Переїзд до Цюріха

Інформація стосовно місцевої влади, законів, тощо
Dolphin
Транзит
Повідомлень: 1
З нами з: 23 січня 2013, 05:22

Переїзд до Цюріха

Повідомлення Dolphin »

Вітаю українців в Швейцарії,

Допоможіть, будь ласка, порадою.

Ми родина українців з 3 літньою дочкою. Зараз ми живемо в Дубліні і є мождивість переїхати в Цюріх в рамках однієї компанії-працедавця. Якщо приймати рішення про переїзд, то хочеться дізнатися такі моменти:

Перш-перш за все питання - чи є українська церква? Свій священник? Я побачила інфо, що на 2012 були служби раз на місяць, чи змінилося на 2013 і недільна школа для діточок?

Яке ставлення до іммігрантів, чи дружній загальний настрій швейцарців до українців? Можу сказати зараз живемо в Ірландії, тут українців люблять:) в нас була зустріч укр громади на Різдво, до нас мер Дубліну завітав.

1. Чи реально в Цюріху зняти квартиру-будинок родині з собакою? Маємо 14 річну короткошерстну карликову таксу
Підкажіть сайти, де шукати? Що це приблизно буде за квартира в ціні 1200-1300 євро на місяць? Який район і скільки кімнат, приблизно рівень ремонту

2. В кого є діти - підкажіть, чи Ви ввшажаєте розвиненою систему дошкільної освіти - playgroups, creches, підтримка дітей які вивчають німецьку мову?

3. Де дорослі вчать німецьку і чи можно переїхати тільки з англійською для побутових потреб - квартиру зняти, замовити доставку харчових продуктів додому,
записатися в басейн, покупки в магазинах одягу, в кінці кінців якщо виходиш з дмтиною в парк то чи можливо знайти людину, в якої щось спитати англійською, зрозуміють?

4. Я в Україні у відпустці по догляду за дитиною, працевлаштована в міжнародній компанії в маркетинговому відділі. Чи можливо в Цюріху працевлаштуватися в маркетинг зі знанням тільки англійської (німецьку вивчу, але це час рік-два)

5. Чи можливо в Цюріху купити укр продукти харчування, гречку, квашену капусту, солені огірки, ковбасу і тп? є наші магазини?

Чи є якісь особливості проживання в Цбріху? Я чула що за одягом їздять до німеччини, це правда?

Наскільки розвинений гром транспорт, чи зручно жити без машини?

Дякую вам заздалегідь за відповіді і поради:)
Аватар користувача
dima_ternopil
Дозвіл С
Повідомлень: 363
З нами з: 01 грудня 2007, 16:35
Звідки: Basel - Тернопіль

Re: Переїзд до Цюріху

Повідомлення dima_ternopil »

Доброго Дня і Вам,

Дуже гарна конструктивна тема!
В основному люди шукаю роботу, а Ви хочете дізнатися чи варто взагалі їхати.

Я живу не в Цюриху і навіть не поблизу, але спробую на частину питань відповісти.

Української церкви як такої нема, але нечисельна Служба раз в місяць як правило буває в Крипті однієї з Католицьких церков Цюриха.
Наш священник о. Назарій вчиться у Швейцарії і допомагає нам у духовному житті як тільки може.

Недільної школи нема і якщо буде то не в Цюриху, а за 45 хв від нього поїздом. Пошукайте - на форумі є оголошення про створення приватної недільної школи.
До імігрантів ставлення нормальне - бо тут їх дуже багато, та українська громада дуже мізерна. Але бюрократизму для вихідців з країн третього світу вистарчає...

1) На рахунок квартири - пошукайте тут http://en.comparis.ch/immobilien/default.aspx
З собакою певно важче зняти квартиру, але то треба питати тих хто має досвід.
Певно простіше буде за Цюрихом щось знайти.

2) Не скажу ніц, діти ще замалі.

3) Англійської достатньо на 100%. Тут її розуміють всі. Але німецьку треба вчити для інтеграції. Як правило це звичайні курси в групах.

4) Теоретично - можна, але практично треба шукати або чекати відповідь того хто має досвід в даній галузі.

5) Про українську продукцію забудьте - нема ніц. Найближче - то їхати до Німеччини в російський магазин.

Особливості проживання в Швейцарії - на початках здається все неймовірно дорого! :dizzy:
Дуже багато людей їздять на закупи в Німеччину, особливо по продукти харчування якщо для сім'ї(різниця цін на м'ясні продукти в декілька раз!).

Громадський транспорт - певно найкращий в Європі.
У великих міст зручніше жити без машини!

Про поради - все залежить від зарплати, перспективи та працевлаштування обох дорослих.
Якщо ви надієтесь на україномовне товариство та життя по прикладу Дубліна - то забудьте, тут не буде навіть десятої частини того(я сам жив у Дубліні два місяці в 2007р.)

В Швейцарії дуже мало українських сімей. Я живу в місті з агломерацією 400тис.(4 по Швейцарії) - так у нас лише три сім'ї українців з дітьми на всю околицю(україномовні лише ми!) :pardon:
В Цюриху краще, але якщо знайдете 10 україномовних сімей на весь кантон(область) то з мене могорич :bow:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Переїзд до Цюріху

Повідомлення Svitlana »

Діма трохи відстав від життя, тому не зовсім вас добре інформував.... Та й своїх базельських україномовних зовсім позабував... Ай-йяй-йяй...

Українців досить багато. Минулої суботи в Цюриху людей 30-40 було. Правда, то не щоразу так. Але більше десяти сімей і всі україномовні.
Служби у Швейцарії є 2 рази на місяць: в Цюриху та Лозанні + 2 додаткові на Різдво та Великдень. З Цюриха можна до Констанца їздити або Фрайбурга - будете взагалі щотижня мати нагоду. Українська школа є в Олтені та зріє в Цюриху.

Правда, що з Дубліном рівняти не варто. Такої сметани не буде. Мер не приходить. Навіть приміщення свого не маємо.

Деякі ваші запитання мене шокували. Літак Дублін-Цюрих Ірландськими авіалініями коштує 70 Євро. Та приїдьте подивіться на пару днів.

Квартиру за 1200-1300 не знайдете ніде. Ні в місті, ні за містом. Такі ціни є, правда, але для тих, хто зняв житло років так з 10 назад і живе там. Зараз коло 2000 орієнтуйтеся. За містом. Ну Діма вам сайт дав - швидко самі побачите.

З собакою можна, правда, часто можна побачити в оголошеннях "без домашніх тварин". Шукайте житло на першому поверсі (партер) - тоді шанс вищий. Рівень ремонту тут дуже високий - в'їжджаєте і живете (вона (кухня, вікна, підлога, вбудовані шкафи, підвал, гараж тощо) вже видраяна повністю). У такому ж точно стані ви віддаєте квартиру.

Російський магазин в Цюриху закрився на скільки я знаю. Нереально дорого було. Німеччина з російським супермаркетом і величезним вибором всього за 30-40 км. Але гречка, перловка, оселедці та под. є і в звичайних супермаркетах неукраїнського виробництва, правда.

За одягом до Німеччини не конче їздити, тут також є магазини. Але є різниця в ціні. Одяг в Німеччині дорожчий, ніж в Дубліні, а тут ще дорожчий. Тому, думаю, ви будете відчувати себе змушеними їздити до Німеччини. Принаймні на початку.
Але знову ж таки - виберіть тиждень та поподорожуйте, подивіться, поспілкуйтеся на місці. Запрошуємо на зустріч до нас в Цюриху.

Без машини можна жити спокійно. Можна арендувати при потребі у Mobility.

Маркетологом без німецької можна, мабуть, знайти, але шанси зменшуються. Навіть якщо мова у роботі не потрібна, її можуть вимагати просто через те, що у фірми офіційна мова німецька. Спробуйте пошукати подивитися чи є взагалі пропозиції для вас: jobs.ch
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Переїзд до Цюріху

Повідомлення Svitlana »

Діма трохи відстав від життя, тому не зовсім вас добре інформував.... Та й своїх базельських україномовних зовсім позабував... Ай-йяй-йяй...

Українців досить багато. Минулої суботи в Цюриху людей 30-40 було. Правда, то не щоразу так. Але більше десяти сімей і всі україномовні.
Служби у Швейцарії є 2 рази на місяць: в Цюриху та Лозанні + 2 додаткові на Різдво та Великдень. З Цюриха можна до Констанца їздити або Фрайбурга - будете взагалі щотижня мати нагоду. Українська школа є в Олтені та зріє в Цюриху.

Правда, що з Дубліном рівняти не варто. Такої сметани не буде. Мер не приходить. Навіть приміщення свого не маємо.

Деякі ваші запитання мене шокували. Літак Дублін-Цюрих Ірландськими авіалініями коштує 70 Євро. Та приїдьте подивіться на пару днів.

Квартиру за 1200-1300 не знайдете ніде. Ні в місті, ні за містом. Такі ціни є, правда, але для тих, хто зняв житло років так з 10 назад і живе там. Зараз коло 2000 орієнтуйтеся. За містом. Ну Діма вам сайт дав - швидко самі побачите.

З собакою можна, правда, часто можна побачити в оголошеннях "без домашніх тварин". Шукайте житло на першому поверсі (партер) - тоді шанс вищий. Рівень ремонту тут дуже високий - в'їжджаєте і живете (вона (кухня, вікна, підлога, вбудовані шкафи, підвал, гараж тощо) вже видраяна повністю). У такому ж точно стані ви віддаєте квартиру.

Російський магазин в Цюриху закрився на скільки я знаю. Нереально дорого було. Німеччина з російським супермаркетом і величезним вибором всього за 30-40 км. Але гречка, перловка, оселедці та под. є і в звичайних супермаркетах неукраїнського виробництва, правда.

За одягом до Німеччини не конче їздити, тут також є магазини. Але є різниця в ціні. Одяг в Німеччині дорожчий, ніж в Дубліні, а тут ще дорожчий. Тому, думаю, ви будете відчувати себе змушеними їздити до Німеччини. Принаймні на початку.
Але знову ж таки - виберіть тиждень та поподорожуйте, подивіться, поспілкуйтеся на місці. Запрошуємо на зустріч до нас в Цюриху.

Без машини можна жити спокійно. Можна арендувати при потребі у Mobility.

Маркетологом без німецької можна, мабуть, знайти, але шанси зменшуються. Навіть якщо мова у роботі не потрібна, її можуть вимагати просто через те, що у фірми офіційна мова німецька. Спробуйте пошукати подивитися чи є взагалі пропозиції для вас: jobs.ch
Аватар користувача
Коля

Помодіть найти роботу в Цюріху або десь в Швецарії

Повідомлення Коля »

Підскажіть чи реально найти роботу без мови(хочу дуже попробувати там працювати можна вермах десь шофером, можу підсобником на будівництві. Якщо щось можливо то напишіть будь ласка на вібер +380677582823
Відповісти

Повернутись до “Загальні питання швейцарських реалій”