Потрiбна Ваша порада, переїзд до Женеви

Інформація стосовно місцевої влади, законів, тощо
ssydorenko
Транзит
Повідомлень: 2
З нами з: 23 січня 2011, 22:53

Потрiбна Ваша порада, переїзд до Женеви

Повідомлення ssydorenko »

Добрій день, потрібна Ваша порада.
В мене наступна ситуація. Запропонували роботу в Швейцарії (Женева) з доходом приблизно 120,000$ на рік.
Допоможіть підрахувати, вистачить грошей для прожиття сім'ї з двох дорослих та маленької дитини (5 років), з урахуванням того, що дружина не буде працювати, приблизно 2-3 роки.

Мої підрахунками
Доход (10000$) - 9000 CHF
Податок (25%) - 2250 CHF
Оренда квартири - 2500 СHF
Інтернет, телефон, ... - 250 CHF
Медична страховка
- дорослый - 400 СHF (x2 - 800 CHF)
- дитина - 200 CHF

Залишок - 3000 CHF

Може, я щось забув або не вірно підрахував? Чи вистачить цих грошей на харчі та одяг? Підскажіть будь ласка, дуже потрібна Ваша допомога.

З повагою, Сергій
Аватар користувача
Снігурка
Дозвіл С
Повідомлень: 436
З нами з: 12 квітня 2007, 17:54
Звідки: TE,UA - HH, DE

Re: Потрiбна Ваша порада, переїзд до Женеви

Повідомлення Снігурка »

це звичайно не до теми. але цікаво

як в швейцарії ситуація з дитячими садочками. чи кожна дитина може отримати місце і чи всі туди ходять
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Потрiбна Ваша порада, переїзд до Женеви

Повідомлення Svitlana »

Зарплата у 100 000 це досить непогана зарплата (не оглядаючись на спеціальність). -25% це дає 75 к. Багато хто так живе. На одяг і харчі має вистачити, але дуже не розігнатися. Знаю, що багато зі швейцарців так живе: чоловік працює, дружина з дітьми вдома. Хоча... не знаю як воно насправді виглядає - одна зарплата на сім'ю. + не знаю яка ситуація в Женеві. Хай би хтось звідти щодо цін на житло сказав. В місті Цюрих за 2500 квартиру знайти для сім'ї - це все одно, що в лотерею виграти. Тобто, десь вони, бюджетні, є, але знайти - нереально. Але зате у вас можна буде у Франції харчі купувати та одяг - думаю, економія суттєвою буде.
У даному випадку я б ще інші фактори взяла до уваги: що маєте зараз, які перспективи, які бонуси, пакет на переселення чи є і який, чи буде підвищуватися зарплата потім, з якою періодичністю і на скільки.

Щодо податку у 25% - це максимальний у Швейцарії для іноземців. Але він все одно залежить від кантону + у вас дружина та діти - він впаде як мінімум до 20%. Або навіть і до 17%. Вам потрібно подивитися по таблиці податків у населеному пункті, де ви будете проживати (як правило податки нижчі в довколишніх селах, ніж в місті). Може хтось з Женеви міг би подивитися - якраз період отримання податкових паперів.
ssydorenko
Транзит
Повідомлень: 2
З нами з: 23 січня 2011, 22:53

Re: Потрiбна Ваша порада, переїзд до Женеви

Повідомлення ssydorenko »

Svitlana, дякую за відповідь

Швейцарські коллеги вислали мені такі данні (http://ge.ch/impots/bar-mes-de-limp-t-la-source-2011), мені цікава ваша думка - це реально чи ні, що 8.26% це усі налоги, чи є щось ще?

Дякую
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Потрiбна Ваша порада, переїзд до Женеви

Повідомлення Svitlana »

На жаль, по-французьки не читаю. Уточніть їм, що вам потрібні податки Tax at source (Quellensteuer).
Хоча.... може і може бути 8% в Женеві. В німецькомовній частині я про такі ставки ще не чула.
Я впевнена на 99,9%, що 25% ви платити не будете.
Але готуйте вже зараз документи на дітей (свідоцтво про одруження та народження апостильовані та перекладені, якщо діти вчаться - то довідку з місця навчання, якщо діти одразу з вами приїжджають, то більше нічого). Ви ще будете отримувати по 200 фр. на дитину на місяць (300 чи 400, якщо діти вчаться). Ви мусите запросити виплату на дітей, щоб податкова почала вважати вас "одруженим з дітьми" і, відповідно, почала нараховувати менші податки. Процедура може зайняти від місяця до 6 (залежно від наявності документів та настрою чиновників та колег у вашій канторі). До того часу вам можуть податки нараховувати по повній щомісяця. Потім перерахують.


Думала Снігурці хтось з дітьми відповість. Але я коротко можу сказати - ситуація набагато гірша з садками, ніж в Німеччині. Місць нема катастрофічно. Навіть у дорогих. Ціни, чула, від 2000 на місяць. Розпорядок - такий, як і в батьків на роботі 8-17 (працювати потрібно біля садочка через дорогу).
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Потрiбна Ваша порада, переїзд до Женеви

Повідомлення _vital_ »

Svitlana писав:На жаль, по-французьки не читаю. Уточніть їм, що вам потрібні податки Tax at source (Quellensteuer).
Хоча.... може і може бути 8% в Женеві. В німецькомовній частині я про такі ставки ще не чула.
Я впевнена на 99,9%, що 25% ви платити не будете.
Чув, що в Женеві найвищі в Швейцарії податки, тому буде більше 8%, та ще вирахувують соціальні виплати (пенсія). З іншого боку, враховується сімейний стан та наявніть дітей - відповідно податок зменшується.

Житло в Женеві теж чи не найдорожче. Але, як на мене, зарплата пристойна, тобто на все має вистачати без проблем. Курс долара до франка вказано трохи не правильно: зараз 1$=0.97CHF.

3000 CHF легко вистачить не лише на харчі та одяг, але й на ресторан та розваги пару разів на місяць. Ще й залишиться.

На цьому сайті
http://www.anzeiger.ch/
можна шукати житло по Швейцарії. До того ж до результатів пошуку додається таблиця податків залежно від місця проживання.
Аватар користувача
Alex

Re: Потрiбна Ваша порада, переїзд до Женеви

Повідомлення Alex »

Вважаю, що рівень доходу для Вашою родини достатній та на життя буде вистачати. Крім того можна буде ще й непогано заощадити. Але якщо є можливість отримати більше - вступайте в перемовини. Ефективна ставка податку з доходів фізичних осіб не повинна перевищувати 10% при умові, що Ваша дружина не буде працювати. Крім того, певні витрати можна "оптимізувати". Наприклад, можете "отримати" інтернет, стаціонарний телефон та цифрове телебачення всього за 75 франків на місяць; непагане житло в Женеві та/або біля Женеви можна знайти і за 2.000 франків, а медичну страхівку теж можна знайти дешевне.
По дитячім садкам тема окрема. Пару ідей, щоб Ви уявили ситуацію: майже завжди треба почекати в черзі, щоб отримати там місце, є своя специфіка розкладу, плата залежить від Вашого рівня доходу - чим більша зарплата, тим більша плата.
Відповісти

Повернутись до “Загальні питання швейцарських реалій”