Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Все про документи стосово легального перебування у країні
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення Svitlana »

Деякі факти, що дійсні на теперішній момент:

- подати заявку на отримання шв. громадянства можна, проживши у країні 12 років. Роки прожиті тут у віці від 10 до 20-ти зараховуються подвійно.
- з 1992 року Швейцарія дозволяє подвійне громадянство
- дружини швейцарських громадян можуть претендувати на полегшену процедуру набуття громадянства після 3х років у шлюбі та 5-ти років легального проживання у країні
- кошти за отримання громадянства коливаються від 50 до 150 франків до каси федерації та до 1850 франків до каси місцевої ради самоврядування - отож, загалом, до 2000 франків
Poman
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 10 березня 2009, 20:10

Re: Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення Poman »

привіт світлана це роман.я три роки одружений до тоґо 2 роки проходив тут практику чи рахуются ці роки.дякую роман
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення Svitlana »

Poman писав:привіт світлана це роман.я три роки одружений до тоґо 2 роки проходив тут практику чи рахуются ці роки.дякую роман
Привіт, Романе! :handshake:
Мусиш дивитися на сайті імміграційної служби свого кантону або питати у своїй гемайнде за конкретними деталями. В загальному - так, мало би рахуватися. Але є такий розповсюджений нюанс, що ці 5 років легального проживання повинні бути безперервним перебуванням. Тобто дати початку та закінчення всіх бевіліґунгів повинні день в день слідувати один за одним, щоб не було жодного дня не покритого дією дозволу на проживання. До подібного можуть приколупатися. Але я без поняття чи такий нюанс діє у вашому кантоні... І чи такий нюанс взагалі діє у Швейцарії, в інших країнах таке є. Якщо десь знайдеш список документів (на сайті офіційних інстанцій), то кинь для товариства на майбутнє. Поки що ти у нас - перший! :first:
Будемо сподіватися, що старожили з наших відізвуться і поділяться своїм, хоч, можливо, і дещо застарілим досвідом. Все ж може придатися. :pray:
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення slavusia »

У мене (Аарґау)надання громадянства пройшло дуже легко: заповнила 2 бланки, заплатила десь 200 фр., пройшла 10хвиллину співбесіду про інтегрованість і все. Це все тривало десь біля 4 місяців.
one
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 42
З нами з: 04 березня 2009, 17:05
Звідки: Dún Laoghaire

Re: Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення one »

4 місяці? Це, як я розумію, від часу подачі заяви? А до подачі скільки чекали? Взагалі, 4 місяці розгляду клопотання про надання громадянства - це досить непогано як за ірландськими мірками. Тут після подання заяви можна чакати і 4 роки... Хоча подавати дозволяють після (лише :wink: ) 5 років.
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення slavusia »

Так, так, 4 місяці від подання заяви.Це і тут досить швидко, наскільки я знаю.
Взагалі мені на співбесіді сказали, що дуже багато що залежить від ступеню інтеграції.
Якщо ж ви сидите вдома або спілкуєтеся лише зі своїми або на соціалі, то все це може тягнутися дуже довго.
Я отримала громадянство після 5 років проживання і шлюбу: у мене це співпадає.
А вам я би радила звернутися у вашу ґемайнде - вони точно в курсі що і як.
one
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 42
З нами з: 04 березня 2009, 17:05
Звідки: Dún Laoghaire

Re: Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення one »

Та моє ґемайнде на іншому кінці Європи ;) І законів толково навіть своїх тут ніхто не знає. А за вас радий. Та й швеицарці, схоже, молодці, не затягують важливі справи. Schweiz Über Alles :)
Poman
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 10 березня 2009, 20:10

Re: Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення Poman »

Привіт Світлано.Чи знаєш ти чи потрібно зареєструватись в посольстві
україни.щоб отримати швейцарськє громадянство.Дякую :seeya:
slavusia
Дозвіл B
Повідомлень: 132
З нами з: 19 січня 2008, 16:02

Re: Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення slavusia »

Ні, ніде реєструватися не потрібно. Після отримання Швейцарського паспорту Ви мали би звернутися в посольство України і віддати свій паспорт (подвійне громадянство поки що здається ще неможливе). Наскільки я знаю, Швейцарія не повідомляє Україну про те, які з її громадян прийняли Швейцарське громадянство.
Poman
Турист
Повідомлень: 7
З нами з: 10 березня 2009, 20:10

Re: Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення Poman »

Дякую за відповідь.
Аватар користувача
Marija

Re: Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення Marija »

Доброго дня, Слітлана. Розказіть будь ласка, як проходить процес отримання громадянства або ПМП. Якщо чесно, не знаю нічого, але хотілося б виїхати. Які документи потрібні, що потрібно знати. Прошу врахувати, що у нас є дитина, 1 рік.
Буду дуже вдячна, наперед дякую. :seeya:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Einbürgerung або набуття швейцарського громадянства

Повідомлення Svitlana »

За процедуру отримання громадянства запитаєте через 10 років приблизно. Я сама не знаю, як це робиться. А зараз дивіться теми - Як отримати дозвіл на проживання, як знайти роботу - тощо. Для початку вам потрібна основа для в'їзду до Швейцарії, на цій основі вам видадуть візу на в'їзд, після того - дозвіл на проживання. І лише років через 10 - громадянство.
Вид візи залежить від основи:
- лікування
- турист
- приватний візит знайомих та родичів
- навчання
- робота
- інвестиції (хоча б декілька мільйонів, залежно від населеного пункту)
- одруження

Лише останні три позиції вам дадуть надію на громадянство через 10 років.
Навчання - лише дотично, оскільки з доброю освітою простіше знайти роботу.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”