Повернення податку із пенсійного фонду

Банки, податки, страхування, перекази
barocco74
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 02 вересня 2012, 22:31

Повернення податку із пенсійного фонду

Повідомлення barocco74 »

Підкажіть,будьте добрі,як повернути податок із пенсійного фонду,який я сплачував офіційно протягом вісьми років? Які документи для цього потрібно? Скільки часу триватиме це повернення? Дякую за відповідь! :dontknow:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Повернення податку із пенсійного фонду

Повідомлення Svitlana »

Є нюанси щодо віку, але, гадаю, що вам більше 25-ти і ви справді сплачували пенсію.

Ви платили дві пенсії:
AHV та приватну обов'язкову

Перша - це така сама, як і у нас. Ви її платили теперішнім пенсіонерам. Свою зможете отримати, коли досягнете свого пенсійного віку. Добрий відділ кадрів видає на руки папірець формату поштової листівки, де вказаний телефон та контакти, за якими запрошувати пенсію по досягненню вами пенсійного віку. Гадаю, що його ви можете і в інтернеті знайти. Тільки тримайте свою карточку AHV та номер свій як зіницю ока.

Друга - це обов'язкова додаткова пенсія (оскільки на першу вижити буде неможливо). Її ви можете вибрати раніше за певних умов. У цьому випадку вам потрібно звернутися до вашої страхової компанії. Вони вам і розкажуть про потрібні документи. У вас на руках має бути, як мінімум, перший попередній розрахунок пенсії, який вам роблять, як тільки роботодавець подав ваші дані (фактично, у перший тиждень-два роботи). Там будуть контакти вашого страхового агента.

Зауважте, що забрати пенсію можна лише тоді, коли ви їдете у "треті" країни (не ЄС).

Ага, і ще одне - це не податок, а, власне, ваші особисті накопичення для забезпечення старості, котрі, при досягненні пенсійного віку, повинні отримати ще й з процентами.
Це таке примусове накопичення капіталу на старість.
Податок ви не вернете.

Ну і, зрештою, відділ кадрів на вашій колишній роботі вам точно зможе допомогти з документами, які зараз потрібно подавати. Усі документи про вас там також зберігаються, як мінімум 5 років (чи 10?). Отож, усі ваші номери соц.та пенсійного страхування в них також є.

Удачі. Була би вдячна, якби ви поділилися досвідом потім.
barocco74
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 02 вересня 2012, 22:31

Re: Повернення податку із пенсійного фонду

Повідомлення barocco74 »

Мої вітання Вам Світлана! Дякую за відповідь! Мені 38 років.Картку я знайшов. Я власне проглянув мої документи та знайшов в документах про зарплатню AHV contribution 5.15% за місяць,а ALV contribution 1.10% за місяць це я розумію як приватна додаткова?! Якщо я її заберу раніш ніж настане пенсійний вік, це буде означати,що я отримаю кошти які вираховували з моєї зарплатні без відсотків? :tak2:
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Повернення податку із пенсійного фонду

Повідомлення Svitlana »

AHV - вернете коли вам буде поза 60.
ALV - це страхівка по безробіттю. Її також не вернете.

Читайте далі, що ще з вас знімали.
barocco74
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 02 вересня 2012, 22:31

Re: Повернення податку із пенсійного фонду

Повідомлення barocco74 »

Ще я сплачував SUVA/UVG contribution men Health insurance deduction 1.42% , PF/BVG contribution men Witholding tax deduction 0.11% та HLA QST-Mini. Останнє,це напевно страхівка?
Аватар користувача
Samuray
Турист
Повідомлень: 5
З нами з: 24 квітня 2011, 21:43
Звідки: Fribourg

Re: Повернення податку із пенсійного фонду

Повідомлення Samuray »

Ви повинні у себе у відрахунках знайти LPP - дузєм пільє Prévoyance professionnelle або німецький варіант BVG.
VENI VIDI VICI
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Повернення податку із пенсійного фонду

Повідомлення Svitlana »

PF/BVG contribution men - оце і є ця потрібна "пенсія".

Тепер ще мусите знайти в яку страхову компанію її сплачували. Туди звернутися, вам видадуть формуляр, ви його заповните і отримаєте гроші. Можливо, що цей формуляр є на сайті компанії. Майже точно цей формуляр є у відділі кадрів вашої кантори.
Знайдіть документи на цю пенсію (поліс, розрахунки якісь - 8 років же ви щось отримували).
AXA Winterthur, наприклад, одна з найбільших.... Але великі фірми можуть мати свої пенсійні фонди.

Отож, тепер шукайте серед своїх документів що вам надсилали/видавали.
Відповісти

Повернутись до “Фінанси”