Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Все про документи стосово легального перебування у країні
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення nataliya »

Я 2 рази оформляла гостьову візу до Швейцарії, консультувалася якраз на цьому сайті та в цьому розділі. Перший раз отримала короткострокову візу на 10 днів за гарантійним листом, а в другий - просила вже на 6 місяців і отримала. Мої поради - мати хороші документи, справку з роботи (я не надавала справку з банку), але можливо щось змінилося з того часу, ще в мене було багато всіляких віз в паспорті, можливо вони подумали, що якщо я не залишилася в 23 роки десь в Європі, то й зараз приїду додому. Моє враження, що швейцарське посольство було найбільш лояльний, порівнюючи з посольствами Франції, Германії, Великобританії і тд.
Ksenya
Транзит
Повідомлень: 3
З нами з: 31 жовтня 2008, 13:08

Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Ksenya »

Доброго дня!

Чи може хтось підказати нормальне бюро перекладів (розумне співвідношення ціни та якості) у Києві щоб перекласти довідку з місця роботи?
nataliya
Дозвіл L
Повідомлень: 89
З нами з: 12 червня 2007, 11:45
Звідки: Ukraine

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення nataliya »

На яку мову потрібно перевести довідку? Якщо на англійську, то я зможу, та й недорого.
Аватар користувача
Dyvno

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Dyvno »

nataliya писав:На яку мову потрібно перевести довідку? Якщо на англійську, то я зможу, та й недорого.
літом анґлійску прийняли на ура
tetiana
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 17 квітня 2007, 16:51

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення tetiana »

Доброго дня всім вам,
Хто знає, як довго зараз триває процедура з оформленням приватної візи в посольстві Швейцарії для повторної поїздки до тієї ж запрошуючої особи?
І ще одне запитання: як зараз зі страховкою? два роки тому нам вистачило вказати у листі, що всі витрати бере не себе запрошуюча сторона.
Дякую за ваші відповіді.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Svitlana »

Взагалі, процедура видачі візи за запрошенням до тієї ж особи (при умові, що умови фінансування і запрошення не змінилися) повинні тривати 1 день. Тобто, одного дня подаєте документи та проходите співбесіду, а на другий день забираєте паспорт з візою (за умови помірного напливу заявників). Другий раз гарантійний лист не вимагається.

Страхівку минулого літа потрібно було мати вже на руках під час співбесіди. Тому можете придбати страхівку на потрібні дати в Україні (можна і швейцарську, але треба, щоб поліс (це може виглядати, як звичайний е-мейл) був у вас на руках на час співбесіди.
tetiana
Відрядження
Повідомлень: 14
З нами з: 17 квітня 2007, 16:51

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення tetiana »

Щиро дякую за відповідь, Світлано.
Але я сподівалася на відповіді тих, хто робив візи рідним цього року.
На сайті посольства пишуть про сервісний збір для запису на співбесіду. Чи довго треба чекати на співбесіду після оплати збору?
І чи реально отримати візу наступного дня, якщо це повторна поїздка рідних?
І ще одне питання: чи можливо отримати візу на більш довгий термін, ніж указано в квитках (наприклад, на 3 або 6 місяців)? Щоб батьки мали змогу до нас приїхати знову, але без відвідин посольства у Києві (бо в анкеті для візи треба вказати "срок пребывания в стране").
Дякую всім за відповіді.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Svitlana »

tetiana писав:Щиро дякую за відповідь, Світлано.
Але я сподівалася на відповіді тих, хто робив візи рідним цього року.
На сайті посольства пишуть про сервісний збір для запису на співбесіду. Чи довго треба чекати на співбесіду після оплати збору?
І чи реально отримати візу наступного дня, якщо це повторна поїздка рідних?
І ще одне питання: чи можливо отримати візу на більш довгий термін, ніж указано в квитках (наприклад, на 3 або 6 місяців)? Щоб батьки мали змогу до нас приїхати знову, але без відвідин посольства у Києві (бо в анкеті для візи треба вказати "срок пребывания в стране").
Дякую всім за відповіді.
Вибачайте, що я так впхалася. У мене досвід точнісінько такий, який вас цікавить, але з минулого літа. :dontknow:

:wontsay: ....і таки не змовчу.... як не вам, то може комусь іншому це буде цікаво.
З часу запису на співбесіду за телефоном (після оплати у банку) до самої співбесіди може тривати до 2 місяців (так було минулого літа).
Візу було отримано наступного дня після подачі документів та паспорта.

Щоб могли приїхати знову, то вам потрібно подавати заяву на МУЛЬТИ-візу. Інакше термін дії візи не гратиме ролі, бо в одноразової візи в"їзд лише 1 раз. А ось перебування може бути від 1 дня до загального терміну візи, вказаної в ній. З досвіду - швейцарці виставляють одноразові візи лише на той період, на який є наявні квитки.
Отож, просіть лише мультивізу у цьому випадку. Хай вам щастить! :tak2:
Аватар користувача
Marina

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Marina »

Доброго вечора, я цього року побувала в Швейцарії за запрошенням на 2 місяці, на наступний рік планую також поїхати, але хотілося б на більший термін. Підкажіть будь-ласка на який максимальний термін я можу просити візу у посольства на наступний раз? буду вдячна за відповідь!
Аватар користувача
dima_ternopil
Дозвіл С
Повідомлень: 363
З нами з: 01 грудня 2007, 16:35
Звідки: Basel - Тернопіль

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення dima_ternopil »

Marina писав:Доброго вечора, я цього року побувала в Швейцарії за запрошенням на 2 місяці, на наступний рік планую також поїхати, але хотілося б на більший термін. Підкажіть будь-ласка на який максимальний термін я можу просити візу у посольства на наступний раз? буду вдячна за відповідь!
По гостьовій візі Ви можете перебувати максимум 3 місяці кожні пів року.
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Svitlana »

Так, так щоб дуже точно, то 90 календарних днів. Але думаю, що в посольстві на більше за один раз і не поставлять.

Можна просити і на більше, але тоді вказуйте мультивізу. Хоча, якщо вам на рік і видадуть мультивізу, то перебувати за один раз у країні можна все одно не більше 90 днів за один раз, або усі ваші поїздки в сумі не повинні перевищувати 180 днів за рік.
Аватар користувача
Marina

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Marina »

Дуже вдячна за відповідь!
Olga_Olga
Транзит
Повідомлень: 4
З нами з: 01 березня 2012, 17:49

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Olga_Olga »

Добрий день!

Хотілось би зробити підсумки на стан 2012 року.

Живу у Швейцарії, чоловік - француз. Хочу запросити батьків та сестру з чоловіком, а пізніше, можливо, друзів. Візу хочу мульті, щоб напротязі року вони мали змогу приїхати коли захочуть.
Чоловік працює у Швейцарії, я дистанційну закінчую проект з Італії та шукаю роботу у Швейцарії.

Якщо правильно зрозуміла:
1. Пишу листа (Світлано, чи можливо отримати Ваш зразок на мило?) батькам
2. Вони йдуть до посольства з запрошенням та беруть там гарантійний лист, відсилають до мене, я заповнюю та відсилаю по пошті до посольства Швейцарії в Украіні. (я все хочу фінансувати, щоб у батьків не вимагали коштів)
3. Батьки приходять у посольство з документами (гарантійний лист вже в посольстві):
- запрошення
- паспорт
- анкети, фото
- перекладені справки з місця роботи та проживання (апостиль треба?)
- страхування
4. На наступний день забирають візу


Процедура має бути легкою згідно положень про спрощення візового режиму (стосується усіх країн ЄС) Закон N 117-VI ( 117-17 ) від 15.01.2008, ВВР, 2008, N 10, ст.97 (цитую):

Стаття 4
1. Документи, що підтверджують мету подорожі
1. Наявність таких документів є достатньою для підтвердження мети подорожі до іншої Сторони для таких категорій громадян України:
...
j) для близьких родичів: один з подружжя, діти (у тому числі усиновлені), батьки (у тому числі опікуни), дідусі, бабусі та онуки, які відвідують громадян України, які мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів:
- письмове запрошення приймаючої особи;
...
2. Письмовий запит, згаданий у пункті 1 цієї статті, повинен містити такі пункти:
a) для запрошеної особи: ім'я та прізвище, дату народження, стать, громадянство, номер документа, що посвідчує особу, час і мету подорожі, кількість в'їздів та імена неповнолітніх дітей, які подорожують із запрошеною особою;
b) для приватної особи, яка запрошує: ім'я, прізвище та адресу;
...
3. Для категорій осіб, згаданих у пункті 1 цієї статті, усі категорії віз оформлюються за спрощеною процедурою, що не вимагає надання будь-якого іншого підтвердження, запрошення чи обґрунтування мети візиту, як це передбачено законодавством держав-членів.

Стаття 5
Оформлення багаторазових віз
1. Дипломатичні представництва та консульські установи держав-членів оформлюють багаторазові візи строком дії до п'яти років таким категоріям осіб:
...
c) одному з подружжя та дітям (у тому числі усиновленим) віком до 21 року або таким, які перебувають на утриманні, та батькам (у тому числі опікунам), які відвідують громадян України, що мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів; при цьому строк дії їхньої візи не може перевищувати строку дії дозволу на проживання;
3. Дипломатичні представництва та консульські установи держав-членів оформлюють багаторазові візи строком не менш ніж на 2 роки та не більш ніж на 5 років категоріям осіб, зазначеним у пункті 2 цієї статті, за умови, що протягом двох останніх років вони скористались однорічними багаторазовими візами згідно із законами стосовно в'їзду та перебування держави, яку відвідували, та, що підстави для запиту про надання багаторазової візи все ще існують.
4. Загальний строк перебування на території держав-членів осіб, про яких ідеться в пунктах 1 - 3 цієї статті, не повинен перевищувати 90 днів за період 180 днів.

Стаття 6
Плата за оброблення заяв про оформлення віз
...
4. Плата за оброблення заяв про оформлення віз не стягується з таких категорій осіб:
a) близьких родичів: одного з подружжя, дітей (у тому числі всиновлених), батьків (у тому числі опікунів), дідусів, бабусь та онуків, які відвідують громадян України, які мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів;
...

Чи необхідно йти до посольства за бланком гарантійного листа? (батьки проживають у Запоріжжі)
чи можна його взяти в інеті?

Дякую,
Ольга
Аватар користувача
Svitlana
Айдгенос
Повідомлень: 3853
З нами з: 08 лютого 2007, 21:29
Звідки: ZH
Контактна інформація:

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Svitlana »

Привіт Ольго,

Раджу перший раз запросити зі звичайною візою. Але... було би цікаво, щоб хтось спробував одразу з першого разу мульти запросити... Цікаво чи видадуть? Поділіться, як будете так робити.

1. Зразок листа - на попередній сторінці (сторінка 3 у цій же темі!!!). Не бачу сенсу його ще й особисто всім е-мейлом розсилати. для того я його тут і розмістила - копіюйте і користуйтеся (ну і ще читайте до того). Лист німецькою, можливо тому ви його пропустили. Вибачте, іншого не маю. Кинете в гугл - він вам перекладе.

2. Гарантійний лист... Слухайте прочитайте попередні сторінки теми... Дещо застаріле, але гарантійний лист як був, так і лишився. Ви його заповнюєте, але не відправляєте у посольство. Підіть гляньте на попередні сторінкаи, куди його вам відсилати. Ми віддавали у гемайнде.

3. Батьки спочатку приходять у посольство з паспортом, фото і так далі, і лише тоді отримують гарантійний лист на руки. Ніде в інтернеті його немає, це особистий пронумерований і копіркований документ (на декількох сторінках - принаймні був таким). Апостилі на довідках з роботи не потрібен. Переклади всіх документів потрібні.

4. Коли їм скажуть, тоді і забирають готову візу. Це може бути на наступний день, через 3 дні, або протягом 10 днів.

Слухайте, замість "положення про спрощення візового режиму" підіть краще прочитайте сторінку Швейцарського посольства - вона вам у даному випадку нааабагато більше поможе. http://www.eda.admin.ch/eda/uk/home/rep ... kvivi.html
svetlana
Транзит
Повідомлень: 2
З нами з: 04 квітня 2012, 07:33

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення svetlana »

доброго дня, планую відвідати виставку у Швейцарії. Підкажіть, будь ласка, чи є зараз якісь особливості по відкриттю візи? Можливо деякі речі спростилися (напр. оригінал запрошення )?
Іще цікавить, як найдешевше доїхати до Швейцарії, можливо хтось знає адресу чи сайт хостелів?
Буду вдячна за будь яку інформацію,
Світлана
Віктор
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 15 лютого 2010, 12:26

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Віктор »

Доброго дня!
В серпні їду до знайомого в Берн. Летіти буду з пересадкою у Відні. Враховуючи, що в Австрії теж Шенген хочу в період між літаками (5 годин) погуляти у Відні. Наскільки мені відомо між Швейцарією та іншими країнами Шенгену ще досі існує митний контроль. Питання: якщо віза буде відкрита для 1 в'їзду до Шенгену і мені на в'їзді до Відня поставлять печатку, а на виїзді із Відня поставлять теж печатку про те, що я виїхав, у мене будуть проблеми із в'їздом до Швейцарії????
Можливо вже хтось так робив?
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення _vital_ »

Віктор писав:Доброго дня!
В серпні їду до знайомого в Берн. Летіти буду з пересадкою у Відні. Враховуючи, що в Австрії теж Шенген хочу в період між літаками (5 годин) погуляти у Відні. Наскільки мені відомо між Швейцарією та іншими країнами Шенгену ще досі існує митний контроль. Питання: якщо віза буде відкрита для 1 в'їзду до Шенгену і мені на в'їзді до Відня поставлять печатку, а на виїзді із Відня поставлять теж печатку про те, що я виїхав, у мене будуть проблеми із в'їздом до Швейцарії????
Можливо вже хтось так робив?
1. У будь-якому разі вам повинні поставити у Відні печатку про в"їзд і виїзд, бо саме там, у віденському аеропорту, ви перетинатимете зовнішній кордон шенгенської зони. Причому ВСЬОГО ОДНУ на в"їзд по дорозі до Швейцарії і ВСЬОГО ОДНУ на виїзд при поверненні до України. Обидві печатки у віденському аеропорту.
2. Поїдете ви до міста чи ні, жодного значення не матиме, крім того, щоб не запізнитися на літак до Швейцарії. Це теж ніяким чином не буде видно з вашого паспорту, бо печатку ви матимете все одно (див. п.1).
3. Ви плутаєте митний контроль із прикордонним. Ваш паспорт у Швейцарії перевіряти ніхто не буде, бо фізично нікому. Це і є шенгенська угода в дії.
4. Проблем ніяких не буде, бо ніяким іншим чином ви літаком через Відень до Швейцарії потрапити не можете. Думаю, цей маршрут ви також вказали в анкеті-заяві на на візу. Тобто, все окей и не переймайтеся, бо незалежно від виходу до міста у вас буде саме 1 в"їзд до Шенгену і 1 виїзд. При вході з Відня на виліт до Швейцарії прикордонного контролю НЕМАЄ, бо це вже шенгенська зона.

Щодо погуляти у Відні з інтервалом між літаками 5 годин.
1. Дорога від аеропорту до центра Відня займає автобусом 45 хвилин. Автобуси йдуть, наскільки я пам"ятаю, кожні 30 хвилин.
2. S-Bahn приблизно так само, точніше дивіться тут: http://www.oebb.at
3. З урахуванням часу від прильоту до виходу з урахуванням прикордонного контролю з чергами, а також за пп.1 та 2 туди й назад та часу на проходження контролю безпеки перед вильотом та часу посадки, ви зможете погуляти у Відні максимум години дві. Треба добре розрахувати, щоб все встигнути.

Приємної Вам подорожі.
Віктор
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 15 лютого 2010, 12:26

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Віктор »

_vital_ писав: Приємної Вам подорожі.
Дякую Вам за інформацію!
Ще питання: як довго швейцарські органи розглядають гарантійне зобов'язання (якщо у Вас був такий досвід звичайно)?
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення _vital_ »

Віктор писав:
_vital_ писав: Приємної Вам подорожі.
Дякую Вам за інформацію!
Ще питання: як довго швейцарські органи розглядають гарантійне зобов'язання (якщо у Вас був такий досвід звичайно)?
Нажаль, такого досвіду не маю. Щодо прогулянки, то може так бути, що у вас залишиться на сам Відень навіть не більше години, або й того менше в разі запізнення літака з України або великої черги на прикордонному контролі на вхід до шенгену.

Майте на увазі, що і автобус, і S-Bahn не йдуть прямісінько до найтуристичнішого самого центру. Я би їхав саме автобусом, він прибуває на західний вокзал (Westbahnhof). Звідти до центру найкраще можна дістатися на метро, або прогулятися по Mariahilferstrasse, але це щонайменше хвилин 20.
Аватар користувача
_vital_
Дозвіл С
Повідомлень: 347
З нами з: 12 лютого 2007, 17:33

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення _vital_ »

Віктор писав:
_vital_ писав: Приємної Вам подорожі.
Дякую Вам за інформацію!
Ще питання: як довго швейцарські органи розглядають гарантійне зобов'язання (якщо у Вас був такий досвід звичайно)?
Щойно перевірив: на S-Bahn вийде трохи швидше, а саме 25-27 хвилин двічі на годину до станції Wien Mitte-Landstrasse. Є ще швидкісна лінія CAT (City-Airport-Train, 16 хв., теж двічі на годину до тієї самої станції), але дорожче.
Віктор
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 15 лютого 2010, 12:26

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Віктор »

_vital_ писав: Щойно перевірив: на S-Bahn вийде трохи швидше, а саме 25-27 хвилин двічі на годину до станції Wien Mitte-Landstrasse. Є ще швидкісна лінія CAT (City-Airport-Train, 16 хв., теж двічі на годину до тієї самої станції), але дорожче.
Дякую Вам за інформацію!
Аватар користувача
LSquirrel
Необмежена мультивіза
Повідомлень: 46
З нами з: 02 вересня 2009, 20:18

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення LSquirrel »

Віктор писав:Ще питання: як довго швейцарські органи розглядають гарантійне зобов'язання (якщо у Вас був такий досвід звичайно)?
Розглядають біля двох-трьох тижнів, часом може бути і чотири тижні. Але з мого досвіду ніколи більше місяця не було. Зараз сезон відпусток у адміністративних працівників, тому краще не затягати із поданням документів на візу, подати заздалегідь.
Віктор
Відрядження
Повідомлень: 12
З нами з: 15 лютого 2010, 12:26

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Віктор »

LSquirrel писав:
Віктор писав:Ще питання: як довго швейцарські органи розглядають гарантійне зобов'язання (якщо у Вас був такий досвід звичайно)?
Розглядають біля двох-трьох тижнів, часом може бути і чотири тижні. Але з мого досвіду ніколи більше місяця не було. Зараз сезон відпусток у адміністративних працівників, тому краще не затягати із поданням документів на візу, подати заздалегідь.
Дякую Вам за інформацію!
Julie
Дозвіл L
Повідомлень: 55
З нами з: 03 лютого 2010, 13:55
Звідки: Vaud

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Julie »

Добрий день, хочу запросити маму в гості, виникло питання, кому адресувати запрошення, чоловік написав на ім'я посольства, на сайті є зразок на ім'я особи , яку запрошують, то кому його писати? Теж мені неясно як заповнювати анкету, особливо пункти 31-34, бо я і мій чоловік запрошуємо, у мене громадянство украінське, у чоловіка-швейцарське, якщо у мами вже були шенген візи на 2 роки, але німецькі, можем ми теж просити 2 -х річну мульті? Якщо мама приватний підприємець, то свідоцтво треба перекласти і завірить нотаріально? Виписки з банку теж треба? Що таке кантональний орган? Куди мені йти? Дякую за відповіді.
Аватар користувача
Natella
Дозвіл L
Повідомлень: 51
З нами з: 31 травня 2009, 22:51

Re: Віза для приватної поїздки (за запрошенням)

Повідомлення Natella »

Привіт Юля

ми посилаємо запрошення завжди на імя запрошеної особи. Запрошення я пишу від нас обох і ми обоє підписуємо, але в анкеті я заповнюю дані чоловика. В мене мама теж приватний підприємець. Здаєтся вона кожного разу бере несе якусь довідку з податкової з перекладом - квартальний звіт чи щось таке схоже. Я точно не знаю. Удачі :goodluck:
Відповісти

Повернутись до “Статус S, питання громадянства, паспорти, документи”