риба не водиться. А ти кажеш. Все що є в Україні доброго, то наші рідні. Сумно...
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення pol_serg »

Навіть не знаю, що відповісти... В принципі з України я недавно, буваю там кожні 3 місяці і зі сказаним погодитися абсолютно не можу...
Навіть зараз на "приватизованих" ставах за невеличку плату можна домовитись половити ту рибу, але то геть не цікаво, бо риба для вечері ловиться протягом 15 хвилин, а річки ще ніхто не приватизував. Мені доводилось також контролювати якість грибів, ягід з навколишніх лісів, дозиметр я маю дома, в уні то все збирав спалював і шукав "незаконну органіку" і важкі метали (зрештою-то моя спеціальність). То ж можу впевнено сказати, що гриби і ягоди цілком впорядку. Трішки більше (проте суттєво менше норми) за випроміненням мали лише 2 лікарські трави - звіробій і багно болотне (багульник болотний по рос. - такий запашний напівкущ, що росте на болотах, цвіте в початку літа і його дуже полюбляють в нас для заварювання чаю). Отож дома я радо то все збираю, купую і вживаю... :verygood:
Що ж до ковбас і тд, ну то взагалі дивно - того є "до вибору, до кольору", навіть радо дадуть покуштувати, то що ви купуєте, проте шмат м"яса, куплений на базарі, який не виглядає так блискуче, як в місцевих мецкерайах, запечений за усіма правилами - то "траум", тут того ніколи не вийде, на "біо" запакованому гормонами та невідомо чим ще продукті...
Правда, ціни в Україні зараз не ті, що колись, але ж не щодня таке собі дозволяєш, а про огірки, помідори і тд з власного городу я й сперечатись не хочу - я знаю як то росте і як то смакує...
Ну і на додаток знов з власного досвіду - я багато де побував, і багато чого побачив, але вперше в житті стикнувся з проблемами типу алергії та реакції на продукти харчування власне тут, в Швейцарії, де біопродукти контролюються багато разів т тд. і тп., майже весь перший місяць після приїзду в мене "випав" з життя, а трохи пізніше прийшла алергія... Лише зараз, через півроку проживання тут я знаю вже що є що, і не роблю "ризикованих рухів"...
Приклад наступний - в 80 відсотків львівських кнайп за смішну ціну ви дістанете свіжу і якісну їжу, в Цюріху ходити в кнайпи без планшетки активованого вугілля, фесталу і Ко категорично не рекомендую... :seeya:
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення natalotschka »

За огірки з помідорами з городу - цілком згодна, смачні і запашні, але їх і тут на городі виростити можна. Про гриби, ну куди мені проти дозиметра! :grin: А от за ковбасу посперечаюся. На базарі виглядає гарно, але скільки років вона там лежить і скільки разів вже була в переробці - нікому не відомо. Ти знаєш, який контроль за продуктами на базарі, на все своя такса. А в супермаркеті до ковбаси і підходити не хочеться, бо вже за декілька метрів чути ті "пахнотіння" старого м"яса. Знаю від самих продавців, як у нас проколюються йогурти, в яких збіг термін давності. Тут прострочені продукти викидають? ну, точно не продають, а в нас то не проблема.
Може у вас у Львові ситуація відрізняється від центру України, "в чем я лично сомневаюсь".
Ну а про "смішну" ціну - то ти мабуть пошуткував? В мене мама пенсіонерка, пішла на базар скупила самі необхідні продукти - крупи, молоко, хліб і т.д., ніяких цукерок чи фруктів, залишилося в неї сто гривень, як з тим жити місяць? І то на базарі, а в супермаркет дорога закрита, бо ціни зашкалюють за межі розумного.
А ви кажете, добре в Україні... Добре, бо то наша Батьківщина, а її не вибирають... Шкода...
Аватар користувача
Valentyna
Дозвіл B
Повідомлень: 207
З нами з: 16 лютого 2007, 20:16
Звідки: Bremen, D (Київ-Lausanne,CH)

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення Valentyna »

Нажаль продукти на Україні з кожним роком стають все гірші і гірші.
Мова не йде про те, що вирощено на дачах-городах, мова лише про те, що можна придбати в магазині та на базарі.
Я лише неділю назад, як повернулась із Києва, ціни - жах, якість - взагалі слів нема. Сметана 30% зюрчить, як кефір; курятина визиває стійку алергію, до риби (свіжої чи мороженої) краще взагалі не підходити. Поки ще на Батьківщині радують цукерки, мій улюбленний чорнослив в шоколаді досі ще має чудовий смак і запах.
Як це не прикро казати, але німецький продуктовий кошик зараз не тільки суттєво дешевший (порівнюю з київським), але при цьому смачніший і якісніший...
Смішних цін у київських кафешках вже сто років, як нема. А "невисокі" - нічим не відрізняються від європейських.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення Svitlana »

pol_serg писав:Ну я би в темі таки забрав слово "щось". З власного досвіду хочу сказати що вказаний приклад далеко не єдиний, можу сказати дуже багато гарних слів про лікарню Охмадит в Києві. Крім того є відома дитяча ортопедична клініка в Трускавці, багато хоч маловідомих, але гарних курортів і в Прикарпатті, на Поділлі тощо... І це лише дещиця.
От не думаю, що Охматдит безкоштовний. Тобто знаю, що не безкоштовний. Не такий дорогий, але за операції на серці там треба платити. А в цій клініці якраз прикол в тому, що все абсолютно безкоштовно - ні лікарям, ні за медикаменти (ті, що в клініці потрібні відразу до і після операції), ні нянечкам, ні сестричкам.
І це при тому, що меблі, обладнання, санвузли, іграшки... тощо - все на європейському рівні (як для подруги, котра не знає, що таке європейська лікарня).


Ну а про ковбаси і тому подібне, також скажу, що є в нас і добрі товари, але їх з кожним роком все менше і менше. Чи.... я ще іноді думаю.... може просто смаки у нас міняються з кожним роком? Колись у дитинстві моя бабуся поливку до вареників робила виключно на смальці зі шкварочками... Сало туди використовувалося не свіже само-собою, а вже засолене і старіше, аніж нормальне з метою економії продуктів. І я це сприймала як належне. Не думаю, що у неї щось змінилося. Але зараз смалець для мене то :notgood: а старе сало у вигляді шкварків - то взагалі табу. Ну це один з прикладів.... може, навіть, і грубуватих...
Щодо солодощів, то і вони мені перестали подобатися. Є декілька видів, котрі я люблю і купую, але всі нові види цукерків мені, як правило, не смакують.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення pol_serg »

Про Охмадит я говорю грунтуючись не на чужих чужих враженнях, а по власному досвіду. Мого малого племінника там виходили після
важкої родової травми, яку він дістав під час пологів в районній лікарні (а це 280 км від Києва), про гроші взагалі ніхто з лікарів
й чути не хотів, а просто виганяли з кабінету. Також не приймали абсолютно нічого зі сторони, типу пелюшок, дитячого
одягу тощо. Також всі ліки та ортопедичні конструкції, котрі конструювали там на місці були абсолютно безкоштовні, платили
лише за те, що виготовлялось в ортопедичній майстерні вже після лікарняного періоду. То я бачив на власні очі і був там на
місці.
Також про продукти, я з дечим погоджуюсь, з дечим ні, ціни зараз вирости на фоні кризи, невизначеності і залежності від імпорту,
який як відомо, стоїть на валютних розрахунках. Також я мовчу про Київ - навіть в часи стабільності ціни в кафе і тп. були там
в разів 3 вищими від львівських. Проте колись, як будете у Львові - сходіть в "Пузату хату" (колишній Фестивальний), одразу за гол.
корпусом універу - то щось типу "макдональдсу по-українськи", випийте кави в Галці, але то треба бачити і куштувати. Та й крім
того у Львові багато інших гарних місць...
Ну й не забувайте , ця тема - для ПОЗИТИВУ.... :wise: Напишіть щось добре, про негатив можна читати й в іших джерелах! :seeya:
Аватар користувача
natalotschka
Moderator
Повідомлень: 374
З нами з: 10 лютого 2007, 12:05
Звідки: Україна/Швейцарія
Контактна інформація:

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення natalotschka »

То не негатив, то реалії життя! Як казав Карцев: "Будет лучше, будет лучше, хуже просто некуда!" :smile:
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення nataliya »

На жаль якість багатьох українських продуктів бажає кращого, наші виробники все не як не можуть збагнути, що ці продукти також споживають їхні діти та внуки, тому потрібно думати не лише про прибутки, але й про здоров'я нації. Проте є гарна тенденція більше куховарити вдома, знаю від своїх знайомих. Менше купують напівфабрикатів, ковбас і тд. А ось щодо свинини, телятини, то з власного досвіду знаю, що вона набагато краша в Україні. Мій швейцарець був просто в захваті від стейків, шашликів і тд. Це саме можу сказати про томати, огірки.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:...тут того ніколи не вийде, на "біо" запакованому гормонами та невідомо чим ще продукті...
Сергію, воно або "біо", або з гормонами та невідомо чим. За визначенням. Якщо я нічого не плутаю. Інша справа, чи є та ціна в кілька десятків франків за кіло звичайної свинини виправданою.

Принаймні можна сподіватися, що швейцарська біо-свиня прожила відносно щасливе життя, і точно в кращих умовах і з кращими харчами, ніж нещасна українська.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення pol_serg »

Ну знаєте як закони існують, щоб їх порушували, так і мабуть тут їхні норми, і я більш ніж впевнений, що котроль продуктів тут слабший, ніж в Німеччині.
Я вже колись розповідав, як готував гуляш з біотелятини, купленої на маркті в Оеrlikoni за страшні гроші біля 60 Фр за кг :pardon: , так от вона й так не була об"ємна, а при початковій термопідготовці втратила ще дві третини - а то перша ознака неякісного "гормонального" м"яса, і мені оту річ довелося "тушити" біля 2 годин, щоб його можна було б хоча вкусити, не те що їсти нормально... Сертифікат у продавця висів, він мені його показав, коли я запитав чому ж так дорого то все тут... :grin: Він зразу просік що я приїхав з Німеччини... :grin:
Подібне траплялося і з свинячим м"ясом, яке я купував в маленькому мецкераї в себе біля будинку...
Тож я думаю що декларації це ще не кінцевий результат, і тут вистачає способів правила обійти, тому й віддаю перевагу нашим вітчизняним "жертвам концтаборів", котрих годують справжніми "біо-буряками" :good: , їх листям (в простонародді - гичкою), і "мюслі" :lol3: з перемелених зернових, які є в господарстві :good: . На вигляд це м"ясо далеке від ідеалу, філе менші в 2 рази, балики теж, зато зміст і смак - :verygood: :52:
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення _vital_ »

pol_serg писав:Ну знаєте як закони існують, щоб їх порушували, так і мабуть тут їхні норми, і я більш ніж впевнений, що котроль продуктів тут слабший, ніж в Німеччині.
Я вже колись розповідав, як готував гуляш з біотелятини, купленої на маркті в Оеrlikoni за страшні гроші біля 60 Фр за кг :pardon: , так от вона й так не була об"ємна, а при початковій термопідготовці втратила ще дві третини - а то перша ознака неякісного "гормонального" м"яса, і мені оту річ довелося "тушити" біля 2 годин, щоб його можна було б хоча вкусити, не те що їсти нормально... Сертифікат у продавця висів, він мені його показав, коли я запитав чому ж так дорого то все тут... :grin: Він зразу просік що я приїхав з Німеччини... :grin:
Подібне траплялося і з свинячим м"ясом, яке я купував в маленькому мецкераї в себе біля будинку...
Тож я думаю що декларації це ще не кінцевий результат, і тут вистачає способів правила обійти, тому й віддаю перевагу нашим вітчизняним "жертвам концтаборів", котрих годують справжніми "біо-буряками" :good: , їх листям (в простонародді - гичкою), і "мюслі" :lol3: з перемелених зернових, які є в господарстві :good: . На вигляд це м"ясо далеке від ідеалу, філе менші в 2 рази, балики теж, зато зміст і смак - :verygood: :52:
Я чув і прямо протилежне щодо якості німецького м"яса у порівнянні зі швейцарським. Теж начебто аргументовано - про стандарти, якість і умови утримання тварин. Варто також згадати у якості прикладу Gammelfleisch-Skandal у Німеччині.

Але мені також не подобається, коли німецьке м"ясо, що продається у Швейцарії, коштує вдвічі дорожче лише через те, що перетнуло швейцарський кордон і потрапило на швейцарський прилавок. А от дуже подобається два терміни на упаковці: коли продати і коли з"їсти.

Живу у Швейцарії 2,5 роки. Продукти купую і тут, і в Німеччині. Але в Німеччині не через якусь особливу якість, а через нижчі ціни і близкість кордону. Раніше доводилося жити і в самій Німеччині. Але ще жодного разу не мав приводу скаржитися на швейцарську якість - може, то моя особлива невибагливість? От ціни - то окрема розмова.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення pol_serg »

Ну якщо говорити про Gammelfleisch-Skandal, то тут суть трохи інша - питання не в якості м"яса, а в тому, що деякі хитрі філіали окремих мереж просто перебивали дати придатності на упаковці (на чому їх і спіймали) :notgood: , або по "сходній" ціні перепродавали то вже просторочене м"ясо на переробку турецьким міні-заводикам по виробництву донерів :notgood: :notgood: , а зловили їх на тому, що в одному з піддослідних донерів (отих великих шпісів з сирого м"яса) знайшли сальмонеллу, от з того й пішла вся ниточка, причому після того різко кинулися жорстко перевіряти всіх і вся, і рапортувати про результати...
Так що від того ніде ніхто не застрахований...
Я зараз купую м"ясо швейцарське, але в місцевому Альді - як на мене то "золота середина" як по якості, так і по ціні...
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення nataliya »

[quote="pol_serg"]Я вже колись розповідав, як готував гуляш з біотелятини, купленої на маркті в Оеrlikoni за страшні гроші біля 60 Фр за кг :pardon: , так от вона й так не була об"ємна, а при початковій термопідготовці втратила ще дві третини - а то перша ознака неякісного "гормонального" м"яса, і мені оту річ довелося "тушити" біля 2 годин, щоб його можна було б хоча вкусити, не те що їсти нормально... :verygood: :52:[/quote]

У мене було щось подібне в Швейцарії, купила кіло гуляшу, а коли приготувала, то залишилось грам 300. А ще мені говорили, що говядина до Швейцарії завозиться з Аргентини чи Бразилії.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення _vital_ »

nataliya писав:
pol_serg писав:Я вже колись розповідав, як готував гуляш з біотелятини, купленої на маркті в Оеrlikoni за страшні гроші біля 60 Фр за кг :pardon: , так от вона й так не була об"ємна, а при початковій термопідготовці втратила ще дві третини - а то перша ознака неякісного "гормонального" м"яса, і мені оту річ довелося "тушити" біля 2 годин, щоб його можна було б хоча вкусити, не те що їсти нормально... :verygood: :52:
У мене було щось подібне в Швейцарії, купила кіло гуляшу, а коли приготувала, то залишилось грам 300. А ще мені говорили, що говядина до Швейцарії завозиться з Аргентини чи Бразилії.
Давайте мухи окремо, котлети окремо :smile:

Якщо м"ясо з Аргентини чи Бразилії (або Німеччини), про це написано без будь-яких таємниць. Тим більше якщо із Швейцарії - про це напишуть на видному місці. А якщо воно з Аргентини, то певно то вже не біо-швейцарьске.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Щось в Україні хорошого таки є

Повідомлення Svitlana »

Здається, тут ще є такий варіант, як десь з якимось фермером домовитися про поставку доброго м"яса. Коло нас тут є один, що пропонує. Правда, не постійно, а лише у певний час. А наперед потрібно записатися. Я так розумію, що м"ясо у тому випадку - як українське, домашнє, біо... Відгодоване не біо-траві методом самовипасу. Тому що ми іноді гуляємо тим маршрутом і бачимо ту всю його живину, що пасеться на довколишніх полях.

Щодо українського м"яса, то я би не була така впевнена, що воно настільки вже і біо. Ну вигодоване бабцею чи там батьками чи родичами, що гичкою з города годують та кропивою - то одна справа. А якщо купувати в супермаркеті і навіть на базарі - ніколи не знаєш чим та живина була годована. Майте на увазі, що кури (приміром) можуть бути не лише вдома вирощені, а "винесені" з птахофабрики під спідницею чи за пазухою. А годують там далеко не зерном, а сумішшю для такого ж результату, як і тут - максимально швидко виростити максимальну вагу.

До речі, знаю від одного західного годувальника щасливих "біо"-свиней, що суміш ця - це відходи заводу "Марс" (снікерс, та подібне). Але так, іграшки його свині мали - це факт, свіже повітря, достатньо квадратури на хвіст, тощо... А м"яса своїх свиней він не їв. Казав дорого дуже. М"ясо він купував в "Алді". А його м"ясо йшло (і йде) лише в найкращі ресторани та 5***** готелі, навіть дорогі м"ясники та гурметні супермаркети пізніше перестали його брати на продаж.
сянка
Дозвіл B
Повідомлень: 242
З нами з: 31 березня 2007, 00:59

Re: В Україні хорошого таки є

Повідомлення сянка »

Про продукти в Україні нічого не можу особливого сказати. На базарі ковбасу не купую. Йогурти і сирки не купую ніде, бо не вірю в їх корисність. Та й взагалі я не гурман. От приїду після Паски звідти, то розповім. А ось про медицину можу позитивну річ розповісти.

Якось будучи у Львові, у мене захворіла дитина. Я не довго думаючи викликала швидку. Швидка приїхала швидко, лікар з медсестричкою були уважні. Все гарно розпитали, виписали ліки і поїхали. А на наступний день прибігла дільнична педіатр з районної поліклініки перевірити, як там моя дитина. Їй повідомили з швидкої. Я була приємно вражена, що ця система все ж таки існує і не є втраченою. Тут уявити не можу щоб мій педіатр хоча б передзвонив і поцікавився здоровям дитини.
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Re: В Україні хорошого таки є

Повідомлення Снігурка »

http://www.neue-stimmen.de/

вчора закінчився конкурс і перемогла в ньому українка Ольга Безсмертна!

вітаємо Ольгу!
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: В Україні хорошого таки є

Повідомлення Svitlana »

Як добре, що хоч раз у 2 роки ця тема оновлюється. "Лучше будет!" :bravo:
Відповісти

Повернутись до “Політика, історія, філософія”