Гривня

Національне питання, національні проблеми, своє-чуже, роздуми і дискусії на тему
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Гривня

Повідомлення Svitlana »

Цікаво, чому на укр.грошах такий самий символ, як і на доларі? І такий самий, який має відношення до масонів? :dreamer:
Зображення взято з вікіпедії (стаття про Гривню)
Це найбільша купюра українських грошей останньої серії
Зображення

А це найбільша купюра попередньої серії (справа у квіточці - стилізований символ ока у трикутнику)
Зображення

Найбільша купюра першої серії не була запроваджена.



:ps3: Курс валют Нацбанку України (для тих, хто під заголовком "гривня" шукав щось більш нагальне). :pardon:
Evgen
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 27
З нами з: 28 вересня 2008, 02:23

Re: Гривня

Повідомлення Evgen »

А що означає цей символ "око в трикутнику"?
Ліцензійне програмне забезпечення поштою- +380 44 223 03 82, kasinski@ukr.net
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Гривня

Повідомлення Svitlana »

Ну ось такі є версії.... http://www.patent.net.ua/intellectus/facts/1289/ua.html

Вікіпедія дає таке:
Всевидяче Око — у іконописі складна символіко-алегорична композиція, що символізує Всевидючого Бога.
Також Всевидячим Оком може називатися символічне зображення Всевидячого Божого ока, вписане у трикутник — символ трійці.
Всевидюче Око є одним з головних символів масонів [1] За переконаннями масонів Всевидяче Око (Промениста Дельта) — трикутник, з поміщеним усередину нього оком є знаком просвіти або принципу свідомості. Цей символ, який масони запозичили у християнстві, постійно є присутнім на всіх роботах ложі.
На нових українських банкнотах 500 гривень 2006 року на зворотній стороні поруч з будівлею Києво-Могилянської академії зображено Всевидяче Око.
Просто до чого тут Києво-Могилянська академія і ... невідома мені вежа на 200 грн. та символ всевидячого ока Бога поруч? Чому цей символ не на всіх купюрах? Наприклад не коло Франка чи Грушевського? Чи Шевченка ("учітеся, брати мої")?...

Ну і попри всі "відмазки", тобто пояснення, чи справді треба було використовувати саме цей символ, саме на території країни, котра пов"язує його виключно з масонами? У статті йдеться, що "ніхто в цивілізованому світі приналежність ока в трикутнику виключно з масонством і не пов'язує". Гм... коли це ми перестанемо самі себе називати нецивілізованими. Цивілізація, як на мене давним-давно до нас дійшла. У Київ та великі міста так точно... :think6:
Аватар користувача
Crasher

Re: Гривня

Повідомлення Crasher »

А я чув, що це око - знак массонів :think: :wow4: :wow5:
Відповісти

Повернутись до “Політика, історія, філософія”