еміграція з Голландії в Швейцарію

Все про документи стосово легального перебування у країні
nata
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 04 лютого 2008, 14:40
Звідки: the Netherlands

еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення nata »

Привіт всім. Я живу у Голландії, 11 років на сьогодні. Останні роки все більше зростає бажання емігрувати кудись де погода трохи ласкавіша (звичайно , це не єдина причина). Здається є на форумі люди (Світлана?) що жили і в Голландії , і в Швейцарії. Які плюси-мінуси у Швейцарії проти Голландії? Не хотілось би робити помилок з двома дітьми на руках, тому я хочу зібрати спершу якнайбільше інфо. По ходу переписки буде більше деталей- в залежності від реакцій.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

Плюс - малі податки, однозначно. Плюс - лікарі "вільного відвідування". Тобто ви не змушені брати щоразу направлення, а можете напряму вибирати собі лікаря і домовлятися з ним про прийом. Можете проходити обстеження тощо... Мінус - страхівка тут дуже дорога.
Мінусом може здатися навіть "побільше тепла", бо будете знову проходити акліматизацію. Але загалом клімат досить помірний (залежить від місцевості - більше чи менше помірний).
Серед мінусів еміграції, як і в будь-яке інше місце - пошук роботи, житла, друзів тощо. Можливо - вивчення мови. Кажуть французька мова у французькій частині не сильно відрізняється від загальноприйнятої, а ось німецька таки незрозуміла. Хоча офіційна мова таки "нормальна" німецька, але як не крути довкола стикаєшся з швейцарською.
Ну це коротко.
Плюс - продукти якісніші (можна сказати - натуральніші і звичніші для нас), але дорожчі.
Мінус - тут гірші дороги. :lol:
Мінус - тут з дитсадками така ж, якщо не більша, проблема. Школи, здається, добрі і, здається, немає "чорних" шкіл.
nata
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 04 лютого 2008, 14:40
Звідки: the Netherlands

Повідомлення nata »

Hmm...трохи важко, маю на увазі- різниця очевидно не є дуже аж велика....медициною я у Голландії не задоволена- домашній доктор - це є тиха катастрофа , видає аспірін на всі випадки, так що у вас це явно плюс.Медстраховка у нас також після різних проектів змінилась-стало приблизно 150 євро в місяць на людину. Що таке "дуже дорого" у CH?
Акліматизації я не дуже боюсь- жила 2 роки колись у Греції, хіба чоловікові (голландець) буде важче...Я задумалась на рахунок Цюриха- багато банків, мій чоловік працює давно в банкув Амстердамі, знає англ. і ввважає, що з голландської перейти на нім. або швейцарську було би не важко. Я знаю гол. і англ., знала добре нім. і грецьку, хоча краще бути професіоналом в одній справі, тоді тебе всюди захочуть навіть з однією англ.
У Голландії я побоююсь води у майбутньому в зв'язку з потеплінням клімату. У Швейцарії були якісь природні катастрофи або сильні повені? я нічого не чула, здається, у вас там досить спокійно.
Дивно, що проблеми з дорогами, цього не чекала.
Друзів знайти завжди за кордоном не легко, це факт, хоча багато залежить від менталітету народу країни і відношення до іноземців. В Голландії мене "достало" правило - чим більший рот, тим більше прав, вони часом дуже нагадують крикливих обмежених (не дивлячись на їх свободу) людей...Не всі звичайно, але типаж дуже поширений. Швейцарці (інтуїтивно, бо не знайома) мені здаються більш інтелігентнішими і спокійнішими.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

З дорогами не проблеми, а, маю на увазі те, що тут добрі дороги, а в Голландії ще кращі. :lol: Наприклад по їх організації. Але то найменший мінус з усіх - так, загальне враження.
Проте місцеві затори вам повинні сподобатися після Рандстатовських.
Крім того громадський транспорт тут (особливо в Цюріху) на дуже хорошому рівні. Місцеві С-бани навіть віддалено не нагадують амстердамське метро, чисті, комфортні, зручні у часі, пунктуальні. Як на мене, то громадський транспорт тут дешевший в загальному.

Страхівка - ну накиньте ще так 40% приблизно та 10% від рахунка до певної суми + франчайз. Хоча їх важко порівнювати - стільки різних пакетів і знижок, залежно від франчайзу, що може вам якось пощастить і вийде на одне. Хоча дуже сумніваюся.

Німецьку починайте вчити вже там. Якщо голландець не знає німецької, то легше йому все одно не буде. Легше буде розуміти, але не говорити. Не знаю, який у тебе голландець, але мій знайомий (досить спокійний) через півтора роки "заробітків" вернувся назад.
Німецькою голландці без підготовки будуть говорити приблизно так, як росіяни без підготовки намагаються українську відтворити (ну чи як діти граючись по-російськи говорять).

Враження про "чим більший рот - тим більше прав" у мене таке ж точно :rate10: І про швейцарців у мене таке ж саме враження. Хоча, кажуть, є різні. Просто ті "різні" мені поки ще не траплялися.

Щодо повеней, то вони тут мало не щороку. Тільки якось то все так тихо тримається. Минулого літа (чи вже осені?) вода десь на метр піднялася.
Але природа тут - то величезний плюс у порівнянні з Голландією. Хоча в них і море, але ж воно холодне!
nata
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 04 лютого 2008, 14:40
Звідки: the Netherlands

Повідомлення nata »

Так, у морі - смішно сказати- я так ні разу і не купалась, у всіх країнах де була-першим ділом йшла у воду, а тут на жаль не тягне, воно таке сіре...

Світлана, CН звагалі можна назвати країною мистецтва? вони це цінують?...Я уже кілька разів бачу що досить часто зустрічаються виставки українських художників, здається саме українських тут наприклад менше. Голландія (далі NL)у цьому відношенні - чим crazy тим краще, хоть крапка на полотні , аби лиш далі 4 альбомних листки ідеї було що за тим стоїть. Звичайно є і речі що подобаються, але мені прийшлось звикати до їх підходу.

І ще- на форумі було щось ніби про вхід СН в Шенген?
Є якась різниця на даний момент між правами тих хто в СН проживає з європаспортом чи наприклад українським? бо просто в тур поїхати звідси- проблем ніби нема. Але жити там- то вже інша справа, я знаю вони не дуже жваво всіх до себе хочуть пускати.

Повені- це серйозно, але думаю що Голландію в цьому плані можуть чекати дійсно проблеми. Тут якщо би дамби прорвало, то накриє водою на кілька метрів дві треті NL. Я живу якраз під Амстердамом, частина, яка тоді сухою не залишиться. Але самі голландці не переживають, вважають що техніка все переможе.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

У плані мистецтва, то певно Голландія має перевагу. Місцева художня галерея і близько не стоїть з Амстердамською. Сучасні тенденції в мистецтві і тут повним ходом експонуються.
Така сама ситуація з музеями. Місцевий національний музей - найбідніший з усіх національних, котрі я бачила взагалі. Але загалом по Швейцарії є й інші музеї. Тому не буду порівнювати Цюріх-Амстердам. Тут все розпорошено, в Голландії все зібрано в Амстердамі-Гаазі.
Але тут дуже багато інших заходів. Тому особливо не відчувається нестача.
Ще я згадала один плюс - житло тут набагато якісніше (не маю на увазі будівлі історичної давності). І обслуговування теж. Мінус в них те, що зовсім не має газу, але замість того навіть в найманих квартирах вмонтовані добротні плити glaskeramiek. До речі, усі квартири здаються з повністю обладнаною кухнею (як правило).
Ну і ще один великий плюс - Цюріх набагато безпечніше місто, ніж Амстердам. Можна після опівночі спокійно піти прогулятися. А за містом - то і поготів.

Щодо європейців, то їм досить легко тут оселитися. Потрібно лише мати роботу. Без неї вам дадуть дозвіл на півроку (на пошук роботи). Але без неї майже нереально зняти квартиру, в котрій би вас прописали і за адресою котрої в гемайнді вам би видали дозвіл на проживання на тих півроку. Тому шукати бажано з Голландії.
Якщо чоловік ваш тут поселиться і буде мати роботу, то дозвіл на проживання з українським паспортом вам теж дадуть (на возз"єднання з сім"єю).
Я вже вам писала раніше, що вчити німецьку краще ще в Голландії. По-перше тому, що там вас вчитимуть на базі голландської (ефективніше), а по-друге тому, що в Голландії курси набагато дешевші. Тут ви могли б піти вже на якийсь вищий курс при потребі.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana »

А щодо входу в Шенген то у вашому випадку нічого не зміниться. Хіба що 2 хвилини зекономите на кордоні, де вам покажуть проїжджати. :lol:
Шенген - то просто скасування перевірок на кордонах зі Швейцарією, котрі і так були не такі вже і прискіпливі.
misko2000
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 36
З нами з: 20 серпня 2007, 00:36

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення misko2000 »

Це називається не "еміграція", а "переїзд". Від слова "еміграція" якимсь покритим мохом радянським режимом пахне.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення Svitlana »

Ну.... і все ж вся процедура офіційно називається "еміграцією". Тут на Заході ніхто не нюхав радянського режиму, може, тому і далі лише цим словом і послуговуються. :brovy:
misko2000
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 36
З нами з: 20 серпня 2007, 00:36

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення misko2000 »

Svitlana писав:Ну.... і все ж вся процедура офіційно називається "еміграцією". Тут на Заході ніхто не нюхав радянського режиму, може, тому і далі лише цим словом і послуговуються. :brovy:

Яка процедура? І ким вона так називається? Людина просто переїжджає з одного місця проживання на інше. Завтра може повернутися назад.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення Svitlana »

ню-ню... А прописку-виписку (реєстрацію за місцем проживання) хтось відмінив? А податкові регулювання? А страхівки? А пенсійне забезпечення? Та навіть перенаправлення пошти - і про те треба подбати! Не кажучи вже про отримання дозволу на проживання.
misko2000
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 36
З нами з: 20 серпня 2007, 00:36

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення misko2000 »

Ну да. И в тюрьмы бросают и расстреливают. Прописка-выписка. Ужас просто.
BellaraNED
Транзит
Повідомлень: 1
З нами з: 12 серпня 2008, 21:08

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення BellaraNED »

Дуже цікава мені тема. Мене Хедхантери замучили пропозиціями роботи в Швейцаріі і Люксембурзі. А я на даний момент працюю в Норвезькій міжнародній компаніі і мене моі менеджери надумали в Норвегію заслати. Я намагаюся зараз вивчити всі переваги тієі чи іншоі краіни в порівнянні з Голандією. Я знаю що в Швейцаріі податки набагато нижчі але мабуть рівень життя набагато вищий, будинки дорожчі........Світлана, вам подобається? Ви задоволені що переіхали?
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення Svitlana »

BellaraNED писав:Дуже цікава мені тема. Мене Хедхантери замучили пропозиціями роботи в Швейцаріі і Люксембурзі. А я на даний момент працюю в Норвезькій міжнародній компаніі і мене моі менеджери надумали в Норвегію заслати. Я намагаюся зараз вивчити всі переваги тієі чи іншоі краіни в порівнянні з Голандією. Я знаю що в Швейцаріі податки набагато нижчі але мабуть рівень життя набагато вищий, будинки дорожчі........Світлана, вам подобається? Ви задоволені що переіхали?
Абсолютно задоволена. Рівень життя тут вищий мабуть якраз через те, що людям більше від зарплати лишається :grin: Голландці їдуть до Швейцарії заробити грошей. У Норвегії також багато платять, але ж тут клімат приємніший. Ви ж дивіться де вам умови вигідніші пропонують. :brovy: Просіть оплату проживання, авто, мобільного, тощо.... Не сподобається - завжди зможете в іншу країну поїхати. Якщо хедхантери так вас пасуть, то проблем не повинно бути. :verygood:
one
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 42
З нами з: 04 березня 2009, 17:05
Звідки: Dún Laoghaire

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення one »

nata писав:Привіт всім. Я живу у Голландії, 11 років на сьогодні. Останні роки все більше зростає бажання емігрувати кудись де погода трохи ласкавіша (звичайно , це не єдина причина)...
Ну я не у Голландії живу, і не 11 років, але в Швейцарію мені теж кортить :wink: Я 9-й рік насолоджуюсь погодою та іншими аспектами Ірландії. Переглянув більшість вартих уваги місць в Європі і, все одно, залишився при думці, що Швейцарія - найкращий вибір для життя. Голандія, до речі, дуже близько коло неї, тож досвід людей поживших і там, і там дуже важливий. Поруч з цими двома, скандінави (Швеція й Данія), але то окрема розмова. Плани ці не сильно конкретні на даний момент, але зондувати обстановку час вже починати серйозно :) Найважливіша річ (після громадянства) - це, звичайно ж, робота. Я досить регулярно в минулому отримував об'яви з Monster про швейцарські IT позиції, але зараз, щось, все тихо. Сьогодні швиденько переглянув кілька сайтів і вийшло десь коло 120K для досвідчених IT фахівців. Я знаю, що буває й менше, й більше, але для початку непогано ;) Питання в тому, яка там у вас ситуація з роботою? В Ірландії - глина. Ось сьогодні оголосили, що безробіття перевалило за 10%. А у вас як? Я знаю, що UBS і іншим шахраям з великої букви (чи дороги) зараз непереливки, але ж комп'ютери ж вони всі на металобрухт ще не повикидали, сподіваюся? ;) Дайте знати, якщо тут є якісь IT insiders:) І ще, як ви ставитеся до писанини англійською? Баните? Danke :seeya:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення Svitlana »

Привіт, перший! Давай я почну з того, що ми тут нікого не банимо за мову. Але бажано не зловживати і суто з поваги до виключно франко-, німецько-, італомовних українців тут перекладати більші куски. Їм же також хочеться брати участь у спілкуванні. :handshake:

З ІТ тут ще поки що непогано йдуть справи. Тобто робота є. Але погіршилися справи з умовами прийому на роботу. В основному вимагають знання і регіональної мови (фр. або нім). Логічно. Оскільки банки - це компанії №1 з офіційною мовою англійською - зараз у дупі, скорочують людей, то і позицій зі знанням лише англійської значно зменшилося. Але я так думаю, що шанс є.
В якій ти області спеціалізуєшся? Я не працюю в ІТ, але маю в кого запитати.
one
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 42
З нами з: 04 березня 2009, 17:05
Звідки: Dún Laoghaire

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення one »

Ну добре, спробую рідною мовою, хоча англійською було б швидше;) Французькою чи німецькою досконало не володію, але основи знаю, тож при зануренні в відповідне мовне середовище за кілька місяців думаю зможу їх підтягнути. Італійську закінчив десь на 10-й сторінці, але дружина може коли треба допомогти ;) Загалом, з мовами (включаючи комп"ютерні) в гарних стосунках. В Дубліні працював в основному у фінансовій галузі, більшість часу в страхових компаніях, і раз у eCommerce стартапі. Спектр технологій досить широкий (VB, .NET, SQL Server, Sybase), на теперішній роботі використовую Java й Oracle. Це, так би мовити, heavyweight & standalone technologies, але, звичайно ж, є ще багато допоміжних технологій зак то scripting, mark-up & template languages. А взагалі, я б ще не проти попрацювати в галузі Knowledge Management, ну то скоріше на віддалене майбутнє :) Так яке там у вас безробіття, кажіть? Тут воно катастрофічно зростає, як, власне, й податки. Кілька місяців тому їх вперше за досить тривалий час підняли, а пільги урізали, так вся країна почала бастувати. І досі бастує.Тож щойно повідомили про новий екстренний бюджет і з наступного місяця податки ще зростуть, а пільги скоротяться. Ну та добре, Ірландія, напевно, там мало кого цікавить. Та й тут, власне, теж. А форум ваш гарний, багато корисної інформації. До речі, дещо, як ваші квартири й медицина, мене неприємно здивувало. Думав, гірше ніж в Ірландії медицини не буває, а, схоже, у вас там вона теж не мед далеко. Окрім медицини, дві інші великі проблеми тут - освіта й транспорт. З освітою у вас думаю краще, а от про транспорт я навіть не думаю, я знаю що там він зразковий :) А ще мені важливі безкоштовні туалети, які, принаймні, в Цюріху точо є ;) Не тому, що в мене якісь проблеми зі здоров"ям, просто я вважаю їх одним з критеріїв розвиненості. В Ірландії, по правді, їх теж багато. На відміну від Скандінавії чи тієї ж Франції. А Бельгія - то просто жах в цьому розумінні. Ну добре, буде на сьогодні, добраніч :bye3:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення Svitlana »

Значить шанси в тебе дуже і дуже непогані. Йди проглянь якісь сайти з роботою, відішли пару запитів в різні компанії... Конкретної цифри по безробіттю не знаю, знаю, що НВП впав на 0,7% і прогнозуют ще -0,1%. Що в загальному - менший мінус, ніж в інших країнах.
one
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 42
З нами з: 04 березня 2009, 17:05
Звідки: Dún Laoghaire

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення one »

Поки що лише читаю швейцарські форуми і перевіряю сайти по роботі. Переїжджати, власне, не планую раніше кінця року. Звичайно, якщо раптом підвернеться якась дуже солідна робота, то можна й раніше, але, відверто кажучи, за даних умов я на це не сильно розраховую. В минулому році двічі мало не попав до вас, але на перешкоді стали певні формальності. Тож зараз намагаюся їх усунути, перш ніж серйозно подаватися на якісь позиції. І, звичайно ж, порівнюю які відмінності від Ірландії будуть там не зовсім приємними. Оскільки, Ірландія, за великим рахунком, країна неляканих овець, занадто зарегульована й забюрократизована Швейцарія може бути шоком без попередньої підготовки :think:
one
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 42
З нами з: 04 березня 2009, 17:05
Звідки: Dún Laoghaire

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення one »

Ось я і у вас. Не знаю, що з цього вийде, бо різниця з Ірландією (про Україну я вже мовчу) таки велика, але, принаймні, погода мені ваша подобається. Хоча зараз, схоже, вона не в найкращій формі (он навіть Уто Кульм з вікна через дощ не видно), загалом цей клімат мені більше до душі. Всім привіт.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення _vital_ »

one писав:Ось я і у вас. Не знаю, що з цього вийде, бо різниця з Ірландією (про Україну я вже мовчу) таки велика, але, принаймні, погода мені ваша подобається. Хоча зараз, схоже, вона не в найкращій формі (он навіть Уто Кульм з вікна через дощ не видно), загалом цей клімат мені більше до душі. Всім привіт.
В який бік різниця?
one
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 42
З нами з: 04 березня 2009, 17:05
Звідки: Dún Laoghaire

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення one »

Та в різні боки...

1) Зарегульовано все занадто - скоріше пагано, ніж гарно. Хоча для порядку так і має бути, а я порядок поважаю. Але все-одно, звикати до цього не дуже легко. Я, наприклад, досить дисциплінована людина, але й мені деякі речі не дуже зрозумілі. Чому треба в міськраді реєструватися (і ще й платити за це) кожного разу, як змінюєш адресу? Причому, вони напридумували якихось загадкових паперів, без яких цю саму пере-реєстрацію не пройти. Чого без паспорта не можна мобільного номера придбати? Деякі оператори навіть по паспорту не продадуть бо хочуть ще додаткових підтверджень особи. Взагалі, без посвідчення багато хто не буде з тобою мати справи. Зажухані якісь.

2) Дорого - однозначно пагано. Схоже, за абсолютно все треба платити. Причому, втридорога. Особливо неприємно це в зв'язку з першим пунктом, коли місцева бюрократія змушує робити безліч дурниць і ще й платити за це самому.

3) Вибір і якість товарів кепські. Зрозуміло, що це дуже пагано, тим більше в контексті другого пункту. Я розумію, що вся Європа під боком, і це, звичайно ж, тішить, але не будеш же кожного тиждня туди мотатися на шоппінг.

Ну, поки що, це всі негативні аспекти. Є, не буду приховувати, й позитивні, і вони, можливо, виявляться вагомішими.

1) Порядок.
2) Транспорт.
3) Місцезнаходєння.

Ну погода мені тут також подобається, але це досить суб'єктивно. Тим більше, зараз, схоже, про погоду говорити якось недоречно.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення _vital_ »

one писав:Та в різні боки...

1) Зарегульовано все занадто - скоріше пагано, ніж гарно. Хоча для порядку так і має бути, а я порядок поважаю. Але все-одно, звикати до цього не дуже легко. Я, наприклад, досить дисциплінована людина, але й мені деякі речі не дуже зрозумілі. Чому треба в міськраді реєструватися (і ще й платити за це) кожного разу, як змінюєш адресу? Причому, вони напридумували якихось загадкових паперів, без яких цю саму пере-реєстрацію не пройти. Чого без паспорта не можна мобільного номера придбати? Деякі оператори навіть по паспорту не продадуть бо хочуть ще додаткових підтверджень особи. Взагалі, без посвідчення багато хто не буде з тобою мати справи. Зажухані якісь.

2) Дорого - однозначно пагано. Схоже, за абсолютно все треба платити. Причому, втридорога. Особливо неприємно це в зв'язку з першим пунктом, коли місцева бюрократія змушує робити безліч дурниць і ще й платити за це самому.

3) Вибір і якість товарів кепські. Зрозуміло, що це дуже пагано, тим більше в контексті другого пункту. Я розумію, що вся Європа під боком, і це, звичайно ж, тішить, але не будеш же кожного тиждня туди мотатися на шоппінг.

Ну, поки що, це всі негативні аспекти. Є, не буду приховувати, й позитивні, і вони, можливо, виявляться вагомішими.

1) Порядок.
2) Транспорт.
3) Місцезнаходєння.

Ну погода мені тут також подобається, але це досить суб'єктивно. Тим більше, зараз, схоже, про погоду говорити якось недоречно.
Ви ще можете змінити думку. Швейцарія розкривається не відразу, бо не любить хизуватися.
1) Завдяки високому рівню інформатизації багато бюрократичних питань можна вирішити, не виходячи з дому. Подивіться на сайті вашого гемайнде, як взяти довідку, як повідомити про зміну адреси, та ін. Там мають бути такі форми. Ну і просто супер-сайт: http://www.admin.ch Там є і дуже багато чого англійською.
2) Дорого - то як подивитися, якщо врахувати рівень зарплат, особливо у відношенні до податків, то вже краще, чи не так? :) Такого співвідношення немає більш ніде.
3) Щодо якості товарів - тут я не згоден. Як правило, швейцарські товари чи зроблені для Швейцарії, як мінімум не гірші за інші :))) Воно часто дорожче, бо більше, міцніше, з кращого матеріалу, якщо навіть виглядає "майже так само". Так, я сам їздив скуплятися в Німеччину, але там часто дешевше=гірше. Але то треба дивитися. От м"ясо в Швейцарії таки скажено дороге. Але, знов таки, платять теж непогано.

Хоча, це така справа - кому подобається понад усе, а кому зовсім навпаки. Про смаки не сперечаються. До вашого списку переваг я би ще додав:
4) Природа
5) СИР
6) ШОКОЛАД

P.S. Щодо зарегульованості: шв. економіка одна з найконкурентноспроможніших у світі, а умови для бізнесу одні з найкращих у світі. Тому й сидять там сотні світових корпорацій зі своїми штаб-квартирами.
Аватар користувача
pol_serg
Дозвіл B
Повідомлень: 247
З нами з: 06 червня 2008, 13:03
Звідки: Lviv-Dresden-Hamburg-Kamianets-Podilskyy-Zürich-Klagenfurt(A)

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення pol_serg »

Ну це перші Ваші враження, при переїзді в Цюріх я мав куди гірші, бо й проблем було трохи більше, але загалом все якось утрясається і звикається, потрібен час. Так, згоден, в Цюріху неприязно ставляться до новоприбулих іноземців, на кожному кроці, причому це переважно такі самі іноземці, які живуть тут трохи довше. В плані покупок тут просто треба присвячувати трохи більше часу для пошуку, якщо Вас цікавить щось конкретне - пишіть, спробуємо підказати. Зараз саме почався сезон розпродажів, так що саме час для шопінгу. В плані вартості їжі і тд, ну так, трохи дорожче, як хочете зекономити - їдьте в Альді чи в Лідл, в Цюріху їх є, там ціни в середньому нижчі, якість продуктів навіть краща ніж в Мігро, трохи гірша ніж в нормальному Коопі, а міцеві не йдуть туди переважно, чув від багатьох що їм типу як навіть гидко туди йти, хоча вельми і вельми дарма, зазначу ще, що порівняно з німецькими супермаркетами тих же мереж - місцеві набагато охайніші.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: еміграція з Голландії в Швейцарію

Повідомлення Svitlana »

Привіт, one
Додам про "чому не можна купити мобільний без паспорта". Тому що саме зі швейцарських анонімних тоді ще сім-карт велася координація терористами "9/11". Ото акурат з того часу анонімні сім-карти і відмінили.

Щодо якісних речей, то я також не згідна, маючи змогу порівняти і інші країни Європи. Якраз швейцарці якість люблять. Правда, якщо перші ваші порадники з числа іноземців, що люблять зекономити - то звідти і такі поради. Або, вгадаю ще з другого разу, ви просто пішли по магазинах, рекламу котрих отримуєте до хати: Ліпо, ...Отто... так сходу не згадаю інших. Ці, таке враження, щодня кидають.
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”