Дозвіл на проживання

Житло, податки, страхування, місцева влада та все, що стосується проживання у Швейцарії незалежно від походження
Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Дозвіл на проживання

Повідомлення Svitlana » 14 березня 2007, 15:39

Скільки часу вам видавали дозвіл на проживання? З часу, коли ви запросили його у гемайнді?
Тут можна прочитати все про Апостиль (легалізацію), а також про переклад. Плюс багато іншої довідкової інформації. viewtopic.php?f=6&t=189#p15206

natalotschka
Moderator
Контактна інформація:

Повідомлення natalotschka » 14 березня 2007, 15:48

Здається, два тижні.

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana » 14 березня 2007, 15:55

Нічого собі. А я вже третій місяць чекаю. І перший раз - так само 3 місяці. перший раз казали, що через літні відпустки і наплив іноземців.
Тут можна прочитати все про Апостиль (легалізацію), а також про переклад. Плюс багато іншої довідкової інформації. viewtopic.php?f=6&t=189#p15206

tanyushka
Moderator

Повідомлення tanyushka » 14 березня 2007, 16:13

Оже ви історії розказуєте. То й мені треба на таке налаштовуватися, як ми в Швайц переїдемо? Мені зразу тут клеять в паспорт. А взагалі, мені вчора одна фірма по персоналу сказали, що я з Drittland і роботи мені не світить в Швейцарії. І так не хотіла переїзжати, а тепер зовсім не хочу. :cry:

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana » 14 березня 2007, 16:55

tanyushka писав:Оже ви історії розказуєте. То й мені треба на таке налаштовуватися, як ми в Швайц переїдемо? Мені зразу тут клеять в паспорт. А взагалі, мені вчора одна фірма по персоналу сказали, що я з Drittland і роботи мені не світить в Швейцарії. І так не хотіла переїзжати, а тепер зовсім не хочу. :cry:

Це тому, що тебе там хочуть "для своїх" залишити. Не вір нікому. Брешуть як собаки.
Мене одного разу внагляк відшили .... відкрию нову тему.
viewtopic.php?p=965#965

ewa
Дозвіл С

Повідомлення ewa » 14 березня 2007, 22:57

Svitlana писав:Нічого собі. А я вже третій місяць чекаю. І перший раз - так само 3 місяці. перший раз казали, що через літні відпустки і наплив іноземців.

3 міс. це багато, треба їм передзвонити і спитать чому??
Саме найбільше 2-3 неділі, ну літом може місяць, враховуючи що відпустки в них.
Das Leben ist Streben

Valentyna
Дозвіл B

Повідомлення Valentyna » 14 березня 2007, 23:25

3 місяці для поновлення перміту - це нормально (у всякому випадку на думку лозанських "паспортистів"). Минулого літа я чекала 3,5 місяці, ходила, як на роботу, до "паспортистів" з дурним питанням "КОЛИ?". Відповідь завжди була одна і та ж:"чекайте, в кантоні шалена кіпа роботи..." Після надцятого мого походу добра тітонька зжалилась і подивилась по їхній спеціальній системі де знаходяться мої документи. Виявилось, що лише вчора вони надійшли в кантон! Чому мої документи лежнем пролежали майже 2 місяці в цьому паспортному столі ніхто не знає.(не привожу правильну французьку назву установи). Потім документи ще по Берну бродили майже місяць, потім їх знову прислали в кантон, а лише після цього, переслали знову в паспортну контору. Коли мені тітонька роздруковували нову вкладку до перміту ми просто без зупинки вітали одна одну, що нарешті ЦЕ СТАЛОСь!
Так що не хвилюйтесь, колись перміт прийде. Але сходити і поцікавитись на якому етапі розгляд ваших документів варто. Доречі, якщо старий перміт вже закінчився, а нового ще ніяк не видадуть, паспортистки видають бланковий папірець, який засвідчує , що ви дійсно маєте право перебувати у Швейцарії і ваші документи знаходитеся у стані розгляду.

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana » 15 березня 2007, 12:07

Valentyna писав:3 місяці для поновлення перміту - це нормально (у всякому випадку на думку лозанських "паспортистів"). Минулого літа я чекала 3,5 місяці, ходила, як на роботу, до "паспортистів" з дурним питанням "КОЛИ?". Відповідь завжди була одна і та ж:"чекайте, в кантоні шалена кіпа роботи..." Після надцятого мого походу добра тітонька зжалилась і подивилась по їхній спеціальній системі де знаходяться мої документи. Виявилось, що лише вчора вони надійшли в кантон! Чому мої документи лежнем пролежали майже 2 місяці в цьому паспортному столі ніхто не знає.(не привожу правильну французьку назву установи). Потім документи ще по Берну бродили майже місяць, потім їх знову прислали в кантон, а лише після цього, переслали знову в паспортну контору. Коли мені тітонька роздруковували нову вкладку до перміту ми просто без зупинки вітали одна одну, що нарешті ЦЕ СТАЛОСь!
Так що не хвилюйтесь, колись перміт прийде. Але сходити і поцікавитись на якому етапі розгляд ваших документів варто. Доречі, якщо старий перміт вже закінчився, а нового ще ніяк не видадуть, паспортистки видають бланковий папірець, який засвідчує , що ви дійсно маєте право перебувати у Швейцарії і ваші документи знаходитеся у стані розгляду.

Оскільки я подавала за декілька днів до закінчення перміта, то мені відразу той бланк видали. Точніше не бланк, а ксерокопію дозволу зі штампом і припискою, що знаходиться на продовжені.
Ми пробували дзвонити. Але не у нашу місцеву гемайнде, де подавали і отримували, а кудись в кантон, здається. Ну що вони можуть сказати? Те що і завжди - на стадії обробки, великий наплив, чекайте. Але хоча б знаємо, що вони все отримали. Чекаємо. :/

ewa
Дозвіл С

Повідомлення ewa » 12 квітня 2007, 14:53

Valentyna писав:3 місяці для поновлення перміту - це нормально (

З цими 3 місяцями я не погоджувалась, тому зайшла ще раз у гемайнде, в той день,коли працює одна з компітентніших працівниць. Вона при мені передзвонила в міграц. центр і каже, що місяць.
Я приходжу додому сердита і сумна :owned:
Кажу чоловікові, що почуваюсь тут гірше ніж собака. Собака принаймні хоч чіп на шиї має, а я ні документа ні роботи ( хто ж мене прийме без документа??)
Чол. дзвонить в міграц. центр і каже ми їдем у відпустку. І йому відповідають, через неділю :roll: Побачимо???
Das Leben ist Streben

tanyushka
Moderator

Повідомлення tanyushka » 13 квітня 2007, 12:31

ewa, правильно. Я теж якщо щось важливе в держ.установах, то з чоловіком вирішую.

ewa
Дозвіл С

Повідомлення ewa » 23 квітня 2007, 15:29

ewa писав:Кажу чоловікові, що почуваюсь тут гірше ніж собака. Собака принаймні хоч чіп на шиї має, а я ні документа ні роботи ( хто ж мене прийме без документа??)
Чол. дзвонить в міграц. центр і каже ми їдем у відпустку. І йому відповідають, через неділю :roll: Побачимо???

І правда сьогодні продовжили цей документ. У кафе сьогодні один француз сказав, що чекав 3 місяці. Так що не тільки нас мордують, таке с*****ке відношення до всіх іностранців. :cry:
Das Leben ist Streben

_vital_
Дозвіл С

Повідомлення _vital_ » 15 червня 2007, 14:12

Приймаю вітання з нагоди продовження бевіллігунгів B (в мене і в дружини)! Сьогодні отримали нові документи (старі закінчилися би 18.6).

Процедура тривала десь 6 тижнів від моменту відправки заповнених формулярів за місцем працевлаштування і до отримання поштою нових "половинок". Формуляри заяв на продовження прислали додому чітко за 2 місяці до закінчення старих документів. Їх та копії старих документів відправили поштою у відділ кадрів.

Сподобалося те, що старі документи не забирали, і нікуди особисто йти не потрібно було. Кантон - Базель-штадт.

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana » 15 червня 2007, 19:19

Зображення

Ух ти!!! 6 тижнів - то дуже мало, наскільки я зрозуміла. Базель однозначно рулить! Супер!

Anariel
Відрядження

Re: Дозвіл на проживання

Повідомлення Anariel » 27 січня 2009, 00:21

Привit usim! Ya tutnovenka i shhe ne zovsim u Shvejcariyi,ale duzhe by xotila i planuyu tudy potrapyty. Raz u vas tut taka tema vyrwyla potcikavytys yak vidbuvayesya procedura vyroblenya legalnyx dokumentiv i chy vazhko yix zdobuty pryixavshy po turystychniy vizi?

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana » 27 січня 2009, 17:23

Мушу розчарувати вас. Приїхавши сюди за туристичною візою ви не маєте жодних шансів на отримання дозволу на проживання.

Досить реальний шлях тут (по)жити легально це:
- навчатися (відповідно мусите спочатку отримати студентську візу)
- працювати (мусите знайти роботодавця, котрий і буде подавати клопотання про ваш дозвіл на проживання)
- одружитися з чоловіком, котрий живе у Швейцарії (тоді ви зможете отримати візу "на возз"єднання з сім"єю")

І лише в"їхавши по одній з вищеназваних віз ви зможете подавати тут на місці заяву на отримання дозволу на проживання.

Ще один спосіб - це купити або арендувати нерухомість і домовитися з місцевою владою про сплату податків як нерезидент. Але у цьому випадку ви лише якісь місяці на рік проживаєте у Швейцарії і основний дохід отримуєте поза її межами. У даному випадку йдеться про дуже великі суми.
Анекдот на тему:
До швейцарського банку приходить новий русский (тепер треба казати - олігарх чи що?) і просить покликати директора. Мовляв, хоче довірити банку дуже велику суму грошей. Приходить директор, вислуховує віп-клієнта, котрий йому пошепки називає суму і поблажливо посміхаючись каже:
- Ну, звичайно, ми потурбуємося про ваш мільйон. Ви можете бути певні у цьому. А ще - вам не треба так знічуватися, бідність у нас не вважається чимось поганим.

Anariel
Відрядження

Повідомлення Anariel » 29 січня 2009, 15:27

Dakuyu za vidpovid Svitlana,anekdot spravdi pasuye do temy :grin:

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana » 30 січня 2009, 15:36

Anariel писав:Dakuyu za vidpovid Svitlana,anekdot spravdi pasuye do temy :grin:

Але незабаром вибори і так виглядає, що кантон Цюрих проголосує за скасування паушалбештоєрунг (отого податкового регулювання для багатих), так що може бути, що це стане неактуальним на Цюрищині.

Darynka
Дозвіл B

Повідомлення Darynka » 03 лютого 2009, 20:54

на Цюрищині.

:lol: катаюся під столом.
contra spem spero

petrenko
Транзит

Повідомлення petrenko » 21 червня 2010, 17:54

Мій дозвіл "виробляли" десь 1.5 місяця. Обіцяли за один впоратися, але... "Ну не шмогла я, не шмогла..." :)

Стосуєтся Женеви. Тут, як я бачу, усі "на расслабоні"... :glad:

Darynka
Дозвіл B

Повідомлення Darynka » 21 червня 2010, 20:16

мені 3 мясяці десь робили. це при тому що чоловік кожен тиждень дзвонив та питав що робиться. декілька разів документи не туди надсилали і взагалі дуже ледачі всі були. вони ще на останок сказалаи що 3 місяці це типа ще швидко. люди і по 5 міс. чекають. :think:
contra spem spero

Svitlana
Айдгенос
Контактна інформація:

Повідомлення Svitlana » 25 липня 2010, 21:06

Мені швидше, ніж за 3 місяці жодного разу не робили (Цюриська область). Це певно така золота дата тут. Хоча знаю, що були випадки, що за 2 тижні надавали.

Повернутись до “Швейцарський лікбез”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 2 і 0 гостей